Reklama
Gmina Szczurowa. Inwestycje odpowiedzią na potrzeby mieszkańców
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 24 czerwca 2021 22:24

W gminie Szczurowa w tym roku zaplanowano w sumie kilkudziesięąt (licząc także środki z Funduszu Sołeckiego) większych i mniejszych zadań inwestycyjnych. Wprawdzie skale tych zadań są różne, ale łączy je jedno – wszystkie są realizowane z myślą o mieszkańcach.


I tak w Popędzynie zakończono realizację zadania w ramach Funduszu Sołeckiego. Decyzją mieszkańców, środku z Funduszu zostały przeznaczone na dokończenie oświetlenia placu rekreacyjnego w centrum wsi. Zadanie było podzielone na dwie części - obie finansowane z Funduszu Sołeckiego i środków gminy. W pierwszym etapie wykonano prace ziemne i przyłączeniowe. W tym roku zamontowano słupy oświetleniowe. Całe zadanie kosztowało łącznie 28 tysięcy złotych. Na oświetlonym placu mieszkańcy mają do dyspozycji plac zabaw, altanę oraz miejsce na grilla.

Remiza w Rylowej
Niedawno zakończyły się także prace modernizacyjne remizy strażackiej w Rylowej. Budynek zyskał nowy dach, odnowiono parkiet oraz zakupiono nowe wyposażenie. Jak wylicza wójt Zbigniew Moskal, dach tutejszej strażnicy ma 673m2 i został pokryty nową blachą. Zostały wymienione rynny oraz okucia, m. in. kominów. Spore zmiany zaszły również wewnątrz budynku - został gruntownie odnowiony parkiet, a w ramach funduszu sołeckiego zakupiono nowe krzesła.

Droga po remoncie
Pod koniec maja wykonano remont drogi gminnej koło budynku OSP we Wrzępi. Na ten cel gmina skutecznie pozyskała środki z Funduszu Dróg Samorządowych.  We wtorek, 26 maja, wójt gminy Zbigniew Moskal w towarzystwie wiceprzewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Fiołka oraz sołtys Wrzępi Doroty Jopek odebrali gotową inwestycję. -Położono tutaj blisko 200 metrów nowej nawierzchni asfaltowej, utwardzono pobocza oraz wyremontowano przepusty. Wykonawcą inwestycji była firma Bud-Dróg z Przyborowa. Samorząd zrealizował ten remont przy udziale środków własnych oraz dofinansowania pozyskanego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – tłumaczy wójt Zbigniew Moskal.

Remiza i Posterunek Policji
Warto wspomnieć, że dach remizy w Strzelcach Małych przechodzi kompleksową przebudowę. Zostały wykonane nowe wieńce oraz nadbudowane ściany, a nowa konstrukcja dachu jest  z prefabrykowanych drewnianych wiązarów. Całość została pokryta blachą na rąbek. Natomiast w maju zakończono prace budowlane przy nowej elewacji Posterunku Policji w Szczurowej. Budynek w centrum miejscowości został docieplony i zyskał nowy wygląd. Inwestycja kosztowała 97 tysięcy złotych. Wspieramy służby mundurowe działające na terenie naszej gminy, remont budynku Policji wpisuje się w szeroko pojętą rewitalizację naszej gminy - mówi wójt Zbigniew Moskal. - Cały czas zmienia się centrum Szczurowej. Obok komisariatu powstał nowy, ogólnodostępny parking. Wykonano też nowy dworzec PKS. - Centrum Szczurowej pięknieje – cieszy się wójt Moskal.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .