Reklama
Poseł Józefa Szczurek – Żelazko przyjechała na zaproszenie wójta Zbigniewa Moskala
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 19 lipca 2021 12:43

W Urzędzie Gminy w Szczurowej gościliśmy posłankę, byłą wiceminister zdrowia Józefę Szczurek - Żelazko, która przybliżyła nam założenia Polskiego Ładu dla samorządów. Chcemy pozyskać środki z Programu Inwestycji Strategicznych. To działania z myślą o mieszkańcach gminy oraz związane z dynamicznym rozwojem – zapewnia wójt Zbigniew Moskal.

Gruntowne zmiany w systemie podatkowym, nowe zasady zatrudniania i rozwiązania w zakresie kredytów mieszkaniowych, ułatwienia dla rolników, wsparcie dla samorządów, nowa polityka senioralna, rewolucja w służbie zdrowia, bony społeczne i rodzinne czy budowa domu bez pozwolenia (do 70 metrów kwadratowych) to tylko część zapowiadanych przez rząd propozycji.

Rząd ogłosił obszerne plany na funkcjonowanie nowego programu społeczno-gospodarczego. Ich zadaniem będzie przywrócenie porządku w gospodarce, po ponad roku walki z koronawirusem w kraju. - Docelowo poprawimy standard życia Polaków. Wielkie przyspieszenie, którego celem jest dogonienie Zachodniej Europy weszło w decydują fazę – zapewniała podczas spotkania w Szczurowej, poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Powstanie specjalny fundusz wsparcia inwestycyjnego dla gmin. Będą pieniądze na inwestycje: oświatowe (żłobki, przedszkola, szkoły, pomoce naukowe oraz programy edukacyjne), ale także na termomodernizację wszystkich obiektów szkolnych, infrastrukturę drogową i chodnikową (drogi gminne i powiatowe), infrastrukturę komunalną: wodociągi, kanalizację, przydomowe oczyszczalnie ścieków, studnie głębinowe, budowę nowych ujęć wodnych, ale tez na stawy i konserwację rowów melioracyjnych, infrastrukturę sportową (boiska sportowe, hale sportowe, kluby fitness, siłownie zewnętrzne, trasy rowerowe, skateparki, kulturę (biblioteki, domy kultury, wsparcie dla NGO). Rząd i samorząd mają inne zadania, ale cel mamy jeden, wspólny - żeby Polacy mogli żyć na poziomie według standardów europejskich. Żeby tak się stało potrzebny jest rozwój infrastruktury i planowanie strategiczne – tłumaczy poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Władze gminy nie ukrywają, że chciałyby uszczknąć jak najwięcej środków dla gminy. A mowa o wielomilionowych inwestycjach, jak chociażby o budowie obwodnicy Rudych Rysiów. - Ta inwestycja byłaby finansowana z Krajowego Funduszu Odbudowy, a obwodnica Szczurowej, ze środków Unii Europejskiej – mówi wójt Zbigniew Moskal. Włodarzowi gminy marzy się także rozbudowa infrastruktury komunalnej, oświatowej, sportowej czy kulturalnej. - Liczymy także na pieniądze na działania związane z polityka senioralną oraz młodzieżą – dodaje wójt Zbigniew Moskal.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .