Brzeski szpital z rezonansem magnetycznym
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 października 2017 16:59

Otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego,  Zespołu Poradni Zdrowia Psychicznego, Terapii Uzależnień i Leczenia Środowiskowego oraz spotkanie z okazji Święta Służby Zdrowia – to tylko trzy, z wielu powodów zorganizowania w szpitalu w Brzesku, uroczystości  w którym uczestniczyli pracownicy oraz zaproszeni goście: Minister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Europoseł Edward Czesak, Wojewoda Małopolski Józef Gawron, Starosta powiatu brzeskiego Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg, przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego, Kazimierz Brzyk, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, wójt Dębna Wiesław Kozłowski, wójt Gnojnika, Sławomir Paterek,  Radny Województwa Małopolskiego Adam Kwaśniak, radni powiatowi: Justyna Wojtowicz – Woda, Stanisław Pacura, Sławomir Pater, Maciej Podobiński, radni miejscy; Ewa Chmielarz i Barbara Borowiecka, szef ZOL – Hospicjum w Brzesku, Krzysztof Gac.

 
Brzesko: Gminne święto edukacji
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 października 2017 00:21

Oficjalne otwarcie nowego przedszkola, wręczenie stopni awansu zawodowego oraz nagród burmistrza wyróżniającym się pedagogom – tak wyglądał przebieg brzeskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetniły występy maluchów z nowego przedszkola i uczniów ze szkoły muzycznej. W uroczystościach brali udział obecni i emerytowani dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektorzy przedszkoli niepublicznych, nauczyciele mianowani,  pracownicy biur europosła Edwarda Czesaka i poseł Józefy Szczurek-Żelazko, przedstawiciele policji, straży pożarnej, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Kultury, burmistrz, radni miejscy, oraz pracownicy Biura Funduszy Europejskich UM Brzesko Rafał Najdała i Kinga Szapel-Zachara.

 
Fundusze unijne: spotkanie z konsultantem
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 października 2017 00:20

Urząd Miejski w Brzesku, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców miasta i gminy zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji unijnych na konsultacje z pracownikiem punktu informacyjnego funduszy europejskich. Dyżur konsultanta odbędzie się w Urzędzie Miejskim, we wtorek, 24 października 2017r. w godzinach od 9:00 do 11:30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem środków na otwarcie lub rozwój działalności gospodarczej oraz w celu uzyskania informacji na temat możliwości ubiegania się o wsparcie w interesujących obszarach, w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

 
Powiat Brzeski wspiera młodzież w podniesieniu kwalifikacji zawodowych
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 października 2017 00:00

Dokładnie 110 uczniów skorzystało ze staży i praktyk w ramach realizacji przez powiat brzeski programu: „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”. – W ten sposób umożliwiliśmy młodzieży odbycie praktyk, a tym samym łatwiejsze znalezienie przez nich pracy – podkreśla starosta Andrzej Potępa.

 
Brzesko. Papieski miesiąc
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 14 października 2017 19:39

W brzeskiej bibliotece rozpoczął się miesiąc papieski dedykowany patronowi RCKB – św. Janowi Pawłowi II.  Zainaugurowała go wystawa Eugeniusza Molskiego „Piękne madonny , śliczne anioły” – malarstwo, rzeźba ceramiczna. Artysta urodził się w Bagienicach na Mazowszu. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa architektonicznego i ceramiki otrzymał w 1969 roku. W latach 1969-2005 pracował jako nauczyciel ceramiki w Nowym Wiśniczu. Uprawia malarstwo ścienne, sztalugowe, ceramikę i rzeźbę. Uczestniczył w około 250 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Wystawa uświetniająca szósty miesiąc papieski w PiMBP w Brzesku zamyka jubileusz 50-lecia pracy twórczej Eugeniusza Molskiego.

 
Kasia Gawenda w „Mam talent”
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 października 2017 11:21

mamtal201Pochodząca z Brzeska Katarzyna Gawenda wystąpi w programie „Mam talent” emitowanym przez stację TVN. Kasia już od dawna zastanawiała się nad udziałem w castingu do programu, swoje marzenie spełniła tuż po tym, jak skończyła 18 lat.

 
Brzesko. W szpitalu za darmo
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 października 2017 08:26

Od jakiegoś czasu Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku realizuje projekt pn.: „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego.” Celem projektu jest zwiększenie wiedzy na temat raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu brzeskiego oraz przeprowadzenie 600 badań kolonoskopowych– w terminie do 31 grudnia 2018 r. Badania w ramach projektu będą wykonywane bezpłatnie w siedzibie SP ZOZ w Brzesku, w Pracowni Endoskopii. 


 
Złote Gody w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 05 października 2017 21:24

To już wieloletnia tradycja. Jesienią, każdego roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Brzesku odbywa się wyjątkowe święto. Z rąk burmistrza, Grzegorza Wawryki i naczelnika USC, Aleksandry Fijałkowskiej 20 par odebrało medale nadane przez Prezydenta RP z okazji 50-lecia zawarcia związków małżeńskich. Nie zabrakło ufundowanych przez burmistrza upominków oraz kwiatów i życzeń. Jubilatom towarzyszyły rodziny i przyjaciele, a także radni, przewodniczący zarządów osiedli i sołtysi. Uroczystość uświetniły występy Krakowiaków Ziemi Brzeskiej oraz uczniów ze szkoły muzycznej. – Gratuluję wszystkim Jubilatom i życzę zdrowia, miłości, radości z bycia razem i rodziną – mówił burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 314

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .