Reklama
Stanisław Kuropatwa burmistrzem Ciężkowic
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 27 czerwca 2021 22:42

Stanisław Kuropatwa, radny powiatu tarnowskiego, działacz społeczny ł wygrał wybory na fotel burmistrza Ciężkowic. W drugiej turze wyborów pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości Michała Koralika. – Chcę kontynuować osięgnięcia mojego poprzednika. Wybory za nami, teraz pora na pracę dla naszej lokalnej społeczności. Liczę na współpracę z radnymi. Mojemu rywalowi gratuluję dobrego wyniku i zapraszam do owocnej pracy na rzecz gminy – mówi w rozmowie z naszą redakcją nowy burmistrz Ciężkowic. Stanisława Kuropatwę poaprło z naszych wyliczeń około 61 procent wyborców, a Michała Koralika tylko 39   procent. Dane nieoficjalne.

 

Stanisław Kuropatwa to radny powiatowy PSL, który startował  w wyborach z Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina - Rozwój i Środowisko. W pierwszej turze  poparło go 1450 osób, co stanowiło 42,14 proc. oddanych głosów.  Drugi kandydat, Michał Koralik, popierany przez PiS to, to dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach, a zarazem sołtys Falkowej. W pierwszej turze  zdobył 1260 głosów ponad 36 proc i zajął drugie miejsce. Jak przyznaje jako burmistrz chce kontynuować drogę Ciężkowic do bycia turystyczną perełką Małopolski, ale podkreśla, że zgodnie z głosem wyborców chce zadbać też o inne części gminy.W samorządzie aktywnie udziela się od 15 lat. Najpierw był radnym gminnym, a od 2010 roku zasiada w radzie powiatu tarnowskiego.W pierwszej tury nie udało się jednak wyłonić nowego burmistrza Ciężkowic, ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał ponad 50 proc. poparcia. Do drugiej tury awansowali: Stanisław Kuropatwa, na którego zagłosowało 1450 osób (42,14 proc.) i Michał Koralik, który uzyskał poparcie 1260 (36,6 proc.) głosujących. Kandydowała też Dorota Mazur, która zdobyła 450 głosów (13 proc.), a także Robert Figas, który uzyskał 281 głosów (8,1 proc.)

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .