Jak "zwolennicy" Tomasza Latochy wpadli w sondażowe sidła
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 września 2018 13:26

plakatt3Internetowe sondaże (przynajmniej większość z nich) trzeba traktować z przymrużeniem oka. Nasza redakcja także postanowiła „zabawić" się  w sondaż, ale nie tyle po to by sprawdzić faktyczne poparcie dla trzech kandydatów na fotel burmistrza Brzeska, ale żeby „obnażyć" niewiarygodność większości tego typu badań. Zwłaszcza na poziomie lokalnym. Udało się! Szybko złapaliśmy w sidła liczną(?) grupę rzekomych mieszkańców, którzy w ciągu godziny, powiększyli dorobek jednego z kandydatów o kilkaset głosów. Inni klikali bez opamiętania, używając bramek PROXY. Każdy, kto cokolwiek zna się na Internecie wie, że w ten sposób próbują ukryć się Ci, którzy nie chcą, by jakieś IP zostało namierzone i zidentyfikowane. Ale byli i tacy, którzy be opamiętania „nabijali głosy" z jednego adresu IP, tak jakby przy urnie wyborczej dostali po kilkadziesiąt kart do głosowania. W ten sposób wspierali Tomasza Latochę. Czy kandydat na burmistrza wiedział o tych praktykach? Napisaliśmy do niego, ale nie odpisał. Nie miał czasu, a może nie chciał?

 
Brzesko. Stypendia Starosty Brzeskiego rozdane
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 16 września 2018 08:03

Podczas ostatniej, uroczystej Sesji Rady Powiatu Brzeskiego wiele się działo. Wśród gości honorowych znaleźli się także uczniowie szkół średnich powiatu brzeskiego. Starosta Brzeski w obecności Prezydium Rady, Radnych oraz grona fotoreporterów tradycyjnie pogratulował najzdolniejszym i wręczył dokumenty przyznania stypendium. Stypendium Starosty Brzeskiego przyznawane jest corocznie dla najzdolniejszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski. Stypendium Starosty Brzeskiego może otrzymać uczeń, który w danym roku szkolnym jest laureatem lub finalistą międzynarodowej, krajowej olimpiady przedmiotowej, ogólnopolskiego konkursu wiedzy lub jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim. Stypendium przyznawane jest za najwyższe osiągnięcie w danej edycji konkursowej.

 
Trudna walka z barszczem Sosnowskiego
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 września 2018 11:20

Urząd Miejski zakończył ono tegoroczne działania zmierzające do likwidacji toksycznego barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Brzesko.W tym roku zadanie jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 6.796,09 zł. Całość zrealizowanych w 2018 r. prac pochłonęła 15.616,80 zł. Różnicę pokryła gmina z własnego budżetu. Ogniska tej szkodliwej rośliny są sukcesywnie ograniczane przy użyciu metod mechanicznych i chemicznych.
Obecnie zidentyfikowane są cztery miejsca, gdzie barszcz Sosnowskiego porasta – dwa w Brzesku i dwa w Wokowicach. O ile areał zajęty przez tę roślinę w Brzesku jest niewielki, o tyle w Wokowicach problem jest znacznie poważniejszy. Na osiedlu Olszynowym barszcz w roku 2015 zajmował powierzchnię blisko 1,5 ha, natomiast zgłoszony przez mieszkańców w roku 2016 barszcz na os. Nowym – ok. 30 ar.

 
Brzesko. Nocna prohibicja od 26 września
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 22:08

26 września w Brzesku alkohol kupimy do godziny 22. Mowa oczywiście o alkoholu sprzedawanym na wynos. W tym dniu wchodzą bowiem w życie przepisy uchwały Rady Miejskiej w Brzesku o ograniczeniu dostępu do piwa, wina i wódki. Przypomnijmy, że 29 sierpnia Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia ograniczeń w nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Natomiast 11 września 2018 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego opublikowana została uchwała nr LIV/383/2018 Rady Miejskiej w Brzesku. 14 dni później zakaz stanie się prawem. Co to oznacza, że od 22 do 6 rano nikt nie kupi alkoholu (w sklepie, na stacji paliw) Zakaz nie dotyczy barów i restauracji, ale… jeśli alkohol kupimy do spożycia w środku – na miejscu.

 
Brzesko. Wybuch gazu na Ogrodowej
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 16:51
ogrodowa9kppDo wybuchu gazu doszło w środę, 12 września, około godz. 16 w bloku przy ul. Ogrodowej 9 w Brzesku. Eksplozja miała miejsce w mieszkaniu na trzecim piętrze. Ranny w eksplozji został 67-letni właściciel mieszkania, który trafił do brzeskiego szpitala. Na razie nie wiadomo co było dokładną przyczyną wybuchu. Na szczęście okno które wyleciało z futrynami nikogo nie zraniło.
 
Brzesko. Zaginął nastolatek, pomogła policja
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 09 września 2018 14:56

Zmiana miejsca zamieszkania i nowe otoczenie na pewno ma wpływ na nasze emocje. Przekonał się o tym – dość boleśnie – nastolatek z Brzeska. Chłopiec od niedawna mieszka w mieście. Nie znał do tej pory okolicy. W drodze ze szkoły do domu zabłądził. Błąkał się po brzeskiej Starówce, nie wiedząc dokładnie gdzie jest, w którym kierunku pójść do domu. Na domiar złego rozładował się mu telefon. Kiedy po kilku godzinach nie wrócił do domu, zatroska mam powiadomiła policję. Patrolujący miasto radiowóz, zaczął się bacznie rozglądać za nastolatkiem. Mundurowi szybko namierzyli chłopca, którego rysopis odpowiadał temu, przedstawionemu przez mamę. Nastolatek przyznał policjantom, że nie potrafi samodzielnie wrócić do domu i z uwagi na rozładowany telefon błąka się od dwóch godzin po ulicach Brzeska. Całego i zdrowego nastolatka policjanci przekazali pod opiekę matce, która podziękowała im za szybką pomoc w poszukiwaniach syna.

 
Starosta samorządowcem XX-lecia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 września 2018 21:13

apotepae20Andrzej Potępa, starosta brzeski, został dostrzeżony przez Związek Powiatów Polskich. Dzisiaj, podczas sesji Rady Powiatu Brzeskiego został uhonorowany tytułem Samorządowiec XX-lecia. Przyznanie tytułu zbiegło się bowiem z dwudziestoleciem istnienia odrodzonego samorządu powiatowego. Starosta bocheński, a zarazem szef Związku Powiatów Polskich przyznał w rozmowie z nasza redakcją, że chociaż przed laty Polskie Stronnictwo Ludowe było przeciwne likwidacji województwa małopolskiego – dzisiaj widać, że reforma samorządowa była najlepsza reformą z reform rządu premiera Jerzego Buzka. - Mam nadzieję, że nikt z polityków nie będzie miał zamiaru likwidacji czy ograniczenia roli samorządu powiatowego, chociaż trzeba przyznać, że w tym czasie, przez te 20 lat, trochę kompetencji nam odebrano – mówi Ludwik Węgrzyn.

 
Wakacje w liczbach
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 września 2018 21:10

Wakacje za nami. To był pracowity okres dla policjantów. Nad bezpieczeństwem turystów i mieszkańców wypoczywających na naszym terenie czuwali policjanci prowadząc działania "Bezpieczne Wakacje 2018". Teraz przyszedł czas na podsumowanie tych działań. Wakacyjna przerwa w naszym rejonie upłynęła spokojnie, policjanci nie odnotowali poważniejszych wydarzeń dotyczących osób wypoczywających i odwiedzających powiat brzeski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 331

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .