Reklama
Zmarł Kazimierz Zając
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 11:11

8 kwietnia, w wieku 95 lat zmarł Kazimierz Zając. W latach 1940 – 1944 był więźniem obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, potem jeszcze kilka miesięcy spędził w obozie Buchenwald.

 
Termomodernizacja budynków szkolnych
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 kwietnia 2018 19:34

Już wkrótce  rozpoczną się prace związane z termomodernizacją budynków sześciu szkół oraz siedziby urzędu miejskiego i starostwa. W przyszłym tygodniu odbędzie pierwsze przekazanie placu budowy wykonawcy.  Jak szacują urzędnicy całość prac we wszystkich placówkach potrwa do końca 2019 roku. Łączny koszt  robót wyniesie 7, 2 miliona złotych, a gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości blisko 3,2 miliona złotych.

 
Oddział przedszkolny po remoncie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 05 kwietnia 2018 01:00

W Sterkowcu oficjalnie oddano do użytku wyremontowany oddział przedszkolny znajdujący się w  budynku tamtejszej szkoły. Na  otwarcie zaproszono rodziców przedszkolaków, a także przedstawicieli władz gminy z burmistrzem Grzegorzem Wawryką na czele.
-Głównym celem prowadzonej modernizacji było oddzielenie oddziału przedszkolnego od reszty szkoły – wyjaśnia dyrektor placówki, Maria Dąbrowa-Legutko. –Teraz maluchy mają osobne wejście, swoją szatnię oraz dopasowane do ich potrzeb toalety. Przedszkolaki mają dobrze wyposażoną salę do zabaw oraz jadalnię. Cieszy nas to, że do przedszkola chodzi teraz 25-ro dzieci, już prowadzimy zapisy na przyszły rok szkolny. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie dzieci niepełnosprawnych, niedawno wybudowano przy budynku podjazd. Serdecznie dziękuję burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce i całej radzie miejskiej za przychylność  oraz przekazanie niezbędnych funduszy na modernizację przedszkola. Słowa podziękowania kieruję także do rady rodziców z panem przewodniczącym Markiem Zacharą za wsparcie i pomoc.

 
Spokojnie upłynął okres świąteczny na drogach powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 03 kwietnia 2018 18:21

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali brzescy policjanci. Jak co roku, w tym okresie, na drogach naszego powiatu pojawiło się więcej patroli Policji. Funkcjonariusze czuwali, aby każdy z nas bezpiecznie mógł dotrzeć do celu i zasiąść do wielkanocnego stołu z najbliższymi.

 
Uroczyste podpisanie umów z NGO
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 marca 2018 23:05

15 marca Zarząd Powiatu Brzeskiego wybrał najkorzystniejsze oferty i ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych. Aktywność społeczna przedstawicieli organizacji pozarządowych nie słabnie. Do konkursu przystąpiło około 70 organizacji, a liczba złożonych ofert pobiła zeszłoroczny rekord. W Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się uroczyste podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi, którym w tym roku Powiat Brzeski przyznał dotacje na realizację zadań publicznych.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele tych organizacji, które jako pierwsze rozpoczynają realizację zadań.

 
Powstanie droga wyjazdowa z browaru
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 23 marca 2018 13:48

Jak mówi dyrektor Browaru Okocim, Michał Napieracz trwają prace nad przygotowaniem budowy wyjazdu z zakładu, który zapewni komfort mieszkańcom osiedla Browarna.

 
Piotr Tracz Laureatem nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 marca 2018 22:45

Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mają długą tradycję. W tym roku zostały wręczone po raz 25. Corocznie na Konkurs SDP napływa kilkaset prac. Nad ich zawartością pochyla się kilkuosobowe Jury Selekcyjne, a ostatecznie o przyznaniu nagród i wyróżnień decyduje Jury Główne, na którego czele stoi Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wśród dotychczas nagrodzonych znajduje się kilkuset dziennikarzy z różnych redakcji z całego kraju. Od roku 1999 roku najlepsze prace, zgłoszone na konkurs SDP wydawane są w formie książki.

 
Święt Kobiet w Sterkowcu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 marca 2018 00:06

Z okazji Święta Kobiet burmistrz Grzegorz Wawryka  spotkał się  z mieszkankami Sterkowca w tamtejszym domu ludowym. Jak zwykle  centralnym punktem uroczystości było wręczenie  zasłużonym dla społeczności lokalnej paniom i stowarzyszeniom  statuetek „Siłaczek”. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń złożonych przez burmistrza i sołtyskę, panią Zofię Słoninę. Burmistrz przyznał tytuły  „Siłaczek”  Pani Agnieszce Legutko i Kołu Gospodyń Wiejskich „Niezapominajka”.  W imieniu pani Agnieszki Legutko statuetkę  odebrała córka Angelika. Statuetkę i dyplom  dla KGW „Niezapominajka” odebrała prezes Maria Paprocka wraz z koleżankami z koła. Tę miłą uroczystość uświetnił  występy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sterkowcu. Opiekę artystyczną  nad występem sprawowały nauczycielki – Jolanta Turlej-Duda, Ewa Wojas oraz Magdalena Jankowska-Polek. Oprawę muzyczną do występu przygotował Marek Duda, na spotkaniu obecna była także dyrektorka  miejscowej szkoły Maria Dąbrowa-Legutko. Spotkanie zakończył występ kabaretu „Muminki  500 plus”. Należy podkreślić , że  wspaniałe wypieki, które zagościły na stołach oraz  obsługa były zasługą  pań z Rady Soleckiej Sterkowca.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 325

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .