Rozmowa z Krzysztofem Ojczykiem, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Brzesku. Kandydatem na burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 04 października 2018 09:50

aojczyk- Co Pana skłoniło, by ostatecznie kandydować na fotel burmistrza Brzeska.
- Od niemal 25 lat pełnię funkcję radnego, z czego 10 lat na funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzesku. Niewątpliwie jest to dowód ogromnego zaufania jakim  mnie obdarzono. Zaufania mieszkańców, jak i radnych tej i poprzednich kadencji. W pracy samorządowej zawsze starałem się kierować dobrem mieszkańców, zwłaszcza tych najsłabszych, a nie po to, aby być chwalonym czy odbierać zaszczyty. Wiem jak zmienić Brzesko. Zmienić na lepsze…

 
Brzesko. Radni ne zmienili uchwały dotyczącej prohibicji
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 26 września 2018 20:01

Przedsiębiorcy oraz 340 mieszkańców miasta Brzeska podpisało się pod projektem uchwały Rady Miejskiej, by skrócić okres „prohibicji”, tak by alkohol można było kupić do godziny 24 (do północy), a nie jak to uchwalili kilka tygodni temu rajcy miejscy – tylko do 22. Ostatecznie 11 z 21 radnych zagłosowało za tym, by Rada Miejska nie procedowała uchwały. Oznacza to, że w tej kadencji samorządu raczej prawo w tym zakresie nie zostanie zmienione. Przypomnijmy, że od dzisiaj, na mocy sierpniowej uchwały Rady Miejskiej w Brzesku, w sklepie, na stacji paliw – alkohol kupimy tylko do 22. W pubach i restauracjach może być sprzedawany całą noc, ale pod warunkiem że będzie konsumowany na miejscu.

 
Niepodległa bez barier – od morza do Tatr
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 25 września 2018 22:07

Czterdzieści prac niepełnosprawnych nagrodzono podczas wojewódzkiego etapu konkursu  „Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”. Doceniono obrazy, płaskorzeźby, witraże i filmy. Uroczyste podsumowanie zmagań konkursowych miało miejsce w Wieliczce, z udziałem wicepremier Beaty Szydło oraz wiceminister zdrowia, brzeskiej posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Józefy Szczurek – Żelazko. Artyści byli bardzo wzruszeni. Wskazywali na to, że ich twórczość jest elementem rehabilitacji i socjalizacji. Podkreślali, że tego typu zmagania mają także ogromny wymiar integracyjny.

 
Region. Uwaga! będzie silnie wiało. Do 115km/h
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 23 września 2018 18:05

Wieczorem i w nocy (23.09/24.09) prognozowany jest bardzo silny wiatr na południu Polski. Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej najbardziej wiać będzie:

 
Kradła odzież z brzeskich sklepów. Została złapana na gorącym uczynku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 września 2018 16:00

Policjanci zatrzymali 57-letnią mieszkankę powiatu brzeskiego, która kradła odzież z brzeskich sklepów. Było to możliwe dzięki czujności ekspedientek, które bacznie obserwując swoich klientów wytypowały osobę za sprawką, której z wieszaków ginął sklepowy asortyment. Obsługa sklepu mając swoje podejrzenia zwróciła się o pomoc do przechodzącego w pobliżu dzielnicowego, który natychmiast podjął interwencję i wspólnie z innymi dzielnicowymi zatrzymał kobietę na gorącym uczynku.

 
Jak "zwolennicy" Tomasza Latochy wpadli w sondażowe sidła
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 września 2018 13:26

plakatt3Internetowe sondaże (przynajmniej większość z nich) trzeba traktować z przymrużeniem oka. Nasza redakcja także postanowiła „zabawić" się  w sondaż, ale nie tyle po to by sprawdzić faktyczne poparcie dla trzech kandydatów na fotel burmistrza Brzeska, ale żeby „obnażyć" niewiarygodność większości tego typu badań. Zwłaszcza na poziomie lokalnym. Udało się! Szybko złapaliśmy w sidła liczną(?) grupę rzekomych mieszkańców, którzy w ciągu godziny, powiększyli dorobek jednego z kandydatów o kilkaset głosów. Inni klikali bez opamiętania, używając bramek PROXY. Każdy, kto cokolwiek zna się na Internecie wie, że w ten sposób próbują ukryć się Ci, którzy nie chcą, by jakieś IP zostało namierzone i zidentyfikowane. Ale byli i tacy, którzy be opamiętania „nabijali głosy" z jednego adresu IP, tak jakby przy urnie wyborczej dostali po kilkadziesiąt kart do głosowania. W ten sposób wspierali Tomasza Latochę. Czy kandydat na burmistrza wiedział o tych praktykach? Napisaliśmy do niego, ale nie odpisał. Nie miał czasu, a może nie chciał?

 
Brzesko. Stypendia Starosty Brzeskiego rozdane
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 16 września 2018 08:03

Podczas ostatniej, uroczystej Sesji Rady Powiatu Brzeskiego wiele się działo. Wśród gości honorowych znaleźli się także uczniowie szkół średnich powiatu brzeskiego. Starosta Brzeski w obecności Prezydium Rady, Radnych oraz grona fotoreporterów tradycyjnie pogratulował najzdolniejszym i wręczył dokumenty przyznania stypendium. Stypendium Starosty Brzeskiego przyznawane jest corocznie dla najzdolniejszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski. Stypendium Starosty Brzeskiego może otrzymać uczeń, który w danym roku szkolnym jest laureatem lub finalistą międzynarodowej, krajowej olimpiady przedmiotowej, ogólnopolskiego konkursu wiedzy lub jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim. Stypendium przyznawane jest za najwyższe osiągnięcie w danej edycji konkursowej.

 
Trudna walka z barszczem Sosnowskiego
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 września 2018 11:20

Urząd Miejski zakończył ono tegoroczne działania zmierzające do likwidacji toksycznego barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Brzesko.W tym roku zadanie jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 6.796,09 zł. Całość zrealizowanych w 2018 r. prac pochłonęła 15.616,80 zł. Różnicę pokryła gmina z własnego budżetu. Ogniska tej szkodliwej rośliny są sukcesywnie ograniczane przy użyciu metod mechanicznych i chemicznych.
Obecnie zidentyfikowane są cztery miejsca, gdzie barszcz Sosnowskiego porasta – dwa w Brzesku i dwa w Wokowicach. O ile areał zajęty przez tę roślinę w Brzesku jest niewielki, o tyle w Wokowicach problem jest znacznie poważniejszy. Na osiedlu Olszynowym barszcz w roku 2015 zajmował powierzchnię blisko 1,5 ha, natomiast zgłoszony przez mieszkańców w roku 2016 barszcz na os. Nowym – ok. 30 ar.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 331

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .