Piotr Słowiak powołany na zastępcę Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 czerwca 2020 23:18

To był najkrócej urzędujący komendant PSP w Brzesku. Po kilku tygodniach Piotr Słowiak stracił fotel szefa brzeskich fajermanów. Spokojnie. Zwierzchność nie wysłała go na emeryturę, ale... awansowała. Niedawno Piotr Słowiak został zastępcą Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

 
Brzescy policjanci przyszli z pomocą mężczyźnie uwięzionemu w bramie ogrodzenia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 25 czerwca 2020 13:53

Mieszkaniec Brzeska przeskakując przez bramę ogrodzenia niefortunnie upadł, a jego ręka utkwiła w siatce uniemożliwiając mu wydostanie się. Wołania o pomoc w środku nocy na nic się zdały. Zrezygnowany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy. Skierowani na miejsce policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uwolnili meżczyznę.

 
Aktywny powiat brzeski
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 czerwca 2020 10:05

Od kilku lat powiat brzeski promuje sport, rekreację i zdrową rywalizację w ramach autorskiej akcji pn. „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski”. - W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do aktywności fizycznej. Nie chodzi o wyniki, miejsca, ale o nasze zdrowie. Oczywiście dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody – mówi Andrzej Potępa. Postawiliśmy na „kolekcjonowanie” kilometrów w ramach akcji, która w oryginalny sposób mobilizuje do sportowej rywalizacji. Dotychczas do grona Aktywnych Mieszkańców zapisało się już wiele osób. Choć pogoda nie zawsze rozpieszcza, to jednak uczestnicy akcji aktywnie i bezpiecznie pokonują kolejne dystanse.

 
Brzesko. Nowy komendant
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 czerwca 2020 10:03

Brzesko ma nowego komendanta PSP. 29 maja 2020 roku Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadiera Marek Bębenek powołał z dniem 01 czerwca 2020 r. bryg. Piotra Słowiaka na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku. Brygadier Piotr Słowiak dotychczas zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

 
Brzesko. Pasażer autokaru w trakcie jazdy wybił w nim szybę i wyskoczył z pojazdu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 czerwca 2020 11:39

38-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego podróżując autokarem zaczął się awanturować z kierowcą o trasę przejazdu. Nagle podszedł do okna, młotkiem wybił szybę i wyskoczył z pojazdu. Uciekającego, pokrwawionego mężczyznę zatrzymał kierowca autokaru i świadek zdarzenia. Za bezmyślne zachowanie mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia.

 
Grupa Azoty przekazała prawie 400 tysięcy złotych dla szpitala w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 maja 2020 13:13

Szpital w Brzesku otrzymał blisko czterysta tysięcy złotych z Grupy Azoty S.A. Cieszy mnie, że na mój apel odpowiedział zarządu spółki – mówi w rozmowie z naszą redakcją wiceminister zdrowia, a zarazem Poseł Ziemi Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko. Słowa podziękowania dla zarządu Azotów oraz wiceminister skierowali także przedstawiciele samorządu powiatowego. Warto dodać, że czterysta tysięcy złotych przekazał szpitalowi w Brzesku także minister sprawiedliwości. – Dzięki tym dotacjom szpital w Brzesku będzie mógł zakupić nowoczesny sprzęt – zapewnia wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Trzy miesiące aresztu dla nożownika z Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 maja 2020 14:04

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który zaatakował swojego starszego kolegę i trzykrotnie ugodził go nożem kuchennym. Wszystko rozegrało się w biały dzień na jednej z ulic w Brzesku. Pokrzywdzony z ranami rąk i klatki piersiowej trafił do szpitala. Rozjuszony napastnik zaraz po zdarzeniu został zatrzymany przez brzeskich policjantów. Sytuacja miała miejsce 19 maja, około godz. 9:30, na jednej z ulic w Brzesku. Tego dnia dwóch znajomych spotkało się przed blokiem, w którym mieszkają.

 
Powiat Brzeski e-Sport Cup 2020
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 maja 2020 16:52

"Powiat Brzeski e-Sport Cup 2020" to pierwsze i jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie. Startujemy już 16 maja o godz. 21:00. Zapisz się już dziś! Nagroda Główna - konsola Xbox One S. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w celu otrzymania hasła dostępu. – Zachęcam wszystkich mieszkańców powiatu brzeskiego do udziału w tej formie zabawy. Czeka nas ciekawa rywalizacja i cenne nagrody. Mam Nadzię, że ta forma spędzania czasu w okresie  pandemii to dobry pomysł na „nudę”, ale także na nawiązanie ciekawych znajomości z innymi uczestnikami tej rywalizacji – mówi w rozmowie z nasza redakcją starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 350

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .