Jeśli sprzedaż - to tylko z parkiem
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 czerwca 2007 17:19

Jeśli zabytkowy pałac Goetzów zostanie sprzedany, to tylko wraz z otaczającym go parkiem. Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał negatywną decyzję w sprawie rozdzielnej sprzedaży pałacu Goetzów oraz parku, na obszarze którego znajduje się cenny drzewostan. Przypomnijmy, że podczas marcowej sesji Rady Powiatu, radni Wspólnoty Samorządowej opowiedzieli się za sprzedażą pałacu, lecz bez otaczającego go blisko 14 hektarowego parku. Teraz już wiadomo, iż o podziale nie ma mowy. Niewykluczone, że co do przyszłości niszczejącego od lat pałacu, radni powiatu brzeskiego opowiedzą się już podczas czerwcowej sesji.
 
Rozłam w Radzie Miejskiej
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 31 maja 2007 18:56
herbNiezwykle burzliwa okazała się środowa sesja Rady Miejskiej w Brzesku. Głosami radnych Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości odwołano wywodzących się z Wspólnoty Samorządowej: Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej – Lecha Pikułę, Marię Kucia pełniącą funkcję Przewodniczącej Komisji Rodziny oraz Tadeusza Pasierba, który został odwołany z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. „Radni PIS i PO uznali za konieczność przeprowadzenie zmian, które zostały dokonane w dniu wczorajszym na sesji RM.
 
Rusza nabór kandydatów na ławników
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 maja 2007 08:21

Renciści i bezrobotni mają szansę na zdobycie paru groszy pracując w... wymiarze sprawiedliwości. Wielkimi krokami zbliżają się wybory ławników. Co bardziej pracowici mogą liczyć na zarobek nawet kilkuset złotych miesięcznie. Ławnicy to członkowie składów orzekających. Zgodnie z przepisami uczestniczą oni w sprawach karnych lub cywilnych na równi z zawodowymi sędziami. Rozpoczęło się właśnie kompletowanie list kandydatów na ławników. Zgłoszenia osób, które powinny zasiąść w składach orzekających, przesyłają radom gmin prezesi sądów oraz stowarzyszenia, organizacje i związki zawodowe.
 
Uwaga! Burze i silne wiatry
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 maja 2007 19:47

imgw Synoptycy i służby kryzysowe ostrzegają przed kolejnymi burzami, które w ciągu najbliższej doby mogą nawiedzić południe Polski, w tym także województwo małopolskie. Mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu, a lokalnie także z gradem. Będzie im towarzyszył wiatr o prędkości nawet do 90 kilometrów na godzinę. Jak poinformowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, pogoda taka może powodować łamanie gałęzi, uszkodzenia samochodów i budynków, a także zniszczenia upraw rolnych. Możliwe jest także zagrożenie pożarowe i uszkodzenia obiektów energetycznych.

 
Jak poseł z posłem...
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 maja 2007 18:32

29 maja br. Poseł na Sejm RP Edward Czesak spotkał się w swoim Biurze Poselskim z Mateuszem Kudłą, uczniem trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 imienia Janusza Korczaka w Brzesku. Przypomnijmy, iż Mateusz będzie reprezentował Ziemię Brzeską podczas XIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Zgodnie z przyjętą tradycją obrady Sejmu odbędą się 1 czerwca br. Aby otrzymać mandat należało napisać pracę na jeden z trzech podanych tematów, dotyczących procesów globalizacyjnych. 
 
Od 1 czerwca wolniejsze pociągi
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 maja 2007 13:29

Ważna informacja dla wszystkich klientów Polskich Kolei Państwowych - już za kilka dni podróż pociągiem może znacznie się wydłużyć. Wszystko za sprawą wprowadzenia od 1 czerwca znacznego ograniczenia prędkości na większości linii kolejowych w Małopolsce. W sumie utrudnienia dotyczą kilkunastu połączeń, w tym również na popularnym odcinku Kraków – Medyka przebiegającym między innymi przez Brzesko. Jak zapowiada PKP niebawem stworzony zostanie nowy rozkład jazdy, dostosowany do wydłużającego się czasu przejazdu. Zmiany będą bardzo znaczące, świadczyć może o tym fakt, iż według zapowiedzi PKP, modyfikacje w godzinach przyjazdów i odjazdów pociągów będą wynosić nawet kilkadziesiąt minut.
 
Możliwe gwałtowne nawałnice
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 23 maja 2007 21:09

Jak poinformował Ireneusz Węglowski - inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Urzędu Miejskiego w Brzesku - w ciągu najbliższej doby na terenie Polski południowej przewiduje się występowanie licznych, gwałtownych burz i silnych przelotnych opadów deszczu. Lokalnie wystąpi grad. Średnia wielkość opadów wyniesie od 20 do 30 mm, a lokalnie podczas burz do 50 mm. Burzom towarzyszyć będzie silny i porywisty wiatr osiągający w porywach 25 m/s, tj. 90 km/h. Jak podano w komunikacie, zjawiska te mogą powodować uszkodzenia budynków i dachów, szkody w drzewostanie (łamanie gałęzi, wyrywanie drzew o płytkim systemie korzeniowym),
 
Oświadczenie Posła Edwarda Czesaka
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 22 maja 2007 15:55

"W związku z pojawiającymi się ostatnio w niektórych mediach, kłamliwymi informacjami o tym, iż w dniu 13 kwietnia br. zagłosowałem przeciwko życiu oświadczam, że nie byłem i nie jestem przeciwnikiem ochrony życia poczętego. W tym dniu odbyło się pięć głosowań nad poprawkami, których celem było zwiększenie ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Oświadczam, że pomimo wstrzymania się od głosu podczas głosowania nad pierwszym wnioskiem mniejszości, poparłem wprowadzenie do Konstytucji prawnej ochrony życia poczętego.
 
<< pierwsza < poprzednia 311 312 313 314 315 316 317 318 319 następna > ostatnia >>

Strona 313 z 319

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .