Reklama
Krystian Hytroś starostą proszowickim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 29 września 2021 13:07

hytrosk To nie lada zaskoczenie. W Radzie Powiatu Proszowickiego doszło do wielkiego „przewrotu”. Zmienił się starosta i zarząd. Kojarzący się z PSL-em włodarz powiatu został odwołany, zastąpił go Krystian Hytroś, radny powiatu proszowickiego, dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, jeden z najbliższych współpracowników Beaty Szydło, Edwarda Czeska, Anny Pieczarki i Jozefa Gawrona.

28 września dotychczasowy Zarząd Powiatu Proszowickiego w składzie: Grzegorz Pióro - Starosta, Elżbieta Grela - Wicestarosta, Piotr Janczyk - Członek Zarządu, został odwołany przez Radę Powiatu Proszowickiego. Nowo wybranym Starostą Powiatu Proszowickiego został Krystian Hytroś. Wicestarostą Powiatu Proszowickiego została wybrana Elżbieta Grela. Na pełnoetatowego Członka Zarządu został wybrany Włodzimierz Doniec, a niepełnoetatowym Członkiem Zarządu został Wojciech Rzadkowski.

Krystian Hytroś jest radnym, jest bodaj najmłodszym starostą w Polsce. Jego zastępcą została osoba związana z Polskim Stronnictwem Ludowym. W zarządzie powiatu proszowickiego większość posiadają osoby powiązane z Prawem i Sprawiedliwością. – Dziękuję radnym za ten wybór, dziękuję za współpracę marszałkowi małopolski, zarządowi, radnym wojewódzkim, wszystkim tym których spotkałem na swojej drodze zawodowej w Tarnowie - mówi naszej redakcji Krystian Hytroś. Nowy starosta proszowicki zapewnia, że najważniejszy jest dla niego rozwój powiatu proszowickiego. Liczy na pomoc rządu, ale także na wsparcie poseł Anny Pieczarki oraz wicemarszałka Małopolski, Józefa Gawrona oraz małopolskiej liderki Prawa i Sprawiedliwości, byłej premier Beaty Szydło..


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .