Kwarantanna dla pracowników Ośrodka Zdrowia w Jadownikach
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 marca 2020 12:53

Personel Ośrodka Zdrowia w Jadownikach od dnia 30 marca został poddany kwarantannie. W ośrodku będą udzielane tylko teleporady pod nr tel. 14 66 30 533. Pacjenci wymagający badania lekarskiego będą przyjmowani w poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Brzesko (POZ Brzesko).

 
Kolejny lekarz z brzeskiego szpitala zarażony koronawirusem
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 29 marca 2020 21:09

Coraz dramatyczniej wygląda sytuacja w brzeskim szpitalu powiatowym. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja, u kolejnego lekarza stwierdzono bowiem koronawirusa. Jeden z medyków poczuł się gorzej, pojechał na oddział zakaźny szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Tam stwierdzono u niego obecność wirusa. Wynika z tego, że jest to już szósta osoba zarażona – która pracuje w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

 
Brzesko. Zarażony lekarz, pielęgniarki i salowe
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 29 marca 2020 18:49

Już pięciu pracowników brzeskiego szpitala jest zarażonych koronawirusem – cała piątka pracuje na oddziale chirurgii, dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Liczba osób – pracowników szpitala, poddanych kwarantannie to około czterdzieści osób. Kilka oddziałów – o czym posialiśmy przed dwoma godzinami – jest zamkniętych.

 
Brzesko. Szpital sparaliżowany przez koronawirusa
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 29 marca 2020 16:45

Sporo biedy napytał personelowi, pacjentom oraz mieszkańcom regionu brzeskiego pewien jegomość, który złamał zasady kwarantanny i pojawił się w szpitalu żeby odwidzieć chorego. Nie tylko chory nabawił się koronawirusa, ale także cztery inne osoby – dowiedziała się nasza redakcja W tej sytuacji szpital musiał ograniczyć działalność. W oświadczeniu dyrektora szpitala Adama Smołuchy czytamy:

 
4 przypadki koronawirusa w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 29 marca 2020 09:43

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 11 osób.

W tej grupie jest:

 
Brzesko. Groźny wypadek. Trzy osoby ranne
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 28 marca 2020 16:08

5e7f4b41dbd7e osize933x0q70h35b884W sobotę na drodze krajowej nr 75 między Brzeskiem a Okocimiem doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Droga została całkowicie zablokowana. Trzy osoby zostały ranne. Droga została całkowicie zablokowana na ponad dwie godziny.  Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej oraz cztery karetki pogotowia. Utrudnienia w ruchu zakończyły się o godz. 14.55.

 
Koronawirus w szpitalu w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 marca 2020 18:17

szpitalbrzeskoaaPierwsza osoba, u której stwierdzono koronawirusa, została zdiagnozwana w Brzesku. Do zakażenia najprawdopodobniej doszło na oddziale chirurgii tutejszego szpitala. Z naszych informacji wynika, że pacjenta, który leżał na chirurgii – pomimo zakazu – odwiedziała osoba zarażona koronawirusem. Pomimo gęstego sita – nie udało się powstrzymać nieproszonego gościa.W efekcie zamknięto cały oddział. Ponad dwudziestu pracowników szpitala: lekarzy, pielęgniarek oraz personelu pomocniczego, trafiło na przymusową kwarantannę. Sanepid próbuje ustalić źródło zarażenia. W sumie kwarantannie i badaniom testowym może zostać poddanych nawet kilkadziesiąt osób.

 
Były dyrektor stadniny oskarżony o gwałt stanie przed Sądem
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 marca 2020 00:00

Do gorlickiego Sądu Rejonowego dotarł akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi C. który przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora stadniny koni huculskich w Regietowie. Tym samym Prokuratura Rejonowa w Staszowie podtrzymała postawiony mężczyźnie w lipcu ubiegłego roku zarzut gwałtu. Prokuratura zarzuca Stanisławowi C. zgwałcenie nastolatki, za co grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. Jak podaje Onet, śledczy dysponują m.in. wynikami badań materiału genetycznego, pobranego po zdarzeniu. Sprawą zajmuje się Sąd Rejonowy w Gorlicach. W czerwcu 2019 roku na SOR w Gorlicach trafiła 19-latka, która była praktykantką w stadninie konia huculskiego w Regietowie. Nastolatka zgłosiła, że została zgwałcona przez dyrektora stadniny. Mężczyzna kilkanaście godzin po tym zdarzeniu przeszedł na emeryturę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 349

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .