Reklama
Trudna walka z barszczem Sosnowskiego
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 września 2018 11:20

Urząd Miejski zakończył ono tegoroczne działania zmierzające do likwidacji toksycznego barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Brzesko.W tym roku zadanie jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 6.796,09 zł. Całość zrealizowanych w 2018 r. prac pochłonęła 15.616,80 zł. Różnicę pokryła gmina z własnego budżetu. Ogniska tej szkodliwej rośliny są sukcesywnie ograniczane przy użyciu metod mechanicznych i chemicznych.
Obecnie zidentyfikowane są cztery miejsca, gdzie barszcz Sosnowskiego porasta – dwa w Brzesku i dwa w Wokowicach. O ile areał zajęty przez tę roślinę w Brzesku jest niewielki, o tyle w Wokowicach problem jest znacznie poważniejszy. Na osiedlu Olszynowym barszcz w roku 2015 zajmował powierzchnię blisko 1,5 ha, natomiast zgłoszony przez mieszkańców w roku 2016 barszcz na os. Nowym – ok. 30 ar.

 
Brzesko. Nocna prohibicja od 26 września
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 22:08

26 września w Brzesku alkohol kupimy do godziny 22. Mowa oczywiście o alkoholu sprzedawanym na wynos. W tym dniu wchodzą bowiem w życie przepisy uchwały Rady Miejskiej w Brzesku o ograniczeniu dostępu do piwa, wina i wódki. Przypomnijmy, że 29 sierpnia Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia ograniczeń w nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Natomiast 11 września 2018 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego opublikowana została uchwała nr LIV/383/2018 Rady Miejskiej w Brzesku. 14 dni później zakaz stanie się prawem. Co to oznacza, że od 22 do 6 rano nikt nie kupi alkoholu (w sklepie, na stacji paliw) Zakaz nie dotyczy barów i restauracji, ale… jeśli alkohol kupimy do spożycia w środku – na miejscu.

 
Brzesko. Wybuch gazu na Ogrodowej
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 16:51
ogrodowa9kppDo wybuchu gazu doszło w środę, 12 września, około godz. 16 w bloku przy ul. Ogrodowej 9 w Brzesku. Eksplozja miała miejsce w mieszkaniu na trzecim piętrze. Ranny w eksplozji został 67-letni właściciel mieszkania, który trafił do brzeskiego szpitala. Na razie nie wiadomo co było dokładną przyczyną wybuchu. Na szczęście okno które wyleciało z futrynami nikogo nie zraniło.
 
Brzesko. Zaginął nastolatek, pomogła policja
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 09 września 2018 14:56

Zmiana miejsca zamieszkania i nowe otoczenie na pewno ma wpływ na nasze emocje. Przekonał się o tym – dość boleśnie – nastolatek z Brzeska. Chłopiec od niedawna mieszka w mieście. Nie znał do tej pory okolicy. W drodze ze szkoły do domu zabłądził. Błąkał się po brzeskiej Starówce, nie wiedząc dokładnie gdzie jest, w którym kierunku pójść do domu. Na domiar złego rozładował się mu telefon. Kiedy po kilku godzinach nie wrócił do domu, zatroska mam powiadomiła policję. Patrolujący miasto radiowóz, zaczął się bacznie rozglądać za nastolatkiem. Mundurowi szybko namierzyli chłopca, którego rysopis odpowiadał temu, przedstawionemu przez mamę. Nastolatek przyznał policjantom, że nie potrafi samodzielnie wrócić do domu i z uwagi na rozładowany telefon błąka się od dwóch godzin po ulicach Brzeska. Całego i zdrowego nastolatka policjanci przekazali pod opiekę matce, która podziękowała im za szybką pomoc w poszukiwaniach syna.

 
Starosta samorządowcem XX-lecia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 września 2018 21:13

apotepae20Andrzej Potępa, starosta brzeski, został dostrzeżony przez Związek Powiatów Polskich. Dzisiaj, podczas sesji Rady Powiatu Brzeskiego został uhonorowany tytułem Samorządowiec XX-lecia. Przyznanie tytułu zbiegło się bowiem z dwudziestoleciem istnienia odrodzonego samorządu powiatowego. Starosta bocheński, a zarazem szef Związku Powiatów Polskich przyznał w rozmowie z nasza redakcją, że chociaż przed laty Polskie Stronnictwo Ludowe było przeciwne likwidacji województwa małopolskiego – dzisiaj widać, że reforma samorządowa była najlepsza reformą z reform rządu premiera Jerzego Buzka. - Mam nadzieję, że nikt z polityków nie będzie miał zamiaru likwidacji czy ograniczenia roli samorządu powiatowego, chociaż trzeba przyznać, że w tym czasie, przez te 20 lat, trochę kompetencji nam odebrano – mówi Ludwik Węgrzyn.

 
Wakacje w liczbach
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 września 2018 21:10

Wakacje za nami. To był pracowity okres dla policjantów. Nad bezpieczeństwem turystów i mieszkańców wypoczywających na naszym terenie czuwali policjanci prowadząc działania "Bezpieczne Wakacje 2018". Teraz przyszedł czas na podsumowanie tych działań. Wakacyjna przerwa w naszym rejonie upłynęła spokojnie, policjanci nie odnotowali poważniejszych wydarzeń dotyczących osób wypoczywających i odwiedzających powiat brzeski.

 
Brzesko. Radni zagłosowali za nocną prohibicją
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 29 sierpnia 2018 21:25

Od 22 do 6 rano w Brzesku nie będzie można kupić alkoholu. Wyjątek stanowią bary, puby i restauracje – czyli miejsca zakupu i konsumpcji alkoholu. W sklepach, marketach i na stacjach paliw sprzedaż będzie zakazana. Kara? Utrata koncesji (tak jak za sprzedaż alkoholu nieletnim). Uchwała wejdzie w życie 14 dni po publikacji w Monitorze Wojewody Małopolskiego, w praktyce na przełomie września i października.

 
WYBORY. Znamy ostateczny kształt listy PiS do sejmiku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 sierpnia 2018 22:47

Anna Pieczarka będzie liderem listy Zjednoczonej Prawicy (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienia) w październikowych wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Na drugim miejscu znalazł się przedstawiciel z partii Gowina, Stanisław Bukowiec. Trzecie miejsca otrzymała Lucyna Malec, a czwarte Wojciech Skruch. Na piątym miejscu jest Ryszard Pagacz, a na szóstym Piotr Dziurdzia. Siódme miejsce zarezerwowano dla Karoliny Kiec, ósme dla Anny Mikosz, peleton zamyka Józef Gawron. – To bardzo mocna ekipa, która powalczy o cztery, może nawet o pięć miejsc w sejmiku – ocenia poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Plan minimum to cztery mandaty.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 325

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .