Reklama
Wybory w brzeskim oddziale Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 maja 2018 22:23

W ubiegłym tygodniu odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy brzeskiego  rejonowego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dokonano wyboru nowych władz stowarzyszenia. Dotychczasowa prezes, pani Emilia Kamińska przez dwadzieścia pięć lat organizowała pracę oddziału, przyczyniając się do stworzenia drugiej w regionie pod względem ilościowym organizacji emerytów. Liczy ona ponad 450 członków, nie tylko z gminy Brzesko, ale również z ościennych, gdzie takich organizacji nie ma.

 
XVII edycja konkursu ekologicznego „Brzesko – czysta gmina”
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2018 13:03

Piknikiem na Ranczo Pasja, który odbył się 16 maja zakończyła się XVII edycja konkursu ekologicznego „Brzesko – czysta gmina”. W ramach konkursu młodzież szkolna zbierała surowce wtórne – makulaturę, butelki pet, plastikowe zakrętki, elektroodpady, prowadziła także wiele działań ekologicznych. Opiekunowie i uczniowie, celem aktywizacji lokalnego społeczeństwa i promowania działań ekologicznych przeprowadzali happeningi, prelekcje, brali udział w sprzątaniu zaśmieconych terenów, organizowali akademie i przedstawienia, uczyli się jak segregować odpady, itp. Głównym organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Brzesku – Biuro Gospodarki Odpadami z Danutą Ziębą i Małgorzatą Młynarczyk na czele, dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 
Brzesko: XVI aukcja prac uczestników WTZ
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2018 13:02

Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku serdecznie zaprasza na XVI Aukcję Prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, która odbędzie się 23 maja 2018 r. o godz. 17.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku, ul. Plac Targowy 10.

 
Harcerskie śpiewanie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 16 maja 2018 12:55

Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach oraz dh Marek Bochenek z drużyną harcerską „Leśna dziatwa” byli organizatorami XVII Przeglądu Piosenki Harcerskiej, który w tym roku odbył się na terenie nadleśnictwa w Jodłówce. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Sławomir Pater kandydatem na burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 maja 2018 12:44

Sławomir Pater, od wielu lat radny Rady Powiatu Brzeskiego, przedsiębiorca, ekonomista w jednej osobie będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na fotel burmistrza Brzeska. – Długo zastanawiałem się nad tą propozycją. I gdyby nie moja żona, pewno bym nie przyjął tej oferty, nie skorzystał z tego wyzwania. Mam bowiem świadomość ile czasu będę musiał „ukraść” rodzinie, by skutecznie kierować gminą. Uznaliśmy jednak z żoną, że skoro rozpocząłem swoją służbę społeczną jako radny, skoro zająłem się pracą społeczną, samorządem, to teraz, nie mogę zdezerterować – mówi naszej redakcji Sławomir Pater.

 
W poniedziałek PiS przedstawi kandydata na burmistrza Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 maja 2018 14:37

W najbliższy poniedziałek, o godz. 9.30, odbędzie się konferencja prasowa, na której poznamy nazwisko kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Brzeska. Jak dowiaduje się nasza redakcja, jest to osoba związana z Prawem i Sprawiedliwością, kandydat nie jest osobą związaną z obecną Radą Miejską.

 
W Brzesku zasadzono lasek małopolskiej Solidarności
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 maja 2018 11:01

4 maja w Brzesku, w sąsiedztwie kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej  zasadzono sto dębów symbolizujących setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział działacze małopolskiej NSZZ „Solidarność”, samorządowcy, księża oraz mieszkańcy.  Gościem honorowym była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Pomysłodawczynią akcji była Agnieszka Morawiec – członek Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”.

 
Strażackie święto w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 07 maja 2018 23:55

W Brzesku w minioną sobotę  odbyły się  obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka.  Na zbiórce  przy budynku Regionalnego Cent rum Kulturalno-Bibliotecznego stawiły się jednostki OSP z Brzeska, Bucza, Jadownik, Jasienia, Mokrzysk, Okocimia, Poręby Spytkowskiej, Szczepanowa oraz Wokowic, a także  Dziecięce Drużyny Pożarnicze z Jadownik i Poręby Spytkowskiej.   Kolumnę strażacką w asyście brzeskich policjantów i wozów strażackich poprowadził na Plac Kazimierza Wielkiego komendant gminny druh Krzysztof Rachwał.  Główną  część uroczystości rozpoczął meldunek złożony przez komendanta gminnego burmistrzowi Brzeska Grzegorzowi Wawryce, który jest w gminie zwierzchnikiem strażaków ochotników. Burmistrz przywitał przybyłe jednostki, zaproszonych gości oraz  rodziny strażaków, dziękując za trud i zaangażowanie  w ratowanie mienia i życia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 325

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .