Reklama
Królewskie zmagania
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 28 czerwca 2021 11:53

Już w niedzielę, 4 lipca 2021 roku w Sali Imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie rozegrane zostaną zawody w ramach Otwartych Mistrzostw Małopolski w Szachach Szybkich P-15. Początek zmagań, którym patronuje wójt Janusz Kwaśniak, o godzinie 10.


Jak czytamy w regulaminie prawo gry w turnieju posiada każdy szachista bez względu na posiadaną kategorię szachową, przynależność klubową i miejsce zamieszkania. W turnieju obowiązuje szwajcarski system rozgrywek na dystansie 9 rund. Czas gry wynosi 30 minut (2x15) na rozegranie jednej partii. Organizatorami jubileuszowych, dziesiątych zawodów są: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie wspólnie z Małopolskim Związkiem Szachowym w Krakowie. Patronat nad turniejem sprawuje Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Patronat medialny: RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz oraz Gazeta Krakowska. Zgłoszenia telefoniczne do mistrzostw przyjmuje Wiesław Kasperek tel. 14 690-85-81 lub Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie tel. 14 684-60-13. Można zgłosić się także bezpośrednio przed turniejem. Przewidziano wiele nagród. Dla najlepszych szachistów organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne wynoszące odpowiednio: za I miejsce – 500 zł, za II miejsce – 400 zł, za III miejsce – 300 zł, za IV miejsce 200 zł, za V miejsce – 100 zł. Dodatkowo zaplanowano nagrody dla najlepszej kobiety (100 zł), zawodnika do II kategorii szachowej (100 zł), a także nagrody rzeczowe dla seniora, juniora do lat 18, juniora młodszego do lat 12 oraz zawodników z gminy Borzęcin! W turnieju obowiązuje wpisowe. Otwarta formuła zawodów pozwala na uczestnictwo szachistom z Małopolski i spoza jej terenu. Podnosi to rangę zawodów i poziom rywalizacji. Do Borzęcina od wielu lat przyjeżdżają nie tylko Polacy, ale i zawodnicy słowaccy czy mistrzowie i arcymistrzowie z Ukrainy. Część z nich mieszka w Polsce, niektórzy przyjeżdżają specjalnie tylko na zawody.
- Zapraszamy wszystkich na turniej! – zachęca Piotr Kania z GOK Borzęcin. Wójt Janusz Kwaśniak podkreśla, że tego typu zawody promują szachy. - Gra królewska uczy nie tylko logicznego myślenia, poprawia zdolności intelektualne czy kształci umiejętność krytycznego myślenia – dodaje wójt Kwaśniak.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .