Wszystkie szpitale samorządowe z regionu tarnowskiego znalazły się w sieci
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 11 lipca 2017 23:56

PI0 3770Wszystkie szpitale powiatowe (zarządzane przez organy samorządowe) z regionu tarnowskiego (obydwa tarnowskie oraz szpitale powiatowe z Brzeska, Bochni, Dąbrowy Tarnowskiej) znalazły się w ogólnopolskiej sieci szpitali. – W praktyce oznacza to, że na okres najbliższych kilku lat mają zagwarantowane pieniądze z Budżetu Państwa. Wszystkie wspomniane wyżej placówki spełniły warunki konieczne, by znaleźć się w gronie szpitali sieciowych - mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia, a zarazem poseł Ziemi Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Piknik Rodzinny i bicie rekordu w Niedźwiedzy
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 23 czerwca 2017 13:35

W ubiegły weekend w Niedźwiedzy odbył się festyn plenerowy pod nazwą Piknik Rodzinny u Źródeł Niedźwiedzia. Organizatorami wydarzenia byli sołtys Niedźwiedzy Marek Łośko, Klub Strzelecki „Snajper”, jednostka OSP Niedźwiedza i Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy. Patronat honorowy nad piknikiem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
Dariusz Pitaś zrezygnował z funkcji dyrektor Biura klubuKukiz 15
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 20 czerwca 2017 20:18

Dariusz Pitaś, dyrektor Biura Poselskiego Kukiz 15, mieszkaniec Przyborowa w gminie Borzęcin, odchodzi z polityki. Dariusz Pitaś w oświadczeniu napisał także, że zrezygnował z wice przewodniczenia Stowarzyszeniu na rzecz Nowej Konstytucji. Jak napisał w oświadczeniu jeden z najbliższych współpracowników Pawła Kukiza, był przekonany, że ciężką pracą jest wstanie udowodnić, że pomimo błędów z przeszłości, może pracować do Polski i Polaków. Jego przeszłość była jednak zarzewiem ataków na sam ruch i Pawła Kukiza. Dlatego postanowił odejść z polityki, jakkolwiek nadal będzie swoją pracą i działalnością społeczną wspierał lidera ruchu, którego celem jest upodmiotowienie obywateli.

 
Miliony dla rodzin
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 25 kwietnia 2017 22:38

Rozmowa z Józefą Szczurek – Żelazko (wiceministrem zdrowia, posłem na Sejm RP).

 
Wszystkie szpitale publiczne z regionu tarnowskiego w sieci
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 23:54

Znaczny wzrost wynagrodzeń w służenie zdrowia, w perspektywie kilku lat, efektywniejsze wydawanie środków publicznych, poprawa jakości i dostępności do świadczeń medycznych, skrócenie oczekiwania na zabiegi i porady w poradniach specjalistycznych, poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków, to najważniejsze efekty reformy służby zdrowia, w ramach wprowadzenia tak zwanej sieci szpitali  - mówiła podczas dzisiejszego spotkania w Bochni z pracownikami służby zdrowia, związkowcami i samorządowcami wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek – Żelazko. Spotkanie zorganizowali: NSZZ „Solidarność”, Civitas Christiana z Bochni oraz Biuro Poselskie  Poseł na Sejm RP Józefy Szczurek – Żelazko.

 
Rozmowa z wiceminister zdrowia, Józefą Szczurek – Żelazko
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 20 marca 2017 01:49

- Służbę zdrowia czeka wielka reforma. Jeszcze światła dziennego nie ujrzały ustawy, a opozycja już wieszczy wielką klapę…

- Od kilku miesięcy, czego nie ukrywają nasi polityczni adwersarze, mamy do czynienia z totalną opozycją. Krytykują nas na każdym kroku, przekonują, że prowadzimy kraj na manowce, tymczasem, co potwierdzają eksperci – niezależni ekonomiści i polscy i zagraniczni, jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijanych się krajów w Unii Europejskiej. Tej krytyce poddane są także założenia reformy służby zdrowia. Dość dziwacznie brzmi to w ustach polityków PO i PSL, którzy doprowadzili w ostatnich latach, do zapaści w służbie zdrowia. Pakiet ustaw przygotowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości doprowadzi do efektywniejszego wydatkowania środków, skróci kolejki do specjalistów, na zabiegi i operacje planowe.

 
Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 25 stycznia 2017 15:40

aDSC 4408Przed kilkunastoma minutami premier Beata Szydło powołała na stanowisko wiceministra zdrowia poseł Józefę Szczurek- Żelazko. Funkcje obejmie 1 lutego. Będzie wspierała ministra Konstantego Radziwiłła w dziele reformy systemowej służby zdrowia w Polsce. Poseł Józefa Szczurek – Żelazko od ponad 30 lat związana jest ze służbą zdrowia. Pracowała jako pielęgniarka, odpowiadała w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu za służbę zdrowia, Od kilkunastu lat kieruje szpitalem powiatowym w Brzesku. W tym czasie placówka przeszła gruntowną restrukturyzację.

 
Tarnów. Nowy prezes Prawa i Sprawiedliwości
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 27 listopada 2016 15:02

Profesor Włodzimierz Bernacki został szefem struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości. Był jedynym kandydatem, miał rekomendację lidera formacji, Jarosława Kaczyńskiego. Na ponad 300 delegatów: 251 głosowało na niego, 58 było przeciwnych, a 6 wstrzymało się od głosu, 4 głosy były nieważne.  Poprzedni prezes, poseł Edward Czesak nie może pełnić funkcji szefa okręgu. Statut partii wyklucza możliwość bycia szefem PiS i posłem do PE.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 28

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .