Reklama
Medal coraz bliżej! Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar utrzymały pozycję liderek w klasie 470
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 30 lipca 2021 11:10

Agnieszka Skrzypulec i pochodząca z Łyse Góry Jolanta Ogar utrzymały pozycję liderek po dwóch piątkowych wyścigach w klasie 470 na igrzyskach w Tokio. Za biało-czerwonymi półmetek rywalizacji. Medal jest coraz bliżej.

Zaczęło się przeciętnie, bo w pierwszym wyścigu dnia biało-czerwone zajęły dopiero 13. miejsce. Mimo słabszego występu utrzymały pozycje liderek w klasyfikacji generalnej, ale ich przewaga nad goniącymi je Francuzkami Camille Lecointre i Aloise Retornaz oraz Brytyjkami Hannah Mills i Eilidh McIntyre stopniała do minimum.

Szansa do rehabilitacji przyszła jednak niemal natychmiast i Polki ją wykorzystały. W drugim piątkowym wyścigu zdeklasowały konkurencję, wygrywając zawody z blisko minutową przewagą nad drugimi Japonkami. To pozwoliło im umocnić się na pierwszym miejscu w "generalce".

Korzystnie dla biało-czerwonych ułożyły się też pozostałe wyniki drugiego piątkowego wyścigu – Brytyjki zajęły w nim trzecie miejsce, a Francuzki dopiero 12. W klasyfikacji generalnej nad tymi pierwszymi Polki mają cztery punkty przewagi, a nad drugimi – siedem. Czwarte Japonki tracą do naszych reprezentantek aż 18 punktów.

 

Klasyfikacja generalna po 6 z 11 wyścigów:

1. Polska – 10 pkt
2. Wielka Brytania – 14 pkt
3. Francja – 17 pkt
4. Japonia – 28 pkt
5. Szwajcaria – 29 pkt
6. Brazylia – 34 pkt
7. Słowenia – 34 pkt
8. Izrael – 41 pkt
9. USA – 43 pkt
10. Włochy – 44pkt

Za nami sześć z jedenastu wyścigów. Polki wygrały trzy z nich. Kolejne dwa zaplanowane są na niedzielę 1 sierpnia. Początek o godz. 5:15 czasu polskiego.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .