Reklama
Powiat Brzeski. Z wielkim rozmachem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 stycznia 2022 12:46

Kilkaset milionów złotych  wydał przez ponad 20 lat istnienia powiat brzeski na inwestycje.  Tylko w poprzedniej kadencji na inwestycje i projekty „miękkie” wydano 135 milionów złotych. W latach 2019 – 2020 była  kwota około 30 milionów złotych. W tamtym roku kilkadziesiąt milionów złotych. Wcześniej, w latach 1999 – 2014 wydaliśmy jakieś 120 milionów złotych. To czyni nasz samorząd jednym z kilku liderów w Małopolsce.

 
Jakub pierwszym nowym Mieszkańcem Powiatu w 2022 roku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 03 stycznia 2022 13:37

422 stycznia 2022 roku o godzinie 10:10 powitaliśmy na świecie Nowego Małego Mieszkańca Powiatu Brzeskiego, który jako pierwszy urodził się w szpitalu powiatowym w Brzesku w 2022 roku.

 
Brzesko. Miliony na kanalizację
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 02 stycznia 2022 00:00

Blisko 4.2 miliona złotych przekazał rząd Prawa i Sprawiedliwości na rozwój sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Brzesko. – To od miasta będzie zależało czy sprawnie wykorzysta te środki czy też nie. Mam nadzieję, że władze samorządowe miasta będą wstanie wykorzystać te środki. Gdzie trafią? Decyzja należy do radnych miejskich – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko, która „lobbowała” na rzecz miasta. Podczas ostatniej sesji rajcy dyskutowali na ten temat. Radny Jarosław Sorys proponował, by środki skierować na budowę kanalizacji w Jadownikach. O dobre wykorzystanie pieniędzy zaapelowała także radna miejska Ewa Chmielarz – Żwawy.

 
Zmarł Tadeusz Król
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 29 grudnia 2021 00:13

krolsamochodowZmarł Tadeusz Król, znany i ceniony brzeski fryzjer, ale także – o czym nie wszyscy jego klienci pewno wiedzieli – pasjonat Volkswagenów garbusów. Pogrzeb Pana Tadeusza zaplanowano na 30 grudnia o godzinie 11. Miejscem pochówku będzie jego rodzinna miejscowość Wojnicz. Pan Tadeusz miał 85 lat. – Miły pan, świetny fryzjer, ale przede wszystkim wspaniały rozmówca. Szkoda, że go już nie ma z nami, ale na zawsze pozostanie w naszym sercu, w naszej pamięci – mówią mieszkańcy Brzeska.

 
Powiat Brzeski. Ogólniak na medal
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 grudnia 2021 18:40

W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku odbyło się zainaugurowanie projektu grantowego „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych”. Umowę zawartą pomiędzy Województwem Małopolskim a Powiatem Brzeskim odebrali z rąk Członkini Zarządu Marty Malec-Lech Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Dyrektor Liceum Ryszard Ostrowski. Ponadto w spotkaniu udział wzięli: Dyrektor Departamentu Edukacji Dariusz Styrna, Zastępca Dyrektora Departamentu – Agata Suszczyńska, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Brzeskiego - Janina Motak. Spotkanie odbyło się w Szkolnym Studiu Telewizyjnym, gdzie uczniowie klasy dziennikarskiej wraz z nauczycielką i opiekunem studia panią Ewą Godlewską-Jeneralską nagrali wywiad z panią Martą Malec-Lech oraz z panem Andrzejem Potępą. W wypowiedziach podkreślili doniosłość projektu cyfrowej transformacji małopolskich szkół w ramach projektu HUMINE prowadzonym ze Stowarzyszeniem "Miasta w Internecie", który przyczyni się do przeprowadzenie zmian na polach metodyki nauczania, podnoszenia kompetencji cyfrowych nauczycieli, dobrostanu nauczycieli i uczniów, organizacji szkoły oraz infrastruktury cyfrowej.

 
Rozmowa z Alicją Syty, dyrektorem szpitala powiatowego w Brzesku (SP ZOZ Brzesko)
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 03 grudnia 2021 00:00

Pandemia koronawirusa przyspiesza. Jakie miejsce w walce z patogenem, zajmuje szpital powiatowy w Brzesku?
Od momentu wybuchu pandemii w marcu 2020 roku, szpital w Brzesku  bierze czynny udział w walce ze skutkami Covid-19. Zasady, na jakich funkcjonują szpitale w Małopolsce w zakresie przeciwdziałania pandemii określa, koordynuje i nadzoruje Wojewoda Małopolski.
W związku z rozwojem IV fali pandemii nasz szpital otrzymał decyzję w sprawie utworzenia łóżek covidowych. Zgodnie z tą decyzją, od dnia 8.11.2021 r. w szpitalu uruchomiono co najmniej 20 łóżek covidowych dla pacjentów z potwierdzonym Covid-19 oraz co najmniej 2 łózka intensywnej terapii. Nadal utrzymane zostało 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem Covid-19. Następnie wydawane były kolejne decyzje zwiększające liczbę łóżek: od 22 listopada szpital utworzył kolejne 22 łóżka covidowe oraz 3 intensywnej terapii, a już od 27 listopada następne 13 łóżek covidowych oraz 2 stanowiska intensywnej terapii.  Obecnie szpital posiada więc 62 łóżka covidowe, w tym 7 intensywnej terapii i realizuje tzw. VII etap zabezpieczenia w planie Wojewody dla województwa małopolskiego.  Zwiększanie łóżek covidowych stanowi ogromne obciążenie dla szpitala, zwłaszcza pod względem kadrowym.  Wiąże się niestety także z koniecznością ograniczeń w przyjęciach planowych do oddziałów oraz ograniczeniem liczby zabiegów operacyjnych. Ilość pacjentów (covidowych i niecovidowych) wymagającej  intensywnej terapii wzrasta  i przekracza możliwości leczenia ich przez zespół anestezjologiczny.  Jeżeli pojawi się  kwestia zwiększenia liczby łóżek respiratorowych, to może pojawić się problem. Lekarze anestezjolodzy nie widzą możliwości  przy tej obsadzie kadrowej zwiększania liczby  łóżek respiratorowych. Sytuacja jest  dynamiczna i zmienia się w zasadzie z dnia na dzień.

 
Brzesko. Nastolatka chciała skoczyć z mostu
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 18 listopada 2021 16:17

Nastolatka, 15.letnia uczennica jednej z brzeskich szkół średnich próbowała popełnić samobójstwo. Stała na wiadukcie, w Brzesku na ulicy Okocimskiej. Co było tego powodem? Nie wiadomo. Zaalarmowana została policja, star z i pogotowie. W sukurs dziewczynie przyszedł jej kolega, który odwiódł ją od tego zamiaru i sprowadził z poręczy. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe. Nastolatka została zabrana do szpitala.

 
Starostwo. Wydział Geodezji i Kartografii poszukuje pracownika
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 15 listopada 2021 00:00

Starostwo Powiatowe w Brzesku, Wydział Geodezji i Kartografii poszukuje pracownika – zatrudnienie na umowę o pracę na czas zastępstwa nieobecnego pracownika, na stanowisko podinspektor/inspektor w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 358

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .