Wpadł bimbrownik z Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 05 stycznia 2019 14:21

Dokładnie 28 litrów bimbru oraz aparaturę do jego wytwarzania zarekwirowali policjanci z Brzeska. Taki arsenał miał u siebie jeden z mieszkańców powiatu brzeskiego. - policjanci z Brzeska w ramach zwalczania przestępczości związanej z nielegalną produkcją wyrobów w jednym z domów na terenie powiatu brzeskiego zlikwidowali linię produkcyjną i zabezpieczyli alkohol bez polskich znaków akcyzy. W miejscu zamieszkania 51-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli także sprzęt do jego wytwarzania – czytamy w komunikacie policji.

 
Brzesko. Marcel był pierwszy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 03 stycznia 2019 22:54

1pier2019Ma 55 cm i waży 3.5 kilograma. Marcel – bo o nim mowa – to pierwszy noworodek, który na świat przyszedł w powiecie brzeskim. Tradycyjnie już odwiedził go starosta brzeski – Andrzej Potępa. - Gratuluję Pani Karolinie i Dawidowi. Cieszy mnie, że wybrali brzeski szpital. Jestem przekonany, że Marcel wyrośnie na dobrego obywatela, z którego rodzice i całą nasza Mała Ojczyzna – Powiat Brzeski, będziemy dymni – mówi starosta Potępa. Marcel urodził się w Nowy Rok, tuż po godzinie 8. Na świat przyszedł w wyniku cesarskiego cięcia.

 
Brzesko. Trwa rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej (DDOM)
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 31 grudnia 2018 22:03

Trwa rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej (DDOM), który rozpocznie działalność już w styczniu. Placówka została pomyślana dla pacjentów, którzy przeszli poważną chorobę, są po hospitalizacji i na nowo muszą się nauczyć funkcjonować. Chcemy ich tego nauczyć. Stąd zakres opieki w DDOM jest bardzo szeroki. To przede wszystkim rehabilitacja, ale także wsparcie psychologiczne, dietetyczne czy geriatryczne – wylicza Elżbieta Adamska, koordynatorka działalności DDOM. Z zajęć w DDOM, które będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.00, mogą skorzystać osoby powyżej 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Warunkiem jest także hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

 
Brzesko. Opłatek w WTZ
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 23 grudnia 2018 01:13

Liczni goście, w tym wicestarosta brzeski Maciej Podobiński spotkali się z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej. Czas Świąt Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku, kiedy zapominamy o codziennych zmartwieniach, dzielimy się z innymi sercem, dobrym słowem i uśmiechem. Tą magię mogliśmy poczuć podczas osiemnastego warsztatowego spotkania wigilijnego, które odbyło się w Auli Chrystusa Króla przy Sanktuarium NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy naszej placówki, rodzice i opiekunowie, terapeuci oraz wielu zaproszonych gości. Wśród nich byli przedstawiciele władz miasta Brzeska i Powiatu Brzeskiego, właściciele lokalnych firm, przedstawiciele Kościoła, członkowie Stowarzyszenia Ostoja, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku oraz przyjaciele warsztatu i darczyńcy.

 
Brzesko. Jutro szopka
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 22 grudnia 2018 00:00

Zainicjowana przed wieloma laty, przez poprzednie władze tradycja: ustawienia szopki na miejscowym Rynku, będzie kontynuowana. Zwyczajowo już pojawią się w niej figury związane a tradycją narodzenia Jezusa. Natomiast w specjalnych boksach pojawią się zwierzęta. Będzie Mikołaj, opłatek, sianko i wspólne śpiewanie kolęd. O 11.30 duchowni poświecą szopkę i złożą życzenia mieszkańcom miasta. Warto dodać, że od wielu lat –  Andrzej Grzelak, stawia szopkę, natomiast firma elektroinstalacyjna Eugeniusza Kopacza, firma transportowa Jerzego Rybickiego zadbali o całą oprawę.

 
Szósta kadencjs samorządu Powiatu Brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 grudnia 2018 15:47

Andrzej Potępa został ponownie starostą brzeskim. Na stanowisko wicestarosty wybrano Macieja Podobińskiego. Pięcioosobowy Zarząd Powiatu Brzeskiego uzupełniają Ryszard Ożóg (przez osiem ostatnich lat był wicestarostą, wcześniej starostą), Marek Antosz oraz Jacek Frankowski. Za powołaniem starosty głosowali wszyscy radni. Podobnie rzecz miała się w przypadku wyboru przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego, którym został ponownie Kazimierz Brzyk. Obok niego w prezydium Rady zasiadają Justyna Wójtowicz-Woda oraz Grzegorz Mrozowski.

 
Brzesko. Laury dla miejscowego kupca
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 16 grudnia 2018 23:08

Drobni kupcy i rzemieślnicy to podstawa „zdrowej gospodarki” - twierdzą ekonomiści. Dlatego ich zdaniem państwo musi stworzyć im odpowiednie  warunki rozwoju. Nie mniej istotna jest promocja ich firm – dostrzeżenie zaangażowania. Na pewno służy temu Złota Koga czyli najwyższe odznaczenie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W tym roku złotą statuetkę średniowiecznej Kogi otrzymał Bogdan Baranek – prezes brzeskiego oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Odznaczenie wręczone zostało w czasie tradycyjnego kupieckiego święta, które odbywa się w Krakowie.

 
Powiat Brzeski. Kolędowanie czas rozpocząć…
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 grudnia 2018 20:34

Brzesko ma ono wielowiekową tradycję. Na pewno przyczynia się do tego konkurs kolędniczy. Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, Starostwo Powiatowe oraz tutejszy magistra zapraszają do udziału w dorocznym konkursie kolęd i pastorałek, który odbędzie się w dniach 26-27 stycznia 2019 roku w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 331

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .