Reklama
Inauguracja sezonu agroturystycznego w Porąbce Uszewskiej
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 24 czerwca 2021 22:23

Po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią gospodarstwa Agroturystyczne z terenu Małopolski spotkały się w gospodarstwie „Na kuźnisku” w Porąbce Uszewskiej. Z wielkim zadowoleniem przyjęto zaproszenie na zebranie Koła „Kraków i Okolice”, ponieważ zamknięci w czterech ścianach hotelarze, nie mogąc przyjmować gości, odczuli monotonie i trudny czas spowodowany pandemią. Po przedstawieniu sprawozdania Prezesa Koła nastąpiły wybory nowego zarządu. Wiceprezesem został Grzegorz Sroga z Zabierzowa właściciel gospodarstwa „Noble apartament&SaunaZONE”, sekretarzem Tomasz Bień, natomiast na skarbnika wybrano Sylwię Mleczko-Fikas, właścicielkę gospodarstwa „W przyjaźni z koniem”. Ponadto podczas spotkania uhonorowano długoletnią działaczkę Małopolskiej Agroturystyki Panią Halinę Skrzekucką nadając jej jednogłośnie tytuł honorowego Prezesa Koła. Przyjęto również nowe gospodarstwo pasieczne Pani Violety Prokopiuk z Borzęcina, które prowadzi szkolenia pszczelarskie oraz posiada domek do apiterapii.

Miłym akcentem było wręczenie wszystkim uczestnikom zebrania upominków ufundowanych przez Wójta Gminy Dębno Pana Wiesława Kozłowskiego oraz Starostę Powiatu Brzeskiego Pana Andrzeja Potępę.  Uczestnicy spotkania mogli sobie również wybrać małopolskie korale przekazane przez Pawła Mierniczaka dyrektora MOT oraz tarnowskie korale w kolorze tarniny przekazane przez Marię Zawada-Bilik dyrektora Wydziału Marki Miasta Tarnowa.

Przed ogniskiem prelekcję na temat bezpieczeństwa przy pracach w gospodarstwie rolnym wygłosił kierownik oddziału terenowego KRUS z Tarnowa Pan Robert Rybak. Z zainteresowaniem wysłuchano i nawiązano kontakty oraz przyjęto materiały propagandowe i gadżety. Właściciele winnic –  „Julia” Tomasz Bień z Łękawicy i „Kowalówka” oraz Szczepan Marcinek zademonstrowali prowadzenie i cięcie winorośli. Zwiedzili również zabytkowy drewniany dom przeznaczony do remontu i udzielali wskazówek gospodarzowi.

Prezesem na następną kadencji został wybrany Klemens Góral, aby nowym członkom Zarządu pomóc w nawiązaniu kontaktów.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .