Wieża radiokomunikacyjna w Jadownikach
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 19 lutego 2018 17:11

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców wsi Jadowniki i miejscowości przyległych sprawą planowanej budowy wieży radiolokacyjnej na jednej z działek przylegających do drogi powiatowej Jadowniki – Porąbka Uszewska – chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie, Urząd Miejski w Brzesku informuje, że na wniosek Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie w dniu 20.08.2015r. po przeprowadzeniu stosownego postępowania została wydana decyzja ustalająca lokalizację inwestycji celu publicznego dla zadania „Budowa ośrodka radiokomunikacyjnego OR Brzesko ( obiekt w formie wieży iglicowej o wys. ok. 40 mb.). Dla tego rodzaju postępowania ustawa przewiduje informowanie mieszkańców w drodze ogłoszenia publicznego – co zostało dopełnione. Ogłoszenie o wszczęciu postępowania i o wydaniu decyzji zostało umieszczone na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Brzesku. Zainteresowani mieszkańcy mogli zgłaszać swoje uwagi w trakcie postępowania oraz skorzystać w ustawowym terminie ( 14 dni) ze środków odwoławczych od wydanej decyzji – jednak na etapie procedowania nie zgłaszano uwag w tej sprawie.

 
Brzesko. Kto będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza?
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 18 lutego 2018 17:15

Kto będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Brzeska? Wiele wskazuje na to, że odpowiedź na to pytanie poznamy do koca lutego, najdalej do połowy marca. W zasadzie, w grę wchodzą dwa rozwiązania: PiS poprze kandydata, o którego upomina się Jarosław Gowin, czyli obecnego włodarza Brzeska, Grzegorza Wawrykę lub wyłoni swojego. W tym przypadku w grę wchodzi kilka osób, m.in.: przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk, radny Jarosław Sorys, radna powiatowa Justyna Wojtowicz – Woda. Raczej na pewno nie będzie zabiegał o to wieloletni szef struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Pacura. – Nie jestem zainteresowany – zapewnia w rozmowie z naszą redakcją.

 
Brzesko. Ferie w bibliotece
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 18 lutego 2018 17:14

Gry, zabawy, warsztaty tematyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wycieczki edukacyjne i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Ferii w Bibliotece. Zajęcia organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, która mieści się przy placu Kupieckim. Jeszcze przez cały ten tydzień trwać będą zajęcia w bibliotece przygotowane w oparciu o książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. – Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej gminy: na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – zapewniają organizatorzy.

 
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 16 lutego 2018 22:02

1 marca obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku zapraszają do udziału w akcji „Wywieśmy flagi narodowe”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda.

 
Wieczór niespodzianek
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 14 lutego 2018 13:20

W niedzielę 11 lutego, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert karnawałowy Miejskiej Orkiestry Dętej. Muzycy po raz pierwszy zaprezentowali się szerszej publiczności w nowych mundurach, dlatego przed rozpoczęciem koncertu uroczyście podziękowano tym, którzy wsparli przedsięwzięcie zakupu umundurowania. Statuetki w kształcie srebrnego klucza wiolinowego otrzymali burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, dyrektor browaru Michał Napieracz, dyrektor ds. komunikacji Carlsberg Polska Beata Ptaszyńska-Jedynak, piwowar Paweł Zych oraz właściciele firmy Moda i Styl, którzy zajęli się wykonaniem mundurów. Podziękowania skierowano również w stronę Mariusza Karasia - członka orkiestry, który od lat nie tylko angażuje się w grę, ale też z powodzeniem zajmuje się sprawami menadżerskimi.

 
Gmina Brzesko liderem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 08 lutego 2018 12:59

Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wspólnie z Głównym Urzędem Statystycznym już po raz ósmy przedstawił wyniki rankingu, w którym wyłaniane są najlepsze gminy pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Aby wyłonić zwycięzców przeprowadzane są analizy statystyczne dotyczące infrastruktury, inwestycji, poziomu życia mieszkańców, całego spektrum działań samorządu. W ramach rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa małopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa. W rankingu MISTiA i GUS-u liderem powiatu brzeskiego została gmina Brzesko.

 
Powiat Brzeski z rekordowym budżetem na rok 2018
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 06 lutego 2018 20:23

Niemal 99 mln zł, z czego 33 mln zł na same inwestycje – te dwie kwoty są najlepszym podsumowaniem tegorocznego planu budżetowego dla Powiatu Brzeskiego. Pod tym względem rok 2018 jest niezaprzeczalnie rekordowy. W porównaniu do zeszłorocznego wykonania to ogromny skok finansowy. Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Brzeskiego radni bez poprawek przyjęli uchwałę z rekordowym budżetem w historii Powiatu.

 
Brzesko. Sukces w skali kraju
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 03 lutego 2018 00:00

To doskonała wiadomość. Efekt wielu lat prtacy, samozaparcia i hartu ducha. W plebiscycie przeprowadzonym przez Polski Związek Pływacki Bohaterami Roku rozstali trener Marcin Kacer i pływak Wojciech Wojdak, obydwaj reprezentują Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Pragn e obydu serdecznie pogratulować. Obaj są dumą dla całej naszej lokalnej spo leczności. Jestem przekonany, że jeszcze wiele razy będzsiemy mogli cieszyć się z ich sukcesów. Gratuluję wygrania prestiżowego plebiscyctu. Wojtkowi  życzę olimpijskiego złota, a panu Marcinowi, kolejnych, tak utalentowanych zawodników - m owi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 323

wybory2018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .