Rejestr pedofilów dostępny dla każdego. W nim 800 nazwisk
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 stycznia 2018 14:44

Dane najgroźniejszych ok. 800 przestępców seksualnych zamieszczono w jawnym rejestrze przestępców seksualnych na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest on dostępny dla każdego. "Ochrona dzieci przed krzywdą jest ważniejsza niż prawo do anonimowości dla pedofilów" - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dane sprawców są już dostępne w powstałym w październiku 2017 r. rejestrze na stronie Biuletynu Informacji Publicznej MS. Składa się on z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mają korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

 
Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei zaprasza
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 grudnia 2017 12:49

Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei zaprasza na tradycyjny bożonarodzeniowy wieczór kolęd i pastorałek zatytułowany „Światłem napełnił noc”. Patronat honorowy nad koncertem objął burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Premiera koncertu odbędzie się 6 stycznia, w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, o godz.16.00 (kolejny występ tego samego dnia o 17.30 oraz dzień później w niedzielę 7 stycznia o godz.16.00).

 
Spotkanie wigilijne WTZ Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 25 grudnia 2017 21:42

Po raz siedemnasty w rodzinnej atmosferze, przy wigilijnym stole zasiedli uczestnicy brzeskiego warsztatu, ich rodzice i opiekunowie, terapeuci, przedstawiciele władz Gminy Brzesko i Powiatu Brzeskiego, właściciele lokalnych firm, przedstawiciele Kościoła, członkowie Stowarzyszenia Ostoja, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku (dawne Gimnazjum nr 2), wraz z nauczycielami oraz przyjaciele warsztatu i darczyńcy.

 
„Zimowa zadymka” Agaty Podłęckiej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 grudnia 2017 13:35

W brzeskiej bibliotece odbyło się spotkanie z poetką Agatą Podłęcką zatytułowane „Zimowa zadymka”.

 
Brzesko Laury dla schroniska
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 grudnia 2017 09:32

2 grudnia 2017 roku w Krzyżowej (gmina Świdnica), w miejscu szczególnym dla historii Polski, gdzie w 1989 r. miała miejsce msza pojednania polsko-niemieckiego został rozstrzygnięty 57 Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku działające przy Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku otrzymało złote wyróżnienie za podejmowanie działań na rzecz dzieci i młodzieży. W imieniu Ministra Edukacji Narodowej wyróżnienia dla Szkolnych Schronisk Młodzieżowych wręczył Pan Henryk Gołębiewski, dyplomy i puchary Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wręczał Prezes PTSM Pan Waldemar Domarańczyk i Wiceprezes PTSM Pan Marian Dzimira.

 
Brzesko. Na ósmym miejscu w kraju
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 grudnia 2017 09:31

W kolejnej,  siódmej już edycji rankingu bibliotek organizowanym przez Instytut Książki i „Rzeczpospolitą” brzeska biblioteka zajęła VIII miejsce w Polsce. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 listopada w pałacu Krasińskich w Warszawie pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów: Dariusza Jaworskiego – dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego – redaktora zarządzającego „Rzeczpospolitej” odebrała dyrektor  Karina Legutek.

 
Brzesko. Nowy sprzęt strażacki
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 grudnia 2017 22:44

W sumie 28 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla jednostek OSP, pozyskała gmina Brzesko. Za pieniądze te zakupione zostaną dwa defibrylatory dla jednostek OSP w Jadownikach i w Szczepanowie o wartości 16 tysięcy złotych oraz dwa zestawy ratownictwa medycznego o wartości 12 tysięcy złotych, które trafią do Wokowic i Jasienia. Zadanie finansowane jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.
Samorząd każdego roku finansuje utrzymanie jednostek w gotowości bojowej, co jest niezbędne dla zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. Nasza gmina położona jest na skrzyżowaniu kilku dróg krajowych, przebiega przez nią także autostrada A4 ze zjazdem w Brzesku oraz linia kolejowa. Wszystko to sprawia, że musimy być przygotowani na większą liczbę zdarzeń drogowych, w czasie których interwencja jednostek OSP jest konieczna. Ponadto strażacy ochotnicy biorą także udział w zdarzeniach związanych z powodziami i podtopieniami. Aby mogli działać skutecznie, konieczne jest zaopatrzenie ich w nowoczesny sprzęt.

 
Wojciech Wojdak nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 grudnia 2017 01:10

Bodaj po raz pierwszy w historii, sportowiec z regionu brzeskiego, jest nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego. To najbardziej prestiżowe zmaganie sportowców, w którym o miejscu decydują Czytelnicy. Wojtek Wojdak – wicemistrz świata z Budapesztu znalazł się wśród sportowców nominowanych do tytułu najlepszego sportowca roku. Powalczy o wejście do najlepszej dziesiątki polskich sportowców 83. Plebiscytu Przeglądu Sportowego. – Zachęcamy do oddania głosu na naszego mistrza – mówią zgodnie wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski (z tej gminy pochodzi Wojtek) oraz Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska (tutaj na pływalni pod okiem Marcina Kacera Wojtek stawiał pierwsze „kroki w wodzie”).  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 319

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .