Reklama
Gnojnik. Wójt ma zastępcę, spółka prezesa
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 27 sierpnia 2021 18:34

Janusz Filip jest od kilku tygodni zastępcą wójta gminy Gnojnik. Na stanowisku prezesa zarządu gminnej spółki komunalnej zastąpił go natomiast Marek Białka. Zdaniem radnych opozycji to dobry ruch wójta. - Gmina potrzebuje stabilizacji, gmina potrzebuje kogoś, kto będzie na miejscu, będzie punktualny. Pod tym względem naszemu wójtowi można sporo zarzucić. Ja rozumiem, że czasem coś komuś nie wyjdzie, że czasem można odwołać spotkanie, przełożyć je, ale to nie może zdarzać się często. Moim zdaniem cierpi na tym cała nasza gminna społeczność. Mam nadzieję, że ten „chaos” opanuje nasz nowy zastępca. Ja nie znałem wcześniej Janusz Filipa, ale jako szef gminnej spółki dał się poznać z bardzo dobrej strony – mówi w rozmowie z naszą redakcja jeden z radnych Prawa i Sprawiedliwości, zastrzegając sobie jednak anonimowość.

Janusz Filip był przez wiele lat prezesem zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych. To okres najlepszego rozkwitu tej firmy. Spółka była cenionym „graczem” na rynku usług komunalnych w mieście i powiecie brzeskim. - Szkoda, że pozbyli się go z Brzeska. To jest naprawdę bardzo sprawny menadżer. Namawialiśmy burmistrza, by tego nie robiła, ale… Stało się. Jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie na tym stanowisku w Gnojniku. Może kiedyś wróci do Brzeska, jako kandydat na burmistrza. Kto wie – podkreśla jeden z byłych radnych rady Miejskiej w Brzesku.

Marek Białka został niedawno prezesem gminnej spółki komunalnej w Brzesku. Kiedyś pracował w brzeskim browarze, potem był wiceprezesem zarządu Browaru w Grybowie. Pracował między innymi w krakowskiej Delegaturze Ministerstwa Skarbu Państwa, posiada uprawnienia członka rad nadzorczych spółek skarbu państwa i samorządowych, szkoli także przyszłych członków tego typu gremiów. Był również wiceprezesem zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku. Stanowisko stracił jednak po zmianie władzy w brzeskim magistracie. Jest ekonomistą z wykształcenia.


Komentarze (2)

Pseudonim : Dwóch fachowców 29 sierpnia 2021 17:21
Obaj wybitni. Z tym kandydowaniem na burmistrza to mogliście sobie dać spokój, bo ludzie mają zajady ze śmiechu.
Pseudonim : Grześ 30 sierpnia 2021 19:41
W końcu ktoś godny zaufania, bo wójt... szkoda słów

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .