Reklama
Patronat IFJ PAN dla Liceum Kopernika
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 sierpnia 2021 07:48

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku z patronatem Instytutu Fizyki Jądrowej PAN. Porozumienie o współpracy dydaktyczno-naukowej podpisali starosta brzeski Andrzej Potępa, członek zarządu i przewodniczący komisji oświaty Jacek Frankowski oraz dyrektor Instytutu prof. dr hab. Tadeusz Lesiak.


Inicjatorem spotkania był dyrektor Liceum Ryszard Ostrowski. Patronat daje niepowtarzalną szansę uczniom Liceum na rozwinięcie kompetencji i zainteresowań naukowych. Dodatkowo projekt otwiera drzwi dla innych szkół średnich powiatu brzeskiego.
Zgodnie z porozumieniem ze strony Instytutu Liceum może liczyć na organizacje i prowadzenie zajęć dydaktycznych przez pracowników naukowych. Co więcej, uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w wybranych wykładach, forach dyskusyjnych, warsztatach czy seminariach. Współpraca będzie pomocna w nawiązywaniu nowych kontaktów z instytucjami z Polski i zagranicy, które w przyszłości mogą zaowocować realizacją staży i praktyk zawodowych.
Co istotne – porozumienie jest pierwszym krokiem do rozwoju szerszej współpracy z Instytutem w innych szkołach średnich naszego Powiatu.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .