Reklama
WYBORY 2019


PiSbus w Bochni i Brzesku PDF Drukuj Email
czwartek, 22 sierpnia 2019 21:59

68815921 2562158640499216 788034874278674432 nPo Polsce krąży PiSbus. Kilkaset podpisów pod listą poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości zebrali działacze partii w Bochni. PiSbus zawitał i zaparkował dzisiaj na parkingu w sąsiedztwie remontowanego od jakiegoś czasu sklepu Floris. Działacze prawicy zapraszali wszystkich przechodniów do składania podpisów i rozdawali gadżety z partyjnym logo. - Zainteresowanie naszą akcją było spore. Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili złożyć podpis pod nasza listą – mówi naszej redakcji Mariusz Zając, radny powiatu bocheńskiego i kandydat na posła z tej formacji politycznej.

 
WYBORY. SLD nie chce Jakuba Kwaśnego PDF Drukuj Email
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:49

Czy Jakub Kwaśny będzie wspólnym kandydatem opozycji na senatora RP. Sam zainteresowany potwierdza, że jeśli będzie taka wola kilku partii, podejmie rękawicę rzuconą przez senatora Kazimierz Wiatra. Szkopuł w tym, że jeden z koalicjantów (mowa o szerokiej koalicji kilku komitetów, które chcą wystawić jednego kandydata na senatora), mówi: zdecydowane nie. Jak dowiedziała się nasza redakcja rozmowy w tej prawie zostały zerwane. Czy negocjatorzy wrócą do stołu. Czas pokaże, a tego czasu coraz mniej...

 
WYBORY. Lista Lewicy gotowa PDF Drukuj Email
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:40

Jacek Jabłoński będzie liderem listy Lewicy w zaplanowanych na 13 października wyborach do Sejmu RP. Reprezentuje Wisonę Roberta Biedronia. Na drugim miejscu znalał się lekarz z Zakliczyna, były radny powiatowy, Jerzy Woźniak. A na trzecim Monika Wąż z Powiśla Dąbrowskiego. Dzisiaj Lewica przedstawiła liderów w okręgu nr 15 obejmujących miasto Tarnów oraz powiaty: tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki. Ostateczny kształt listy będzie znany lada dzień.

 
WYBORY. Jakub Kwaśny i Wojciech Kozak kandydatami do Senatu? PDF Drukuj Email
środa, 21 sierpnia 2019 10:44

Czy Jakub Kwaśny i Wojciech Kozak będą reprezentowali opozycje PiS w walce o Senat RP? Decyzje zapadną niebawem. Obaj deklarują gotowość „walki”, uzależniają to jednak od tego czy będą kandydatami całego obozu opozycji. Liczą na poparcie nie tylko Koalicji Europejskiej (PO i Nowoczesna, Zieloni), ale też Koalicji Polskiej – PSL, ruchu Kukiz 15 i bloku lewicy.

 
Region Tarnowski. Drużyna PiS w komplecie PDF Drukuj Email
wtorek, 20 sierpnia 2019 21:53

bL1010036Na siedem mandatów poselskich i dwa senackie liczy Prawo i Sprawiedliwość w tarnowskim okręgu wyborczym. Przesada? Dwa mandaty senatorskie wydają się być niemal pewne. Sześć poselskich – także pewnych, siódmy w zasięgu ręki: to opinia dość powszechna w gronie znawców problematyki wyborczej w regionie. Liderem listy jest Anna Pieczarka, wicemarszałek Małopolski, radna województwa małopolskiego. Do sejmiku dostała się z ponad 72 tysiącami głosów. Był to drugi wynik w Polsce. Lepszy od niej był tylko marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Czy powtórzy ten wynik? Zadanie trudne, ale... wykonalne. Na liście znaleźli się też wszyscy obecni posłowie. Z tym jednak zastrzeżeniem, że poseł Włodzimierz Bernacki powalczy o mandat senatorski. Warto dodać, że w ostatniej chwili na listę dostał się Norbert Kaczmarczyk, do niedawna parlamentarzysta Kukiz'15. Do Zjednoczonej Prawicy przystąpił przed kilkoma tygodniami.

Dodajmy, że przedstawicielem Solidarnej Polski jest znany i ceniony tarnowski adwokat Piotr Sak, zaś Porozumienia Jarosława Gowina, radny wojewódzki Stanisław Bukowiec. Natomiast do Senatu będą kandydowali profesorowie Kazimierz Wiatr (okręg tarnowski: miasto tarni oraz powiaty tarnowski i dąbrowski) i Włodzimierz Bernacki (okręg brzesko-bocheńsko-proszowicko-wielicki).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .