Reklama
Gmina Drwinia. Nowa remiza w Ispini
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 04 sierpnia 2021 00:00

Nowym obiektem, który ma powstać w najbliższym czasie jest remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Ispini. Pierwszego lipca 2021r. wójt gminy Drwinia Jan Pająk podpisał umowę na budowę remizy OSP w Ispini. Remiza będzie służyć do magazynowania sprzętu ratowniczego i  wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Lokalizacja nowej remizy ułatwi dostęp do sprzętu w sytuacjach kryzysowych występujących na terenie gminy Drwinia oraz w gminach sąsiednich. Wszyscy doskonale wiedzą jak ważnym jest, aby strażacy ochotnicy mieli odpowiedni sprzęt i zaplecze do prowadzenia swojej działalności, bowiem to od nich niejednokrotnie zależy zdrowie i życie ludzkie – mówi wójt Jan Pająk.

To oni są bardzo często pierwsi na miejscu wypadku, prowadzą akcje ratunkowe podczas klęsk żywiołowych czy pożarów. Dlatego samorząd Drwini sukcesywnie dofinansowuje infrastrukturę i zakup nowego sprzętu dla wszystkich jednostek OSP. Już od wielu lat czynione były starania aby OSP Ispina miała swoją remizę i w tym roku udało się pozyskać środki finansowe na to zadnie. Na budowę remizy gmina Drwinia otrzymała 500 000,00 zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość inwestycji wyniesie 1 159 187,31 zł., a pozostała kwota (659 187,31 zł) zostanie pokryta z budżetu gminy. W prace nad projektem remizy, który powstał w 2014r. zaangażowani byli strażacy z OSP Ispina – dodaje włodarz Jan Pająk. Nowy budynek ma powstać na działce nr 56 w Ispini. Pierwszy etap robót (stan surowy zamknięty) ma się zakończyć w grudniu tego roku. Natomiast etap drugi (stan pod klucz)  ma zostać ukończony w 2022r.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .