Brzesko. Maria Kądziołka przewodniczącą Rady Miejskiej?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 listopada 2018 21:03

Wszystko wskazuje na to, że Maria Kądziołka zostanie nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Brzesku. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja radni Wspólnoty Samorządowej Powiatu Brzeskiego nawiązali koalicję z radnymi z KWW BrzeskoodNowa oraz burmistrzem – elektem Tomaszem Latochą. Nowa koalicja będzie dysponowała co najmniej dwunastoma głosami w 21. osobowej Radzie Miejskiej.

 
Witold Kozłowski zostanie rekomendowany na marszałka Małopolski
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 listopada 2018 20:52

Witold Kozłowski zostanie rekomendowany na fotel marszałka Małopolski. Przewodniczącym sejmiku samorządowego województwa małopolskiego ma zostać Rafał Bochenek. W zarządzie znajdzie się miejsce dla Łukasza Smółki (wicemarszałek), Anny Pieczarki (wicemarszałek), Tomasza Urynowicza (członek zarządu) oraz Marty Lech – Malec (członek zarządu).

 
Jadowniki. Młodzi strażacy na ratunek psom
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:40

Drużyna Pożarnicza imienia świętego Floriana, która na co dzień działa zwróciła się z prośbą do mieszkańców o wsparcie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Borku koło Rzezawy. Jak mówią młodzi strażacy pod ich opieką są zwierzęta po różnych przejściach. Niedożywione, zapchlone, zarobaczone, bite. Zwierzęta, które nigdy nie poznały co to miłość człowieka, czy wspólne spacery. Nierzadko przywiązane do bardzo krótkich łańcuchów, bez dostępu do wody i pożywienia. Trafiają do nas także suczki i kotki w ciąży z młodymi.

 
Brzesko. Medale od prezydenta
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 09 listopada 2018 18:47

Podczas ostatniej, w tej kadencji samorządu, sesji Rady Miejskiej w Brzesku uhonorowano pracowników gminy medalami przyznanymi przez prezydenta RP. Dekoracjo dokonał wicewojewoda małopolski Józef Gawron. – Gratuluję w imieniu prezydenta, premiera i wojewody małopolskiego – mówił Józef Gawron. Złote medale przyznane przez Prezydenta RP za długoletnią służbę otrzymali Elżbieta Grabowska-Kaczmarska, Irena Krzyżak, Zbigniew Matras, Beata Pajor, Henryk Piela, Elżbieta Spyrka, Antoni Staszczyk, Małgorzata Tomaszek, Dorota Wąsik i Danuta Zięba. Srebrny medal otrzymała Maria Zachara.

 
Brzesko. Jak poskładać Radę Miejską?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 05 listopada 2018 21:47

Brzesko ma nowego burmistrza. Ale to oczywiście problemów miasta i jego mieszkańców nie rozwiązuje. Jeszcze nie opadł kampanijny kurz, a już pojawiają się kolejne sprawy do rozwiązania: chociażby jak poskładać Radę Miejską? Bez większości rządzi się trudno. Tym bardziej, że brak dwóch absolutoriów z rzędu, z wykonania budżetu, oznacza z automatu rozpisanie referendum w sprawie odwołania burmistrza. W tej sytuacji nowe rozdanie w Radzie Miejskiej w Brzesku ma ogromne znaczenie dla włodarza miasta. W zasadzie możliwych jest pięć scenariuszy.

 
Trwa akcja 'Znicz'
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 03 listopada 2018 15:12

Od środy brzescy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich oraz bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że w tym okresie na drogach panuje wzmożony ruch, dlatego uzbrójmy się w cierpliwość, aby każdy z nas szczęśliwie dotarł do celu.

 
Sławomir Pater: List do Mieszkańców
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 listopada 2018 22:15

Drodzy Mieszkańcy Gminy Brzesko.
Zanim nastąpi cisza wyborcza. Chciałbym najserdeczniej podziękować wszystkim osobom spotkanym na ulicach Brzeska i okolicznych miejscowości za to, co od nich usłyszałem. Za słowa wielkiej troski o Nasz Wspólny Dom – Naszą Małą Ojczyznę – Gminę Brzesko.

 
Minister Rozwoju i Inwestycji w gminie Brzesko. Docelowo będą 3 strefy aktywności gospodarczej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 listopada 2018 15:39

L1130631Minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński zwiedził dzisiaj tereny, gdzie planowane jest uruchomienie strefy aktywności gospodarczej. Mowa o ponad 26 hektarowej działce w Wokowicach koło Brzeska. - Dziękuję Sławomirowi Paterowi za zaproszenie. Rozwój gospodarczy gmin takiej wielkości jak Brzesko to jedno z priorytetowych działań naszego rządu. Jest kilka programów ministerialnych, które uruchomimy, by mogła powstać tutaj taka strefa. Nie tylko pomyślimy o wsparciu finansowym przy uzbrojeniu tego terenu, ale także poprzez resort i podległe mi instytucje, postaramy się znaleźć inwestorów. Ogromnie ważne jest to, że Sławomir Pater, z którym przed tym spotkaniem rozmawiałem, ma także kontakt z firmami, które gotowe są zainwestować w Brzesku i gminie – mówił minister Kwieciński.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 331

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .