Reklama
Zakliczyn. Zasłużony dla NSZZ RI Solidarność
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 06 lipca 2021 08:51

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak został wyróżniony złotą odznaką „Zasłużony dla NSZZ RI Solidarność”. Otrzymał je podczas obchodów 40. rocznicy rejestracji Związku, które odbyły się w 27 czerwca br. w Warszawie z udziałem przedstawicieli władz i instytucji państwowych, parlamentarzystów, związków zawodowych i organizacji rolniczych. Burmistrz Dawid Chrobak to syn ś.p. Stanisława Chrobaka, współzałożyciela NSZZ RI Solidarność, senatora RP z ramienia Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w latach 1989-1991 i wójta gminy Zakliczyn po przemianach ustrojowych w naszym kraju. To właśnie w dużej mierze dzięki jego Ojcu w latach 80-tych minionego stulecia ziemia zakliczyńska, a potem także cały region tarnowski były jedynymi z najmocniejszych w kraju ośrodków działania rolniczej „Solidarności” i sprzeciwu wobec komunistycznej władzy.

Dawid Chrobak kontynuuje patriotyczne rodzinne tradycje, także te związane z rolniczym Związkiem. To z jego inicjatywy w 2014 r. wznowione zostały coroczne spotkania NSZZ RI Solidarność przy Grobie Wincentego Witosa w Wierzchosławicach w rocznice urodzin wybitnego przywódcy chłopów polskich. Uczestniczą w nich najważniejsze osoby w państwie, w tym dwa razy obecny był na tych wydarzeniach prezydent RP Andrzej Duda, a raz premier Mateusz Morawiecki. Odznaczenie burmistrzowi wręczyła przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”, poseł Teresa Hałas wraz z zastępcami: senatorem Jerzym Chróścikowskim i Aleksandrem Tadychem. To najwyższe możliwe wyróżnienie przyznawane przez rolniczy Związek.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .