Reklama
Gmina Dębno. Szczepienia przy okazji pikniku rodzinnego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 22 czerwca 2021 13:23

Szczepienia przy okazji pikniku rodzinnego, podczas spaceru czy wyjazdu? Czemu nie? Małopolska szczepi się także w ten weekend! Do gmin, które uruchomiły dla swoich mieszkańców na weekend plenerowy punkt szczepień, dołączyło Dębno w powiecie brzeskim. Dziś gminę odwiedził wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Byli obecni również posłowie Józefa Szczurek-Żelazko oraz Wiesław Krajewski.

Weekendowy punkt szczepień został uruchomiony przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie. Szczepienia towarzyszyły piknikowi rodzinnemu połączonemu z I Małopolskim Turniejem Wsi. Podczas wydarzenia można było bez rejestracji zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Punkt będzie działał także jutro (w niedzielę). Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 15.00. Władze gminy przygotowały dla swoich mieszkańców szereg atrakcji. Były animacje, zamki, zjeżdżalnie, pokazy strażackie, kiełbaski z grilla i wata cukrowa. Można było też skosztować smacznych, staropolskich potraw podanych według tradycji przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Dębno.

– Najważniejsze jest to, że łączymy przyjemne z pożytecznym. Wszyscy chcemy wrócić do normalności. Uczestniczyć w takich wydarzeniach jak pikniki rodzinne czy turnieje sportowe. Aby osłabić siłę koronawirusa, musimy być zaszczepieni. Każdy, kto się szczepi, pokazuje w ten sposób swoją odpowiedzialność – za siebie i swoich bliskich. Zachęcam samorządowców do jak najszerszego promowania szczepień. To właśnie lokalne wydarzenia mogą być najlepszą okazją do tego, by odebrać swoją przepustkę do normalności – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Wójt może mieć pomysł, ale musi mieć ekipę, która za nim stoi i go wspiera. Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za Waszą pomoc. Do gminy Dębno zapraszam także jutro i w kolejną sobotę. Za tydzień również będzie można się u nas zaszczepić. Powoli wracajmy do normalności – apeluje wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .