Wybory: Kto wybiera się do sejmiku?
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 08 lipca 2018 07:48

Wszystko wskazuje na to, że listę Prawa i Sprawiedliwości będzie otwierał Ryszard Pagacz, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie. W czołówce zapewne znajdą się Anna Pieczarka, radna wojewódzka, a zarazem szef Centrum Kultury Gminy Tarnów oraz radny wojewódzki Wojciech Skruch. Powiat brzeski będzie reprezentował Grzegorz Gołąb, od kilku kadencji radny powiatu brzeskiego i przedsiębiorca w jednej osobie. Piotr Dziurdzia, samorządowiec z Bochni, a zarazem wykładowca krakowskiej Akademii Górniczo – Hutniczej to kandydat z powiatu bocheńskiego. Wiesław Lizak z Powiśla Dąbrowskiego to kolejna osoba na liście PiS. Pojawią się też panie: Anna Mikosz, Agnieszka Szakuła oraz najprawdopodobniej Elżbieta Zięba (była radna wojewódzka i szefowa tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty). Profesor Włodzimierz Bernacki, lider partii w regionie tarnowskim mówi wprost: Cztery mandaty to minimum, piaty jest w zasięgu naszej ręki – ocenia poseł Bernacki. Jak dowiedziała się nasza redakcja na liście przekazanej do zaakceptowania władzom centralnym partii nie ma nikogo z Solidarnej Polski oraz Wolnych i Solidarnych. Miał być Grzegorz Kądzielawski, ale Rada Polityczna PiS zdecydowała, że członkowie zarządów spółkę skarbu państwa nie znajdą się na listach do żadnego szczebla.

 
13-latek brał udział we włamaniu
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 lipca 2018 18:04

Policjanci z Wydziału Kryminalnego brzeskiej jednostki ustalili sprawców, którzy włamali się do domu jednorodzinnego w Brzesku. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 19-letni mieszkaniec tej miejscowości. Podczas włamania towarzyszył mu 13-letni kolega, który stał na „czatach”. Postępowaniem nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

 
Wycieczki rowerowe w Powiecie Brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 lipca 2018 17:46

Rok 2018 w Powiecie Brzeskim to także inwestycja w turystykę. Wniosek w ramach projektu Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza”, który został złożony w partnerstwie JST subregionu tarnowskiego, gdzie liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna, ostatecznie uzyskał ocenę pozytywną. Ten sukces wymagał bardzo dużego zaangażowania i wielu starań – Zarząd TOTu, w którym na stanowisku wiceprezesa działa starosta brzeski Andrzej Potępa, trzykrotnie składał odwołania od decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki stanowczym działaniom i znakomitej współpracy wszystkich członków Tarnowskiej Organizacji Turystycznej już wkrótce na terenie gmin: Borzęcin, Dębno, Szczurowa, Wietrzychowice, Brzesko, Tarnów i gminy Miasta Tarnowa oraz powiatów brzeskiego i dąbrowskiego powstanie gęsta sieć ścieżek i tras rowerowych. Co więcej planowane szlaki zostaną połączone z realizowanymi przez Urząd Marszałkowski małopolskimi odcinkami międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo.

 
Gala festiwalu pieśni i piosenki patriotycznej
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 04 lipca 2018 12:48

30 czerwca, mimo zmiennej aury, na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku zjawili się nie tylko laureaci festiwalu z rodzinami, ale również wielu mieszkańców miasta przyszło posłuchać i nagrodzić oklaskami wykonawców. Przypomnijmy, w eliminacjach festiwalu, które odbyły się 26 czerwca w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym wyłoniono jego laureatów. W eliminacjach wzięło udział 34 uczestników.

 
Ceny wody w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 czerwca 2018 10:24

Na sesji rady miejskiej, która odbyła się 27 czerwca prezes RPWiK, Zbigniew Gładyś mówił, że ceny podane przez redaktora RDN zostały zawyżone i nie oddają rzeczywistego stanu.

 
Budowa nowej drogi na osiedlu Słotwina – ulicy Sikorskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 czerwca 2018 20:44

Gmina Brzesko pozyskała 1 mln 182 tysiące złotych na budowę nowej drogi na osiedlu Słotwina. Nowa inwestycja wraz z ulicami Brata Alberta, 
Leopolda Okulickiego, Generała Władysława Sikorskiego oraz Hugo Kołłątaja utworzą na osiedlu nowy ciąg komunikacyjny. Kilka dni temu burmistrz Grzegorz Wawryka z rąk wojewody Piotra Ćwika odebrał promesę na przekazanie pieniędzy na budowę. Nowa droga będzie mieć ponad kilometr długości, prace rozpoczną się już wkrótce.
Na budowę nowej drogi gmina pozyskała dotację w wysokości 80 procent kosztów z rządowego Programu na  Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Całkowity koszt budowy wyniesie  blisko półtora miliona złotych, do otrzymanej dotacji samorząd dołoży prawie 300 tysięcy złotych. Projekt gminy Brzesko przygotowany przez pracowników Biura Funduszy Europejskich oraz Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunalnej został sklasyfikowany na pierwszym miejscu listy przyznanych grantów.

 
Przyznano Platynowe Medale im. Jana Kilińskiego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 czerwca 2018 17:15

16 czerwca, w auli Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, w czasie obchodów święta rzemiosła Platynowe Medale im. Jana Kilińskiego odebrali burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, ksiądz prałat Józef Drabik oraz brzescy przedsiębiorcy – Andrzej Grzelak i Edward Zaczyński. W ten sposób Związek Rzemiosła Polskiego uhonorował ich za szczególnie aktywną i ofiarną działalność na rzecz rzemiosła. Platynowy medal to jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych w uznaniu zasług włożonych w rozwój rzemiosła.

 
Brzesko. Dzielnicowi przyszli z pomocą zagubionemu seniorowi
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 czerwca 2018 17:11

74-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego wyjechał samochodem do mieszkającej w pobliżu rodziny. Mężczyzna jednak do nich nie dotarł, zupełnie stracił orientację i znalazł się w Brzesku, oddalonym o prawie 150 kilometrów od miejsca zamieszkania. Senior był bez telefonu i pieniędzy, sam nie potrafił wrócić do domu. Dzięki reakcji postronnej osoby i zaangażowaniu dzielnicowych z Brzeska mężczyzna szybko i bezpiecznie wrócił do swoich bliskich.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 323

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .