Koncertowa niedziela na Placu Kazimierza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 16:31

W niedzielne popołudnie tj. 12 sierpnia br. na Placu Kazimierza w Brzesku odbyła się plenerowa impreza charytatywna na rzecz brzeskich pięcioraczków. Podczas niedzielnej imprezy udało się zebrać 17322,63 zł. Charytatywna impreza na Placu Kazimierza w Brzesku została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku oraz Stowarzyszenie Pomocna Dłoń z miejscowości Gnojnik. Natomiast, Patronat Honorowy objął Starosta Brzeski Ryszard Ożóg. Obecni również byli poseł Edward Czesak, gospodarz miasta Jan Musiał, samorządowcy oraz przedstawiciele brzeskich firm i instytucji.
 
Charytatywny koncert już w najbliższą niedzielę
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 sierpnia 2007 10:47

Starostwo Powiatowe w Brzesku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku oraz Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Gnojniku zapraszają wszystkich, którym nie jest obojętny los „brzeskich pięcioraczków” na koncert charytatywny, mający na celu pomoc maluszkom. Wydarzenie to będzie miało miejsce na Placu Kazimierza w niedzielę 12 sierpnia. Akcja odbędzie się w połączeniu z imprezą pn. „Zielone Ochronki żegnają wakacje”, dlatego też program dnia zapowiada się bardzo bogato. Planowane są m.in. występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, gry i zabawy dla dzieci, aukcja oraz loteria fantowa. Całkowity dochód z akcji organizatorzy przekażą na rzecz dzieci.
 
Uczniowskie dojazdy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 09 sierpnia 2007 15:46

Tysiące złotych kosztuje rocznie dojazd do szkół uczniów z terenu gminy Brzesko. Najwięcej - 150 tysięcy złotych przeznaczone jest dla uczniów dojeżdżających do Gimnazjum nr 2, 96 tysięcy złotych dla gimnazjum w Jadownikach, zaś najmniej - 78 tysięcy złotych dla gimnazjum nr 1. I właśnie teraz rozstrzyga się to, która z firm transportowych będzie obsługiwać szkolne kursy. Kwoty są niebagatelne, gdyż liczba przewożonej młodzieży jest ogromna. - Z tego właśnie powodu zwracamy baczną uwagę na firmy startujące w przetargach. Obok ceny, równie ważnym kryterium jest doświadczenie przewoźników. Chodzi o to, aby uczniowie zarówno do, jak i ze szkoły dojechali bezpiecznie - mówi wiceburmistrz Brzeska, Krzysztof Bigaj.
 
Świętowali Policjanci z Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 03 sierpnia 2007 12:13

W czwartek tj. 2 sierpnia br. na strzelnicy przy Komendzie Powiatowej Policji odbyła się oficjalna uroczystość w ramach obchodów dorocznego Święta Policji w Brzesku, podczas której zostały wręczone odznaczenia resortowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystościach wzięli udział między innymi posłowie Edward Czesak, Wiesław Woda, zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji Zbigniew Stawarz, Starosta Brzeski Ryszard Ożóg oraz wójtowie i burmistrzowie brzeskiego powiatu. Uroczystość stała się okazją do licznych życzeń i gratulacji.  Nieco wcześniej odbył się Turniej Piłki Siatkowej oraz Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku.
 
Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 sierpnia 2007 09:58

Za nami połowa wakacji. Wiele osób spędziło lipiec na wojażach, wiele pewnie niebawem to uczyni, ale pozostali spędzą wolny czas w mieście. Dla tych osób przeznaczona jest oferta zajęć prowadzonych przez instruktorów Miejskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie szkółpodstawowych mogą dowoli korzystać z różnorodnych zajęć. Warto wziąć udział w warsztatach tanecznych, muzycznych, plastycznych oraz komputerowych. Miłośnicy pływania mogą wybrać się w ramach zajęć na pływalnię. A ci, którzy lubią podróżować mogą udać się na piesze lub rowerowe wycieczki. Warto zaznaczyć, iż duzym zainteresowaniem cieszą się warsztaty teatralne. Ich efekt już niebawem zostanie zaprezentowany szerszej publiczności.
 
Dowody do wymiany
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 31 lipca 2007 15:42
Nieprzyjemności będą na pewno, jeśli w czasie do końca 2007 roku nie wymienimy dowodów osobistych. Będą to problemy związane przede wszystkim z załatwieniem spraw wymagających okazania dokumentu tożsamości. Dowód osobisty jest również niezbędny jeśli chcemy uzyskać pożyczkę czy kredyt w banku lub jeśli będziemy chcieli załatwić sprawy w urzędzie. Choć do końca roku zostało jeszcze 7 miesięcy to tak na prawdę czasu nie jest dużo. Obecnie w Urzędzie Miejskim w Brzesku do wymiany dowodów osobistych kolejek nie ma, dlatego osoby korzystające jeszcze z starego dowodu zachęcane są do jak najszybszej wymiany aby pod koniec roku w kolejce nie stać.
 
Muzyka na zamku zaklęta
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 lipca 2007 17:23
Instrumenty, jakich na co dzień nigdzie nie zobaczymy, kostiumy z epoki i muzyka odnaleziona w starych archiwach oto niezwykły klimat „VII Wieczorów z muzyką dawną na Zamku w Dębnie”, które już jutro zainaugurowane zostaną koncertem zespołu „Ricordo” z Białegostoku (początek o godzinie 20.00). Organizatorzy wieczorów, którymi są Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Urząd Gminy w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają również na sobotnie oraz niedzielne spotkania z muzyką odnalezioną. Koncerty prowadzi Dominik R. Dembiński wraz z zespołem "Rocal Fuza" ze Świeradowa Zdroju.
 
Konkurs odwołany - dyrektora brak
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 lipca 2007 15:22

Mimo, iż chęć ubiegania się o stanowisko dyrektora wyraziło 7 kandydatów, komisja konkursowa nie wybrała dyrektora brzeskiej lecznicy. Pojawiły się bowiem zarzuty, że konkurs jest ustawiony, a dyrektorem ma zostać Krzysztof Mączka. W efekcie tych pogłosek zarząd powiatu postanowił odwołać konkurs. Póki co, nie wiadomo, czy i kiedy zostanie rozpisany nowy konkurs. Istnieje bowiem możliwość powołania nowego dyrektora bez przeprowadzania konkursu. Przypomnijmy, iż brzeski szpital będący największym pracodawcą w powiecie brzeskim, pozostaje od maja bez dyrektora, kiedy to z funkcji tej zrezygnowała  – Józefa Szczurek.
 
<< pierwsza < poprzednia 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 następna > ostatnia >>

Strona 313 z 323

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .