Pieniądze z Krakowa
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 20:49

Prowadzisz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo? Myślisz o tym, aby swoje produkty lub usługi sprzedawać za granicą? Nie czekaj, bo jeszcze tylko przez kilka dni, do 6 listopada br. masz czas na złożenie wniosku i zdobycie dofinansowania dla swojej firmy. Na wspieranie aktywności międzynarodowej małopolskich MŚP samorząd województwa przeznaczył z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 przeznaczył ponad 5,3 mln zł. - Jeśli zajdzie taka potrzeba, to w przyszłym roku tę pulę środków zwiększymy – zapewnia radny województwa małopolskiego, Wojciech Skruch. Jego zdaniem w przyszłym roku sprawniej, niż do tej pory, będzie działała Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 
Wokowice. Strefa aktywności gospodarczej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 10:00

Wiele wskazuje na to, że w Wokowicach powstanie strefa aktywności gospodarczej. - Tam jest 26 hektarowy grunt, którego właścicielem jest gmina Brzeska. Wystarcza niewielkie nakłady finansowe i strefa aktywności gospodarczej będzie gotowa. Co więcej: mamy pomysł skąd wziąć środki na ten cel. Rozmawiałem w kuluarach wizyty premiera Mateusza Morawieckiego, z szefem rządu o możliwościach pozyskania potencjalnych inwestorów – mówi Sławomir Pater.

 
Tomasz Latocha. Zielony Książe?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 07:30

krynicaforumNiektórym działaczom Polskiego Stronnictwa Ludowego, zwłaszcza tym którzy żyją w przyjaźni z Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem, kiedyś ministrem pracy, dzisiejszym prezesem partii, naprawdę nieźle się powodzi. W spółkach podległych Marszałkowi Małopolski (przez ostatnich kilkanaście lat rządziła w tym przypadku koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego) zarabiali po prostu krocie... W ostatnich kilku latach, Tomasz Latocha, wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Krakowie (synekura PSL), a wcześnie w Agencji Rynku Rolnego (kontrolowanej przez PSL) zarobił grubo ponad 1.2 miliona złotych (dokładnie: 1 232 690.06 zł).

 
Zapytaliśmy kandydatów na burmistrza Brzeska o to czy przewidują rewolucję kadrową
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 29 października 2018 00:00

Jakie „roszady” zaplanowali w magistracie, spółkach miejskich i instytucjach podległych włodarzowi Brzeska, kandydaci na burmistrza miasta, którzy „przeszli” do drugiej tury wyborów? To pytania, które od kilku dni nurtują mieszkańców miasta. Pojawiło się sporo spekulacji na ten temat. Postanowiliśmy zatem sprawdzić to u źródeł. Wysłaliśmy zapytanie do obydwu kandydatów.

 
Festiwal piwa w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 października 2018 23:30

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku w Brzesku zostanie zorganizowany wielki festiwal piwa. To inicjatywa Sławomira Patera. - Browar to jeden z symboli miasta. Od wielu lat, obok kilku innych firm, jest wizytówką Brzeska i regionu. Do tej pory współpraca pomiędzy samorządem gminy, a browarem, była ograniczona. Nie da się ukryć, że firma ma swoją markę. Wspólny projekt pozwoli na dodatkową promocję miasta w Polsce, a może i na świecie – podkreśla Sławomir Pater.

 
Brzesko. Hymn w samo południe
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 25 października 2018 22:08

11 listopada 2018 roku, dokładnie w samo południe  w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy śpiewać hymn państwowy. Dołącz do nas! Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie hymn. Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w akcji zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne. O godz. 12:00 podczas oficjalnych obchodów na Pl. J. Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania. Biuro Programu Niepodległa działającego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało również spot promujący akcję, by jeszcze bardziej zachęcić Państwa do wspólnego śpiewania.

 
O ponad 1.1 miliona złotych wzbogaci się szpital powiatowy w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 19 października 2018 20:42

PI0 0742O ponad 1.1 miliona złotych wzbogaci się szpital powiatowy w Brzesku – taką informację, podczas dzisiejszego spotkania z okazji święta patrona pracowników służby zdrowia (świętego Łukasza) przekazała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. To właśnie strategiczne decyzje w sprawie szpitala, podjęte w czasach kiedy obecna poseł i wiceminister zdrowia była dyrektorem placówki, owocują teraz sukcesami. To bez wątpienia zasługa Józefy Szczurek – Żelazko oraz władz powiatowych (starosty Andrzeja Potępy, wicestarosty Ryszarda Ożóga oraz radnych powiatu brzeskiego na czele z przewodniczącym Kazimierzem Brzykiem.

 
15 milionów na „Trasy Rowerowe Pogórza”
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 12 października 2018 09:53

Projekt Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza” ma juz pewne dofinansowanie. Umowę na aż 15 mln złotych podpisali Wicemarszałek Stanisław Sorys oraz liderzy przedsięwzięcia i jednoczesnie przedstawiciele Zarządu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej - starosta brzeski Andrzej Potępa oraz starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Ten sukces wymagał bardzo dużego zaangażowania i wielu starań – Zarząd TOTu trzykrotnie składał odwołania od decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki stanowczym działaniom i znakomitej współpracy wszystkich członków Organizacji już wkrótce na terenie gmin: Borzęcin, Dębno, Szczurowa, Wietrzychowice, Brzesko, Tarnów i gminy Miasta Tarnowa oraz powiatów brzeskiego i dąbrowskiego powstanie gęsta sieć ścieżek i tras rowerowych. Co więcej planowane szlaki zostaną połączone z realizowanymi przez Urząd Marszałkowski małopolskimi odcinkami międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 331

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .