Reklama
Adam Smołucha nie będzie dyrektorem szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 września 2021 14:10

Komisja konkursowa, powołana do rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora szpitala w Brzesku, uznała że żaden z kandydatów nie przedstawił na tyle ciekawej koncepcji zarządzania tą instytucją. W efekcie nie powołała szefa jednostki. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja koncepcje przedstawione przez kandydatów ograniczały się do bieżącego zarządzania placówką, bez jakieś szerszej wizji. – Liczyliśmy na to, że kandydaci przedstawią długofalową strategię rozwoju ZOZ w Brzesku, koncepcję funkcjonowania szpitala na wielu płaszczyznach, zarówno w perspektywie roku, jak i dekady. Prezentacje kandydatów były niestety dość „jałowe” – mówi naszej redakcji jeden z członków komisji. Najbardziej zaskakuje fakt, że takiej koncepcji nie zaprezentował Adam Smołucha, który ze szpitalem, jako dyrektor zwiany jest od wielu lat.

Adam Smołucha, który pełnił obowiązki dyrektora szpitala w Brzesku wydał specjalne oświadczenie, w którym zadeklarował, że kończy pracę w brzeskim szpitalu.

W miniony poniedziałek, poprzez lokalne media dotarła do mnie i do szpitala informacja o  ponownym braku rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Dyrektora szpitala.

Dla mnie osobiście jest to wynik zaskakujący, ponieważ wcześniej byłem zapewniany o wsparciu dla mojej osoby na stanowisko Dyrektora, a za moją kandydaturą przemawiały zarówno moje dotychczasowe doświadczenie oraz fakt, że kierowany przeze mnie brzeski szpital rozwijał się dobrze pomimo bardzo trudnej sytuacji w ochronie zdrowia w ostatnich latach. Realizowaliśmy liczne projekty, pozyskiwaliśmy fundusze zewnętrzne i nową kadrę medyczną.

Osiągnięcia brzeskiego szpitala były dostrzegane także na arenie ogólnopolskiej – w tym okresie szpitalowi przyznano wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, wśród nich: certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia, liczne certyfikaty jakości, tytuł Lidera Informatyki, Lidera zarządzania, czy tytuł Bezpieczny Szpital.

Zbieg okoliczności sprawił, ze dzisiaj jako Dyrektor będę odbierał w Warszawie przyznaną brzeskiemu szpitalowi nagrodę Bezpieczny Szpital – Inspiracje Przyszłości. Nagroda została przyznana szpitalowi za utworzenie strefy izolacji dla pacjentów z chorobą zakaźną przy szpitalnym oddziale ratunkowym. Innowacyjność projektu polega na zastosowaniu wydajnych systemów oczyszczania powietrza, uniemożliwiających rozprzestrzenianie się czynników chorobotwórczych.

Pomimo tych osiągnięć, komisja konkursowa kierowana przez Pana Andrzeja Potępę, Starostę Brzeskiego, w której większość stanowili Radni Powiatu Brzeskiego, uznała że szpitalem będzie kierowała inna osoba. W związku z takim  rozstrzygnięciem, jak to zostało przekazane przez Starostę Andrzeja Potępę, Zarząd Powiatu już w trybie pozakonkursowym wskaże w najbliższym czasie nowego Dyrektora. Traktuję tą zapowiedź także jako deklarację władz powiatu za wzięcie pełnej odpowiedzialności za sytuację w szpitalu i dalszy jego rozwój.

Ja swoją 27 letnią misję, bo tak traktowałem swoją pracę w brzeskim szpitalu, uważam za zakończoną. W momencie wskazania nowego Dyrektora, po przekazaniu wszystkich bieżących spraw, chcę rozwiązać umowę i opuścić szpital w Brzesku.

Życzę nowemu Dyrektorowi sukcesów w prowadzeniu szpitala. Wszystkim Pracownikom szpitala serdecznie dziękuję za lata wspólnej, owocnej pracy i proszę o zrozumienie podjętej przeze mnie decyzji.

Adam Smołucha,

p.o. Dyrektora SPZOZ w Brzesku

 

Co dalej?

Po upływie siedmiu dni zbierze się zarząd powiatu i podejmie decyzję o powołaniu pełniącego obowiązki szpitala. Nasi rozmówcy podkreślają, że zarząd powiatu zbierze się w przyszłym tygodniu, nie wykluczone, że na początku. Na pewno nowego dyrektora czeka spore wyzwanie.


Komentarze (2)

Pseudonim : edi 30 września 2021 13:18
chyba nikt w szpitalu płakać nie będzie, dobrze, że już koniec tego cyrku
Pseudonim : Zielony 30 września 2021 14:58
Wzial zabawki z piaskownicy... Adas bez portek. Brawo starosta

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .