Brzesko. W oku kamery…
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 14 stycznia 2018 22:34

Monitoring miejski zostanie rozbudowany – zapewnia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Jego zdaniem poprawia to stan bezpieczeństwa, sprawia, że potencjalni rabusie, dowcipnisie, musza uważać, maja ograniczone pole do popisu, a jak już coś „przeskrobią” to znacznie łatwiej ich zidentyfikować. Pierwsze kamery w centrum Brzeska pojawiły się przed kilkunastoma laty. Przez cały czas system jest powoli rozbudowywany. Docelowo samorząd chciałby, by takowe rozwiązania pojawiły się także w centrach innych miejscowości w gminie Brzesko.

 
Znamy gwiazdę tegorocznych Dni Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 11 stycznia 2018 19:06

Znamy już pierwsze szczegóły związane z czerwcową edycją Dni Brzeska. Gwiazdą tegorocznego święta miasta będzie jedna z legend polskiego rocka: zespół Lady Pank. Nie ma chyba w kraju osoby, która nie znałaby największych przebojów tej grupy. Z lat 80. tamtego stulecia pamiętamy chociażby takie utwory jak „Mniej niż zero”, Marchewkowe pole”, czy „Tańcz głupia tańcz”. Potem muzycy nagrali takie kultowe przeboje jak „Zostawcie Titanica”; „7-me niebo nienawiści”. Oczywiście bodaj każdy zna i nuci jedną z najpiękniejszych polskich ballad rockowych „Zawsze tam gdzie Ty”. Lady Pank zaprezentuje się na scenie 24 czerwca, w niedzielę, w ostatnim dniu trzydniowej imprezy. Ponieważ o 20 gra Polska z Kolumbią podczas Mistrzostw Świata w Rosji, koncert rozpocznie się około 22.

 
Brzesko. Niska emisja – duża sprawa
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 11 stycznia 2018 19:03

Istnieje realna szansa, że tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Brzesku jeszcze w tym roku powiększy się o cztery pojazdy niskoemisyjne – mini autobusy, z których każdy będzie  przystosowany do przewozu maksymalnie 40 osób. Zarząd MPK wspólnie z Biurem Funduszy Europejskich złożył w tej sprawie wniosek o dofinansowanie planowanego zakupu z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w ramach tzw. poddziałania „niskoemisyjny transport miejski”.  

 
Brzesko. Zagra orkiestra wielkich serc
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 stycznia 2018 23:56

Od ponad dwudziestu lat w Brzesku gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym, będziemy zbierali datki na niemowlaki i seniorów. Mocno na rzecz WOŚP kwestuje Brzesko. Już w najbliższą niedzielę, w budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorzy zaplanowali koncerty, pokazy, licytacje, na terenie gminy 150 wolontariuszy zbierać będzie datki, które przekazane zostaną na konto WOŚP.

 
Brzesko. Piraci na drogach, posypały się mandaty
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 stycznia 2018 23:55

To kolejna akcja policji w Brzesku skierowana przeciwko drogowym piratom. Pokazuje, ze trzeba ją kontynuować bo jadących z nadmierną prędkością jest wielu. Dowody? Podczas tej jednodniowej akcji, policjanci skontrolowali 57 pojazdów i ujawnili 43 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Ponadto reagowali na szereg innych wykroczeń w ruchu drogowymi Jazda z nadmierną prędkością, to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Policjanci prowadzą wiele działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia ilości zdarzeń. Tego typu działania funkcjonariusze prowadzą zarówno w codziennej służbie jak i cyklicznie. Mają one na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez kierujących przekraczających prędkość. 

 
Jadowniki. Będzie wieża widokowa?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 stycznia 2018 22:33

Wiele wskazuje na to, ze gmina Brzesko doczeka się kolejnej atrakcji turystycznej. Mowa o planach budowy wieży widokowej. - Chcemy na ten cel pozyskać środki unijne. Jestem przekonany, że realizacja projektu to kwestia czasu. Dla nas ta inwestycja ma spore znaczenie. Turystyka to jeden z kierunków rozwoju miasta i powiatu – m owi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Niedawno została wykonana dokumentacja projektowo-kosztorysowej na budowę wieży widokowej wraz z wiatą i placem utwardzonym oraz oświetleniem w Jadownikach, a w dniu 07.08.2017 r. zostało uzyskane pozwolenie na budowę wydane przez Starostę Powiatowego w Brzesku. W styczniu 2018 zostanie złożony wniosek o dofinansowanie do Regionalnego Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 2020 (RPO WM). Warto dodać, że Grodzisko Wiślan na Bocheńcu jest jednym z najwybitniejszych dzieł architektury osiedleńczo - obronnej okresu wczesnego średniowiecza w Małopolsce. Funkcjonowało pomiędzy VIII a XI wieku.

 
Brzesko. Trzej królowie dotarli do Jezuska
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 07 stycznia 2018 00:01

Od kilku lat w Brzesku organizowany jest orszak trzech króli. Tutejsza społeczność była jedną z pierwszych w Polsce, która zdecydowała się w ten sposób uczcić pamięć trzech mędrców ze wschodu. Przypomnijmy: Kacper, Melchior i Baltazar, w kilka dni po narodzeniu Jezusa, pojawili się w betlejemskiej stajence, by pokłonić się Synowi Bożemu. Święto Trzech Króli, czyli tak zwane Święto Objawienia Pańskiego to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Obchodzono je w Polsce do czasów powojennych. Potem władza komunistyczna sprawiła, że był to dzień roboczy. Od kilkunastu lat znowu 6 stycznia ma charakter świąteczny – jest dniem wolnym od pracy.

 
Gmina Brzesko. Koncertowe zmagania
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 stycznia 2018 11:00

Cztery koncerty (w tym jeden za nami) zaplanowała Orkiestra Dęta z Okulic oraz Chór Sanktuaryjny przy Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie pod dyrekcją Wojciecha Oleksyka. To prawdziwa uczta muzyczna okraszona wspaniałymi utworami m.in. światowej sławy włoskiego kompozytora muzyki filmowej Ennio Morricone. Organizatorzy i wykonawcy serdecznie zapraszają i gwarantują niezapomniane wrażenia. Dzisiaj (sobota, 6 stycznia), o godzinie 17. muzycy zaprezentują się w Bazylice w Szczepanowie; jutro (niedziela, 7 stycznia, godzina 10.30) zagrają w kościele w Mokrzyskach, a za tydzień – 14 w Sanktuarium w Okilicach pod Bochnią (godzina 16).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 319

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .