Reklama
Sufczyn wygrał Sołecki Turniej
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 09 sierpnia 2021 00:05

Reprezentacja Sufczyna wygrała IV edycję Turnieju Sołectw. Na drugim miejscu sklasyfikowano Dębno. Na najniższym podium stanęli natomiast reprezentanci Łysej Góry. Kolejne lokaty zajęli zawodnicy reprezentujący Doły (gospodarz imprezy), Niedźwiady, Łoniowej i Perły. Jak mówi wójt Wiesław Kozłowski Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. - Gratuluję laureatom i już dzisiaj zapraszam na spotkanie za rok. Mam nadzieje, że w zmaganiach sołeckich wezmą udział przedstawiciele wszystkich miejscowości naszej gminy. W tym roku Turniej odbył się po raz czwarty. Gdyby nie pandemia mielibyśmy piątą edycje naszych zmagań. Jestem przekonany, że spotkamy się za rok, a wtedy, jubileuszowy V konkurs będzie jeszcze okazalszy. Zrobię wszystko, by pula nagród była wtedy jeszcze większa niż w tym roku – zapewniał wójt gminy Dębno, a zarazem patron zmagań – Wiesław Kozłowski.

Warto dodać, że Sufczyn skasował nagrodę w kwocie 6 tysięcy złotych. Za drugie miejsce reprezentacja Dębna odebrała czek na cztery tysiące złotych, a za trzecie – była nagroda w kwocie dwa tysiące złotych. Warto dodać, że reprezentacje rywalizowały w kilku kategoriach. Była więc piłka w rurze, zaprzęg, przetaczanie opon, gaśnica – czyli marsz na skrzynkach, rzucanie jajami do celu. Inne konkurencje to piłka na łopacie, rzucanie do gniazda, slalom z piłką, dziurowa rura oraz transport skrzynek na tragaczu. Po pierwszej konkurencji prowadziły Doły, po drugiej już Sufczyn. Do końca reprezentacja tego sołectwa nie oddała już prowadzenia. Warto dodać, że zawodnicy z Dębna dopiero pod koniec rywalizacji wyszli na drugie miejsce.

- Ta impreza ma charakter integracyjny. Chcemy nie tylko integrować mieszkańców poszczególnych sołectw, ale całej gminy. Ja wiem, że rok jest trudny, szkoda, że nie wszystkie sołectwa wystawiły swoje drużyny – mówi wójt Kozłowski. Już dzisiaj włodarz gminy zapowiada, że w V Turnieju nagrody trafią do… wszystkich reprezentacji. - Już dzisiaj zapraszam do spotkania za rok – mówi wójt Wiesław Kozłowski. Warto dodać, że po części sportowej była też część artystyczna. IV Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno, odbył się 8 sierpnia 2021 r. w miejscowości Doły – teren przy amfiteatrze. W trakcie wydarzenia nie zabrakło sportowych emocji, które zagwarantują reprezentacje poszczególnych sołectw. Ponadto w programie: występ J. Świstaka i T. Malika, występy zespołów Dołowianie i Remo oraz gwiazdy wieczoru: KORDIANA.

Od godz. 14:00 do 20:00 można się było,bez rejestracji zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Podczas rejestracji potrzebny był tylkowyłącznie dowód osobisty.Z oferty skorzystało około sto osób. Dodajmy, że gościem honorowym była poseł Józefa Szczurek – Żelazko. - Dziękuję za top zaproszenie. Wasza gmina to gmina, która godna jest pokazania. Tyle imprez, organizowanych na takim poziomie, można Wam zazdrościć – mówiła poseł Józefa Szczurek – Żelazko.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .