WYBORY 2019


Brzesko. Prezentacja kandydatów PiS PDF Drukuj Email
wtorek, 20 sierpnia 2019 21:21

bL1010096Józefa Szczurek - Żelazko oraz Jarosław Soros to dwójka kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, reprezentujących powiat brzeski, w zaplanowanych na 13 października 2019 roku wyborach do Sejmu i Senatu RP. Kandydatem na senatora z okręgu, który obejmuje powiat brzeski, bocheński, proszowicki i wielicki jest profesor Włodzimierz Bernacki – obecny poseł na Sejm i lider tarnowskich struktur Praw i Sprawiedliwości. Dzisiaj, podczas briefingu prasowego, przedstawiono kandydatów. Oprócz osób zwianych z powiatem brzeskim, na wspólnym spotkaniu z dziennikarzami i mieszkańcami Brzeska i Powiatu Brzeskiego pojawili się m.in. poseł Anna Czech z Tarnowa, Mariusz Zając z Bochni oraz Stanisław Bukowiec. - To najlepsza drużyna, jaka mogliśmy wstawić w tych wyborach. Pani minister Szczurek – Żelazko ma pozycje nr 2 na liście – mówił podczas spotkania profesor Bernacki. Władze krajowe Prawa i Sprawiedliwości liczą, że będzie liderem listy w zachodniej części tarnowskiego okręgu wyborczego.

 
Bochnia. Profesor Bernacki poparł Mariusza Zająca PDF Drukuj Email
wtorek, 20 sierpnia 2019 10:25

L1010009Trzech kandydatów z powiatu bocheńskiego znajdzie się na liście Prawa i Sprawiedliwości w zaplanowanych na 13 października wyborach do Sejmu i Senatu. Na miejscu numer 8 jest Stanislaw Bukowiec (kandydat Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Mariusz Zając z Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj podczas konferencji prasowej zaprezentowali się obaj kandydaci. Profesor Bernacki zaapelował do wszystkich swoich wyborców, którzy cztery lata temu glosowali na niego, by oddali głos na Mariusza Zająca. Przypomnijmy ze profesor jest kandydatem PiS na senatora RP.

 
Z KPN do Platformy Obywatelskiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 21:57

Urszula Augustyn jest liderem listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Na razie nie podano nazwisk kandydatów na senatorów. Niespodzianek na liście wiele nie ma. Może poza jedną. Na szóstym miejscu znalazł się, raczej krytycznie nastawiony przed laty do Unii Wolności (poprzedniczka PO) poseł z regionu tarnowskiego, Grzegorz Cygonik. W 1993 roku został posłem z listy Konfederacji Polski Niepodległej, a cztery lata później z Akcji Wyborczej Solidarność. W ławach sejmowych zasiadał w latach 1993 – 2001.

 
WYBORY. Preferencje wyborcze w okręgu tarnowskim PDF Drukuj Email
niedziela, 18 sierpnia 2019 16:27

6, a jest wielce prawdopodobne, że 7 mandatów w okręgu tarnowskim dla PiS, 1-2 mandaty dla Koalicji Obywatelskiej, 1 dla PSL. Bez najmniejszych szans na mandat poselski Lewica, a także Konfederacja. Taki układ mandatów wynika z analizy ogólnopolskich preferencji sejmowych (na podstawie danych na połowę sierpnia) przygotowanej przez warszawskiego analityka Marcina Palade.

 
WYBORY. Oficjalne listy PiS do Sejmu oraz Senatu PDF Drukuj Email
piątek, 16 sierpnia 2019 12:01

listapis2019Anna Pieczarka będzie liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w zaplanowanych na 13 października 2019 roku wyborach do Sejmu i Senatu. Lista kandydatów jest już gotowa. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 6

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .