Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 04 maja 2018 13:59

Jutro, o godzinie 16.00 na Placu Kazimierza Wielkiego uroczyście obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wezmą w nim udział działające na terenie gminy jednostki OSP oraz Dziecięce Drużyny Pożarnicze działające w Jadownikach i Porębie Spytkowskiej.

 
Brzesko. PiS: Kandydata na burmistrza poznamy 14 maja
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 03 maja 2018 17:55

Wszystko wskazuje na to, że już 14 maja poznamy nazwisko kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Brzeska. Jakkolwiek ciągle w „grze” jest kilka nazwisk z naszych informacji wynika – że na tym etapie, rozważana jest tylko jedna kandydatura. W zasadzie decyzja zapadła: wszystko zależy czy kandydat ostatecznie powie „Tak”. Jest to osoba związana z Prawem i Sprawiedliwością, kandydat (nie kandydatka) nie jest osobą związaną z obecną Radą Miejską. Pod koniec przyszłego tygodnia dojdzie do ostatecznych ustaleń. Kandydat na burmistrza oraz na wiceburmistrza z ramienia PiS ma zostać zaprezentowany 14 maja, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

 
Brzesko. 3.Majowe Święto
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 03 maja 2018 17:49

Słoneczna, upalna aura powitała uczestników uroczystości zorganizowanych w Brzesku z okazji Święta 3 Maja – kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji. Tradycyjnie już spod budynku magistratu wyruszył pochód na czele z Miejską Orkiestrą Dętą,  Strzelcami z Jednostki 2059, pocztami sztandarowymi, władzami samorządowymi, przedstawicielami instytucji, związków, szkół, kombatantami Armii Krajowej oraz mieszkańcami. Wszyscy udali się na Mszę Świętą w brzeskiej farze. Tradycyjnie już po nabożeństwie uczestnicy pochodu przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza. Po odśpiewaniu hymnu Polski, w imieniu mieszkańców gminy kwiaty  na Grobie Nieznanego Żołnierza złożył burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z zastępcą Jerzym Tyrkielem i sekretarzem Stanisławem Sułkiem.

 
Uczennice „trójki” w gronie finalistów konkursu humanistycznego
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 maja 2018 12:53

Małopolski Konkurs Humanistyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie należy do najbardziej prestiżowych w województwie. Jest on trzyetapowy i wymaga od uczestników dużego nakładu pracy i zaangażowania. Zmagania dają szansę uczniom wykazania się wiedzą w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół, na rozwijanie swoich zainteresowań, zmierzenie się z zagadnieniami obejmującymi całą podstawę programową szkoły podstawowej oraz wiadomościami                             i umiejętnościami ponadprogramowymi. Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym dwie uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 odniosły sukces w konkursie i uzyskały tytuły finalistek.

 
Perły regionu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 maja 2018 12:51

24 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku odbyła się XVI edycja konkursu recytatorskiego „Perły regionu”. Składał się on z dwóch części. Najpierw uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści z 12 placówek dzielnie walczyli z tremą i zawiłościami polskiej mowy, a ich zmaganiom przysłuchiwali się autorzy prezentowanych utworów – poeci Dariusz Dzierwa, Anna Gaudnik, Monika Jawor, Dagmara Madej, Bogusława Młynarczyk, Agata Podłęcka, Tadeusz Puzia i Halina Sułek-Kobiela. Trafność interpretacji, dykcja i zrozumienie recytowanego tekstu były jednymi z kryteriów, które przyświecały komisji konkursowej. W jej skład  weszły panie Maria Marek, Karina Legutek i Alicja Koźmińska. Gośćmi honorowymi byli zaproszeni poeci i wiceburmistrz Jerzy Tyrkiel.

 
Otwarcie sezonu motocyklowego 2018
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 maja 2018 12:49

Piękna, słoneczna aura przywitała motocyklistów oraz wszystkich przybyłych w niedzielny poranek na otwarcie sezonu motocyklowego w Jadownikach.

 
Gratulacje dla młodych piłkarzy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 kwietnia 2018 16:30

16 młodych piłkarzy – wychowanków Akademii Sportu Elita Brzesko oraz ich dwaj trenerzy z rąk burmistrza Grzegorza Wawryki i przewodniczącego rady miejskiej Krzysztofa Ojczyka otrzymali podziękowania, gratulacje i upominki za wybitne osiągnięcia sportowe.
-Nasi sportowcy mimo młodego wieku mogą poszczycić się znakomitymi wynikami. Serdecznie im gratuluję, podziwiam ich za ciężką pracę. Gratulacje składam także ich trenerom, życzę im wytrwałości. Już od pewnego czasu w naszej gminie daje się zauważyć prawdziwy wysyp sportowych talentów. Na poprzedniej sesji dziękowaliśmy młodym sportowcom z Okocimskiego Klubu Sportowego, na kolejnych wyróżnimy kręglarzy i pływaków – mówił burmistrz Grzegorz Wawryka.
Przypomnijmy, zespół piłkarski Akademii Sportu Elita Brzesko reprezentujący kategorię U12 w czasie wojewódzkiego finału rozgrywek „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku wywalczył drugie miejsce. Elita Brzesko jako mistrz gminy i powiatu w całym turnieju zajęła drugie miejsce. W eliminacjach przepadły takie zespoły jak Wisła Kraków czy Tarnovia Tarnów.

 
Dzienny Dom Senior+ oficjalnie otwarty
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 24 kwietnia 2018 08:14

23 kwietnia, na parterze budynku Sanepidu przy ulicy Okocimskiej oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+. Na spotkaniu zorganizowanym z tej okazji obecni byli wicewojewoda Józef Gawron, przedstawiciele Rady Seniorów Gminy Brzesko oraz Związku Emerytów i Rencistów, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Bogusława Czyżycka-Paryło, radni miejscy, dyrektor SP ZOZ Adam Smołucha, wykonawca remontu i adaptacji pomieszczeń Tadeusz Wolsza, pracownicy urzędu miejskiego odpowiedzialni za wykonanie inwestycji. Specjalnie z Limanowej przyjechała kierownik tamtejszego Dziennego Domu Senior+ Wiktoria Zelek. Gospodarzem spotkania był burmistrz Grzegorz Wawryka, dom seniora pobłogosławił ksiądz dziekan Józef Drabik.
-Od dawna dostawaliśmy sygnały o tym, że utworzenie dziennego domu seniora jest koniecznością. Ludzi starszych stale przybywa i w związku z tym muszą powstawać miejsca, w których ci mogą się spotykać, odpoczywać i rehabilitować się. W ubiegłym roku udało nam się pozyskać dotację na utworzenie Dziennego Domu Senior+, za pieniądze te wyremontowaliśmy parter budynku. Dzięki temu powstało 20 miejsc dla seniorów z gminy Brzesko – mówił w czasie otwarcia burmistrz Grzegorz Wawryka.
Działania władz gminy w zakresie tworzenia miejsc przyjaznych dla seniorów chwalił wicewojewoda Józef Gawron. –Gratuluję wykonania tej niezwykle potrzebnej inwestycji. Cieszę się, że na mapie województwa pojawiają się placówki, w których osoby w podeszłym wieku znajdują kompleksową opiekę. W ubiegłym roku tylko dwóm samorządom w województwie małopolskim udało się pozyskać dotację na utworzenie Dziennego Domu Senior+.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 323

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .