Biesiada w Okocimiu
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 sierpnia 2018 13:13

Dwudniowy piknik pn. „Okocimska biesiada”  po raz siódmy  przygotowało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej, Rada Sołecka oraz tamtejsza  Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich. Setki mieszkańców wzięło udział w grach, konkursach i zabawach.

 
Brzesko: Wakacje w bibliotece
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 sierpnia 2018 13:13

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. W lipcu dzieci odwiedzające naszą Bibliotekę miały okazję uczestniczyć w wielu ciekawych warsztatach.

 
Dzięki informacjom od świadków zdarzenia brzescy policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 31 lipca 2018 20:28

Zarzut usiłowania kradzieży mienia z samochodu ciężarowego usłyszał 34-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna wszedł do pozostawionego przed sklepem pojazdu zamierzając z niego coś ukraść. Jego plany skutecznie pokrzyżowały przypadkowe osoby, które go spłoszyły. Nie spodziewał się jednak, że świadkowie jednocześnie dobrze zapamiętali jego rysopis a dodatkowo spisali numery rejestracyjne samochodu, którym uciekł. Informacje te szybko trafiły do wszystkich policyjnych patroli w terenie i dzięki nim doszło do zatrzymania sprawcy.

 
Brzesko: Wakacje w MOK
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 lipca 2018 11:07

Zakończyła się pierwsza część wakacyjnych zajęć przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury dla dzieci i młodzieży szkolnej. Oferta składała się z propozycji sprawdzonych w latach poprzednich oraz nowych pomysłów. Dzieci i młodzież brały udział w tradycyjnych już warsztatach tanecznych, plastycznych, graficznych czy folklorystycznych. Bardzo popularne okazały się projekty „lato z teatrem”, „hip-hop”, „jaka to melodia” i „wakacyjne granie”. Ciekawskich szczególnie ucieszyła wizyta w muzeum, wyprawa odkrywców „Dziedzictwo Goetzów Okocimskich”, a gratką dla młodych kinomanów była wizyta w kinie na projekcji filmu „Kuba Guzik – na tajemniczym lądzie”.

 
Znamy listę PiS do sejmiku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 lipca 2018 22:55
Poznaliśmy listęPrawa i Sprawiedliwości, która jesienią powalczy o mandaty do sejmiku województwa małopolskiego. Ostateczny kształt listy został zatwierdzony w miniony piątek w warszawskiej siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Liderką listy jest obecna radna Anna Pieczarka, drugie miejsce na liście zjednoczonej prawicy przypadło Stanisławowi Bukowcowi, a trzecie Lucynie Malec. Na „czwórce” znalazł się obecny radny wojewódzki - Wojciech Skruch. Piąte miejsce przypadło Ryszardowi Pagaczowi, 6 i 7 miejsce przypadło kobietom, Annie Mikosz oraz Karolinie Kieć, listę zamyka wicewojewoda Józef Gawron.
 
150 lat OSP Szczepanów
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 lipca 2018 11:42

Pod tym hasłem, w Szczepanowie odbyła się jubileuszowa uroczystość 150-lecia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecni na niej byli burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przedstawiciele samorządów i instytucji oraz druhowie z terenu całego powiatu brzeskiego.

 
Brzesko: Święto patrona miasta
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 lipca 2018 12:27

Znakomite koncerty, świetna zabawa, konkursy dla dzieci i dorosłych towarzyszyły piknikowi organizowanemu przez burmistrza Grzegorza Wawrykę i proboszcza parafii św. Jakuba Józefa Drabika w ramach obchodów święta patrona Brzeska.

 
Zaatakowali osobę z niepełnosprawnością – zareagował kandydat do Policji
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 lipca 2018 12:26

Wyzywali, wyśmiewali się, szarpali za ubranie a wszystko tylko dlatego, że upatrzona przez nich przypadkowa ofiara miała problemy z poruszaniem się. Mowa o trzech młodych mieszkańcach powiatu brzeskiego, którzy w centrum miasta, w biały dzień,  bez żadnych skrupułów zaatakowali osobę z niepełnosprawnością. Na pomoc pokrzywdzonemu ruszyła grupa mężczyzn stojąca w pobliżu i obserwująca całe zdarzenie. Wśród nich, jak się później okazało, z pomocą przyszedł młody człowiek, który chce wstąpić w policyjne szeregi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 323

wybory2018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .