Jasień. 99.lat wolnej Polsk
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 listopada 2017 19:35

W siedzibie remizy OSP w Jasieniu odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców z okazji Święta Niepodległości. Przybyło na nie blisko sto osób, a głównymi gośćmi były dzieci z przedszkola Sióstr Służebniczek. Organizatorem spotkania był sołtys Jasienia Leszek Klimek wraz z Radą Sołecką, patronat nad imprezą sprawował burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Brzesko na Warsaw Industry Week
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 listopada 2017 19:33

Urząd Miejski w Brzesku, Fundacja Małopolska Izba Samorządowa i Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. promowały przedsiębiorców prowadzących działalność w subregionie tarnowskim na targach Warsaw Industry Week, które odbywały się w Warszawie-Nadarzynie w dniach 14-16 listopada 2017 roku. Udział w targach jest jedną z części realizacji projektu „Promocja potencjału gospodarczego Subregionu Tarnowskiego w kraju i na arenie międzynarodowej”. Warszawskie targi to największe w Europie Środkowej wydarzenie wystawiennicze dedykowane dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie w wielu branżach. Targi to miejsce gdzie można nawiązać cenne kontakty, poszukać partnera biznesowego i znaleźć odpowiednią ofertę współpracy dla firmy. Nie bez znaczenia jest fakt, że udział w targach to także  skuteczna promocja gospodarcza subregionu.

 
Powiat Brzeski. Prace potrwają ponad rok
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 listopada 2017 10:57

Najdalej do końca 2018 roku potrwają prace przy termomodernizacji kilku obiektów, których właścicielem jest samorząd powiatu brzeskiego. – Niedawno rozpoczęły się roboty przy budynku, po byłym internacie, przy ulicy Piastowskiej 2 w Brzesku – podkreśla starosta Andrzej Potępa. W tym przypadku przetarg podzielono na cztery części. Udało się wyłonić firmy które wykonają wymianę okien i drzwi (tych, które nie zostały wymienione wcześniej); wymianę całej instalacji centralnego ogrzewania, w tym grzejników oraz opomiarowania ciepła oraz na wymianę wszystkich opraw elektrycznych: ze starych, na nowoczesne, energooszczędne, oświetlenie ledowe. Ten zakres prac przewiduje także montaż kolektorów fotowoltaicznych. Ostatni etap prac obejmował będzie montaż klimatyzacji. Jeśli dobrze się ułoży zostanie rozstrzygnięty w ciagu kilku tygodni. – W budynku, w którym oprócz schroniska, mieści się kilka powiatowych instytucji oraz wydziałów starostwa, wymienimy wszystkie lampy. Ocieplenie budynku oraz nowa instalacja CO, pozwolą na znaczne oszczędności – ocenia starosta Andrzej Potępa.

 
Razem możemy więcej – rozmowa z Pawłem Majewskim, prezesem MPEC
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 listopada 2017 10:54

Od listopada w Brzesku obowiązują niższe ceny za dostawę energii cieplnej wytwarzanej przez MPEC. Jak to było możliwe?
To fakt, że obniżyliśmy ceny ciepła dla taryf gazowych i energii cieplnej wysyłanej do odbiorców z kotłowni rejonowej. Na podjęcie takiego kroku złożyło się kilka czynników. Przede wszystkim wcześniej wynegocjowaliśmy niższe ceny na zakup przez firmę opału, gazu i prądu. Poczynione w ostatnich latach w naszym zakładzie inwestycje pozwoliły na obniżenie kosztów funkcjonowania naszych kotłowni. Przy akceptacji rady nadzorczej podjęliśmy decyzję o podzieleniu się tym efektem z naszymi odbiorcami. Wniosek w tej sprawie złożyliśmy w Urzędzie Regulacji Energetyki w połowie marca tego roku. Z uwagi na to, że czas procedowania w tej kwestii trwał pół roku, dopiero niedawno, po otrzymaniu zgody na tę obniżkę, mogliśmy ją wprowadzić. Mam nadzieję, że te niższe ceny będą obowiązywać jak najdłużej, a ich efekt będzie odczuwalny. Wiele wyjaśni się już na początku przyszłego roku, kiedy to wzrosną ceny zakupu mediów, a także węgla. Wtedy to da się w sposób wymierny oszacować skalę oszczędności ze strony naszych odbiorców.  

 
Brzesko. Święto 11 listopada
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 listopada 2017 00:00

Brzeskie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się uroczystą sesją Rady Miejskiej , w trakcie której burmistrz Grzegorz Wawryka i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk wręczyli księdzu Stanisławowi Górce z Poręby Spytkowskiej tytuł Honorowego Obywatela Miasta Brzeska. Ksiądz kanonik – jak można, między innymi przeczytać w uzasadnieniu przyznania tytułu – dzięki swojej operatywności i determinacji zmienił wizerunek parafii, mobilizował mieszkańców do realizacji cennych inicjatyw. Przez lata niezłomnie i wytrwale rozbudowywał kościół w Porębie Spytkowskiej, wybudował także kaplicę cmentarną. Dzisiaj, kiedy ksiądz Górka jest już na emeryturze, dalej ofiarnie służy parafianom, pełni również funkcję dekanalnego ojca duchowego dla księży. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Brzeska wręczono księdzu na wniosek Wiesławy Put, podpisało się pod nim ponad stu mieszkańców Poręby.

 
Brzesko. 99 lat wolnej Polski
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 listopada 2017 23:43

Przed nami kolejna, 99.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości zapraszają burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk oraz radni. Jutro, 11 listopada o godzinie 9.30 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Brzesku, w czasie której nadany zostanie tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Brzeska” księdzu Józefowi Górce z Poręby Spytkowskiej. O godzinie 10.00 przed budynkiem Urzędu Miejskiego odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych, które przemaszerują do kościoła pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła, gdzie odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny. Po mszy jej uczestnicy przejdą pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożone zostaną kwiaty. O godzinie 16.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, przy Placu Targowym 10 odbędzie się projekcja filmu „Budując Niepodległą – Kazimierz Missona 1874-1943”. Pół godziny później organizatorzy obchodów Święta Niepodległości zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i biesiadnych. Uczestnikom serwowana będzie wojskowa grochówka. Na 12 listopada zaplanowano Otwarte Zawody Strzeleckie, które odbędą się w budynku strzelnicy KPP w Brzesku, przy ul. Szczepanowskiej 53.

 
Brzesko. Pływanie dla niepodległości
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 listopada 2017 00:32

Rocznicę odzyskania niepodległości, w tym roku 99., można świętować na różne sposoby. Od lat Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje zawody pływackie. – Zapraszam na XV zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości, które odbędą się 9 listopada w obiekcie krytej pływalni BOSiR. W zawodach prawo startu mają zarówno osoby indywidualne, jak i zawodnicy zrzeszeni w klubach,  stowarzyszeniach i szkółkach pływackich.
Zgłoszenia zawodników przyjmowane są w sekretariacie Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji drogą elektroniczną, faksem lub telefonicznie oraz przed zawodami 9 listopada, najpóźniej jednak do godziny 15:30. Wcześniej zgłoszone uczestnictwo należy osobiście potwierdzić w dniu zawodów – mówi naszej redakcji Marek Dadej, dyrektor brzeskiego BOSiR.

 
Brzesko. Laury za film
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 listopada 2017 00:00

O wielkim sukcesie mogą mówić uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Dwa firmy, nakręcone przez młodzież tutejszej placówki, zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu „Historia bliska”. Tradycyjnie już konkurs zorganizowany został przez Ośrodek Karta. Dodajmy, że warszawski ośrodek to niezależna organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego tworząca największe w Polsce archiwum społeczne, stawiające sobie za cel dokumentowanie najnowszej historii Polski oraz Europy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 308

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .