Reklama
Brzesko. Kompleksowa termomodernizacja
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 20 kwietnia 2018 01:00

To jedna z największych inwestycji w Brzesku. Rozpoczęła się kompleksowa termomodernizacja budynków szkolnych i budynku Urzędu Miejskiego. – Inwestycja ma podwójne znaczenie. Bez wątpienia poprawi się stan estetyczny naszych obiektów, ale nie bez znaczenia jest fakt, że wykonanie zadania pozwoli na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Ocieplenie budynków, wymiana okien i drzwi, nowe instalacje CO nowe piece, mają ogromny wpływ na zmniejszenie kosztów ogrzewania. No i nie bez znaczenia jest fakt mniejszej emisji dwutlenku węgla do atmosfery – trafnie ocenia Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Wkrótce kolejna tura scalania gruntów
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 kwietnia 2018 09:29

Na początku tego roku Powiat Brzeski wystąpił do Departamentu Funduszy Europejskich o przyznanie wsparcia na realizację kolejnych inwestycji z zakresu scalania gruntów, działania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Złożony w styczniu wniosek uzyskał bardzo wysoką ocenę i znalazł się w czołówce projektów zakwalifikowanych do dofinansowania.

 
Duże zmiany w powiatowej oświacie – samodzielność Ogólniaka
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:19

Reforma oświaty wkracza do szkół ponadpodstawowych i od września 2019 roku zaczną funkcjonować nowe typy szkół – 4-letnie licea ogólnokształcące i 5-letnie technika. Wraz z wejściem w życie zmian narzuconych reformą edukacji Zarząd Powiatu Brzeskiego opracowuje perspektywę rozwoju oświaty w regionie. Zarząd Powiatu chce, aby od tego momentu Liceum Ogólnokształcące stało się na powrót samodzielną szkołą, która na fundamencie swej ponad stuletniej tradycji przeobraża się pod każdym względem, dopasowując się do oczekiwań i potrzeb najzdolniejszych uczniów. Plan zakłada stworzenie szkoły z własną dyrekcją, kadrą pedagogiczną oraz profilami i programami nauczania, realizowanymi w ścisłej współpracy z renomowanymi uniwersytetami.

 
Brzesko. Uwaga na „trujące” ciastka i kawę
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 14:23

To jedna z najciekawszych spraw kryminalnych w Brzesku. Tutejsi policjanci pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy, do której doszło w ostatnim czasie w jednym z mieszkań na terenie miasta.  84-letnia mieszkanka Brzeska wpuściła do swojego mieszkania dwie nieznajome kobiety oferujące zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Kobiety zachwalając sprzęt poczęstowały domowniczki przyniesioną przez siebie kawą i ciastkami. Po ich wizycie 84-latka źle się poczuła, a mieszkająca z nią córka straciła przytomność. Na szczęście kobietom nic poważnego się nie stało. Policjanci przestrzegają przed nadmierną ufnością i apelują o szczególną ostrożność zanim do swojego domu wpuścimy nieznajomych.

 
10 kwietnia mieszkańcy gminy Brzesko uczcili 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 kwietnia 2018 22:27

10 kwietnia mieszkańcy gminy Brzesko uczcili 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

 
Bal dla Michasia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 kwietnia 2018 22:21

Szkoła Helen Doron English i Lililand zapraszają na wielki, charytatywny, wiosenny bal, który odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 11.00. Dochód z balu przekazana zostanie na leczenie Michałka Biela, który cierpi na rzadki rodzaju nowotworu.

 
Te odpady można oddać za darmo!
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 kwietnia 2018 13:02

W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się na terenie Bazy BZK przy ul. Przemysłowej 11 przyjmowane są od mieszkańców gminy Brzesko nieodpłatnie następujące odpady:

 
Zmarł Kazimierz Zając
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 11:11

8 kwietnia, w wieku 95 lat zmarł Kazimierz Zając. W latach 1940 – 1944 był więźniem obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, potem jeszcze kilka miesięcy spędził w obozie Buchenwald.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 325

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .