Reklama
Brzesko. Okradali cmentarze
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 października 2017 16:35

Wyjątkową bezczelnością wykazali się trzej mieszkańcy powiatu tarnowskiego, którzy na gościnne występy przyjeżdżali na teren Brzeska i okolic. – Kradli płyty nagrobkowe i elementy wykończeniowe tylko po to, aby ponownie móc je odsprzedać i zamontować na innych cmentarzach. Mowa o grupie okradającej nekropolie na terenie powiatu brzeskiego i powiatów sąsiednich. Śledczy już wstępnie przypisują sprawcom kilkadziesiąt takich kradzieży – podkreśla Ewelina Buda, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Pomysłodawcą całego procederu był najmłodszy z zatrzymanych mężczyzn – 30-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. To on od kilku lat trudnił się kamieniarstwem i wykonywaniem nagrobków. Kiedy w ubiegłym roku lawinowo ruszyły zamówienia na tego typu usługi, mężczyzna znalazł nieuczciwy sposób na szybki zarobek. Postanowił okradać nagrobki i skradzione przedmioty odsprzedawać swoim klientom.

 
Prochy Antoniego Goetza Okocimskiego wróciły do ojczyzny
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 października 2017 16:33

55 lat po śmierci prochy Antoniego Jana Goetza wróciły do Polski i po uroczystym pogrzebie spoczęły w rodzinnej krypcie w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu. Sprowadzeniem prochów Antoniego oraz jego pochówkiem zajmowali się działacze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Okocimskiej z jego prezesem Franciszkiem Brzykiem na czele.  W mszy pogrzebowej udział wzięli potomkowie rodziny Goetzów, którzy przyjechali do Brzeska z Francji i z wielu zakątków Polski, przedstawiciele władz samorządowych, szkół i instytucji działających na terenie gminy Brzesko, Bractwo Kurkowe z Krakowa oraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Uroczystość uświetniła Miejska Orkiestra Dęta oraz chór Gaudium z parafii Miłosierdzia Bożego.

 
Brzesko liderem recyklingu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 października 2017 16:32

Gmina Brzesko wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „O puchar recyklingu”  i wywalczyła w nim srebrną puszkę. Kapituła konkursu doceniła działania samorządu mające na celu wykorzystanie najbardziej efektywnych systemów selektywnej zbiórki odpadów, promocję nowych rozwiązań w zakresie odbioru, zbiórki, odzysku i przygotowania do recyklingu. Organizatorzy konkursu pozytywnie ocenili prowadzoną w gminie edukację ekologiczną . Konkurs o Puchar recyklingu organizowany jest przez redakcję miesięcznika „Przegląd komunalny”, którego właścicielem jest firma Abrys.

 
Brzesko. Oddali hołd księdzu Jerzemu Popiełuszce
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 października 2017 22:21

Zamordowała go Bezpieka. Tylko dlatego, że w swoich homiliach domagał się sprawiedliwości społecznej, prawa do prawdy, solidaryzmu społecznego, wolności sumienia, wolności zgromadzeń i przestrzegania praw pracowników. Był kapelanem ludzi pracy, niezłomnym kapłanem. Mowa oczywiście o księdzu Jerzym Popiełuszce, który w połowie lat 80. tamtego wieku był torturowany i zamordowany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa.

 
Powiat Brzeski. Cztery obiekty zostaną ocieplone
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 października 2017 19:13

W sumie blisko sześć milionów złotych będzie kosztowała termomodernizacja czterech budynków użyteczności publicznej, których właścicielem jest Powiat Brzeski. – Dzięki temu nie tylko zmniejszą się rachunki za ogrzewanie, ale także poprawi się estetyka czterech budynków – zapowiada starosta brzeski, Andrzej Potępa.

 
Powiat Brzeski wspiera młodzież w podniesieniu kwalifikacji zawodowych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 października 2017 18:54

Dokładnie 110 uczniów skorzystało ze staży i praktyk w ramach realizacji przez Powiat Brzeski programu: „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”. – W ten sposób umożliwiliśmy młodzieży odbycie praktyk, co z pewnością znacznie ułatwi im znalezienie pracy po ukończeniu edukacji – podkreśla starosta Andrzej Potępa.

 
Przegląd rękodzieła i kuchni regionalnej
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 października 2017 14:55

W organizowanym już po raz 7. Międzygminnym Przeglądzie Rękodzieła i Kuchni Regionalnej wzięły udział koła gospodyń wiejskich, świetlice wiejskie i stowarzyszenia z Przyborowa, Złotej, Biesiadek, Zawady Uszewskiej, Bucza, Poręby Spytkowskiej a także Stowarzyszenie Kinezjologiczno-Rehabilitacyjne „Zawsze aktywni”, Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne Kraków i Okolice i Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami – Sądecka Organizacja Turystyczna. Organizatorem imprezy było Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne wraz ze świetlicą wiejską.

 
Nowocześnie w brzeskim MPEC
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 października 2017 14:52

Wprowadzanie nowoczesnych technologii mających na celu ograniczanie emisji pyłów i gazów do atmosfery to najważniejsze zadania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Brzesku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 314

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .