Reklama
Centrum Kompetencji Zawodowych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 sierpnia 2019 17:58

W czerwcu br. rozpoczęła się realizacja kolejnej edycji staży zawodowych dla uczniów w ramach projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”, realizowanego przez Powiat Brzeski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów. Łącznie w stażach weźmie udział około 148 uczniów z następujących szkół:

 
Jesienią nowe drogi w Powiecie Brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 sierpnia 2019 17:57

Dwie najważniejsze, tegoroczne inwestycje drogowe w Powiecie Brzeskim już w październiku zostaną ukończone. Przygotowane przez Zarząd Dróg Powiatowych wnioski o subwencję w ramach Funduszu Dróg Samorządowych uzyskały pomoc finansową, zdobywając wysokie, bo 2 i 5 miejsce na liście zadań zatwierdzonych do grantu. 60% dofinansowanie zagwarantowało środki na rozbudowę i modernizację ciągów drogowych na trasie Tymowa – Łososina Dolna oraz Gnojnik – Złota.
Pierwsza inwestycja dotyczy całego odcinka drogi nr 1448K na terenie powiatu brzeskiego do granicy z powiatem nowosądeckim. Ponad 11-kilometrowa trasa biegnie przez miejscowości: Tymowa, Iwkowa, Porąbka Iwkowska, Drużków Pusty i Kąty. Na zadanie składa się bardzo kompleksowa przebudowa całego odcinka.

 
Brzesko. Deklaracje i kontrole
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:06

Każdy, kto w terminie do 22 lipca nie złoży deklaracji, musi się liczyć z ewentualna kontrolą. Nowe deklaracje w sprawie ilości osób mieszkających w gospodarstwie domowym oraz o tym czy śmieci są segregowane czy też nie – są podstawą wydania nowych druków opłat.  Od 1 lipca 2019 roku  mieszkańcy miasta będą płacili po 15 złotych od osoby za odbiór śmieci posegregowanych. Uchwała Rady Miejskiej w Brzesku nie przewiduje żadnych ulg dla rodzin wielodzietnych. Wniosek klubu radnych PiS, odrzuciła większość związana z burmistrzem Tomaszem Latochą.

 
Brzesko. Dwadzieścia lat minęło…
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 07 lipca 2019 09:32

Pokazali wielkie serce, miłość i empatię. To w ich domu trzynaścioro dzieci, w ostatnich  dwudziestu latach, znalazło „drugi dom” i bezpieczną przystań. Pod koniec czerwca, przed rozpoczęciem obrad sesji Rady Powiatu Brzeskiego, odbyło się uroczyste podziękowanie dla Pierwszej Rodziny Zastępczej Powiatu Brzeskiego. Państwo Helena i Jan Warchołowie pełnili funkcję rodziny zastępczej od 1999 r. W ciągu wszystkich lat pracy Państwo Warchoł sprawowali opiekę nad łącznie 13 dziećmi w różnym wieku – od miesięcznego noworodka do osoby pełnoletniej. Należy nadmienić także, iż Państwo Helena i Jan równocześnie wychowywali 5 swoich własnych dzieci – obecnie pełnoletnich.

 
Brzesko. Jednogłośnie dwa razy „tak” dla starosty
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 07 lipca 2019 09:32

Rada Powiatu Brzeskiego jednogłośnie podjęła uchwałę o udzielenie wotum zaufania i absolutorium zarządowi powiatu. Radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy zasiadają w ławach opozycji, podkreślają, że wotum zaufania i absolutorium to ocena merytoryczna, a nie polityczna. – Nie chcemy upolityczniać samorządu powiatowego. Możemy się różnić poglądami, mieć inne spojrzenie na niektóre problemy powiatu, na drogi ich rozwiązania, ale ogólna ocena prac zarządu powiatu brzeskiego jest pozytywna. Dlatego postanowiliśmy głosować za udzieleniem wotum zaufania, a chwilę potem za skwitowaniem zarządu z wykonania budżetu w 2018 roku. Będziemy obserwowali pracę zarządu, ostrzegali przed nadmiernym zadłużaniem. Z drugiej strony rozumiemy, że wiele inwestycji było niezbędnych, a pokusa pozyskania środków unijnych, spora – tłumaczy radny Stanisław Pacura. Radny Tadeusz Kanownik ze Wspólnoty Samorządowej podkreśla, że zadłużenie powiatu narastało przez kilka kadencji i nie można „obarczać” nim tylko tego zarządu. – Na pewno trzeba się przyjrzeć wydatkom powiatu, ale zakres inwestycji, chociażby drogowych, zmienił powiat nie do poznania. W tegorocznym budżecie realizowane są dwie inwestycje na terenie gminy Czchów i sąsiednich gmin Gnojnik i Iwkowa – mówi Tadeusz Kanownik.

 
Brzesko. Zmiana prezesów w MZGiM i BZK
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 02 lipca 2019 21:20

Nowy szefem Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej został Mirosław Wiśniowski (kiedyś radny Rady Miejskiej, w 2008 roku kandydował na burmistrza Brzeska w wyborach uzupełniających, miał mizerne wtedy poparcie – niewiele ponad czterysta głosów). Przed rokiem miał kandydować na burmistrza Brzeska. Na łamach naszego portalu zapowiadał wielką batalię o miasto i gminę. Okazało się, że nie tylko nie kandydował, ale także nie stworzył listy. Ostatecznie przyjął ofertę Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, kandydował, bez powodzenia z listy burmistrza Tomasza Latochy na radnego.

 
Dzięki samorządowi powiatowemu powiało w Brzesku kulturą wysoką
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 26 czerwca 2019 12:33

dsc-3542Rozmowa z Andrzejem Potępą, starostą powiatu brzeskiego.

Dzięki samorządowi powiatowemu powiało w Brzesku kulturą wysoką. Liczna publiczność, gromkie oklaski, zachwyt widzów, to chyba najlepsze dowody, że warto było zorganizować tego typu koncert.

Co do tego nie miałem najmniejszej wątpliwości. Byłem przekonany, że koncert spotka się z ciepłym przyjęciem mieszkańców miasta i powiatu. Zaproponowaliśmy bowiem publiczności muzykę wyjątkową. Na brzeskim Rynku, po raz pierwszy po rewitalizacji, zresztą bodaj po raz pierwszy od wielu lat, rozbrzmiały największe przeboje muzyki klasycznej, operowej i operetkowej. Utwory znane, popularne, często wykonywane w filharmoniach czy na scenach operowych świata. Zaprosiliśmy do Brzeska muzyków z najwyższej półki. Strauss Symphonic Orchestra, bo to ona wystąpiła w stolicy powiatu brzeskiego, ma ugruntowaną pozycję na rynku muzycznym.

 
Brzesko. Ceny śmieci ostro w górę
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 czerwca 2019 21:26

Do 22 lipca mieszkańcy miny Brzesko muszą złożyć nową deklarację w sprawie ilości osób mieszkających w gospodarstwie domowym oraz o tym czy śmieci są segregowane czy też nie. Ma to związek z decyzją radnych o podwyżce za wywóz nieczystości stałych. Radnym: Marii Kądziołce, Marii Kuci, Bartłomiejowi Turlejowi, Leszkowi Klimkowi, Annie Lubowieckiej (wszyscy ze Wspólnoty Samorządowej), Bogusławowi Samborowi, Piotrowi Dudzie, Adrianowi Zaleśnemu, Kamilowi Trąbie, Karolowi Mrozowi (radni wybrani z listy burmistrza Tomasza Latochy), Barbarze Borowieckiej oraz Rafałowi Cichońskiemu mieszkańcy Brzeska zawdzięczają podwyżki cen śmieci, odbieranych przez BZK.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 339

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

dozpowtarr2019logo

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .