Reklama
Rozmowa z posłem do Parlamentu Europejskiego, Edwardem Czesakiem
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 23 czerwca 2015 19:06

- Wszystkie sondaże wskazują, że to Prawo i Sprawiedliwość będzie jesienią, po wyborach parlamentarnych, „rozdawało” karty w Polsce…
- Sondaże, ale przede wszystkim wyniki ostatnich wyborów prezydenckich pokazują, że Polacy chcą zmiany. Prawo i Sprawiedliwość jest ugrupowaniem, które o tej zmianie konsekwentnie mówi, i które  taka dobrą zmianę gwarantuje.    Mamy ogromną determinacje, aby potrzebnych zmian dokonać, ale nie stanie się to bez poparcia wyborców i o to poparcie będziemy zabiegać. Musimy przekonać miliony Polek i Polaków, także tych, którzy do tej pory nie byli nam przychylni że wygrana Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach parlamentarnych jest najlepszym rozwiązaniem dla nich i dla Polski. Potrzebne jest bowiem uzdrowienie życia społecznego i politycznego. Niezbędne jest przyspieszenie gospodarcze i wprowadzenie reform, które doprowadzą do stworzenia kilku milionów nowych miejsc pracy. Na ostatniej konwencji wyborczej przyszła, w co głęboko wierzę, premier Beata Szydło powiedziała, że najważniejsze kwestie, które zostaną załatwione natychmiast po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości to obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie stopy wolnej od podatku oraz dotacje dla rodzin, po 500 złotych na każde dziecko. To realny program, potwierdzony opiniami ekspertów.

 
Niedziela w Łoniowej
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 05 czerwca 2015 19:54

Już po raz XXVI do Łoniowej, w gminie Dębno zjadą dziecięce zespoły folklorystyczne. 7 czerwca 2015 r. o godz. 11.00 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej rozpocznie się Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 14 dziecięcych zespołów regionalnych oraz 2 dziecięce kapele ludowe. Jest to duża impreza plenerowa obejmująca swym zasięgiem całe województwo małopolskie. – Zapraszam na to spotkanie> Przygotowaliśmy wiele dodatkowych atrakcji: jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie – zachwala wójt Wiesław Kozłowski. Do Łoniowej przyjeżdżają mali tancerze i muzycy, którzy pielęgnują najcenniejsze wartości i tradycje folkloru dziecięcego regionu krakowskiego. Poprzez swoje występy pragną zainteresować inne dzieci tradycyjnym muzykowaniem, śpiewaniem, tańcem ludowym oraz zaszczepić w nich szacunek i umiłowanie kultury ludowej swojej małej ojczyzny. Uczestnicy konkursu walczą nie tylko o nagrody, ale też o nominację do udziału w XXXIX Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, który jest przepustką do Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu.

 
Region Tarnowski. Edward Czesak nadal liderem
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 05 czerwca 2015 19:50

Wszystko wskazuje na to, że Edward Czesak nadal będzie szefem struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości. Najprawdopodobniej do wyboru nowych władz partii, ale ma to nastąpić dopiero po wyborach parlamentarnych. Co prawda statut partii stanowi, że poseł do Parlamentu Europejskiego, nie może prezesem zarządu okręgowego partii, ale sytuacja „prawna” posła Czeska jest inna. Trzyletnia kadencja władz skończyła się przed kilkoma miesiącami. Władze partii zdecydowały, że na razie, na czele struktur okręgowych, staną pełnomocnicy. Zakres posiadanego przez nich „prawa partyjnego”, jest nieco mniejszy niż prezesa i zarządu. Przede wszystkim pełnomocnicy nie mogą usuwać członków z partii: teraz decydują o tym władze krajowe.

 
Region Tarnowski. Platforma Obywatelska z listą?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 03 czerwca 2015 21:52

Michał Kamiński, były poseł Parlamentu Europejskiego, minister w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, dzisiaj minister w rządzie Ewy Kopacz będzie najprawdopodobniej liderem tarnowskiej listy Platformy Obywatelskiej w zaplanowanych na październik tego roku, wyborach parlamentarnych. Wiele wskazuje na to, że z dwójką będzie musiała „pogodzić się” tarnowianka, wiceminister edukacji Urszula Augustyn (poseł na Sejm RP), na trzecim miejscu znajdzie się poseł Rober Wardzała, a na czwartym poseł Elżbieta Achinger. – To na razie przymiarki, ale wiele wskazuje na to, że tak będzie wyglądała czołówka tarnowskiej listy PO - mówi nam jeden z byłych posłów tej formacji politycznej. Na piątym miejscu znajdą się: albo Andrzej Potępa, starosta brzeski, albo Jacek Pająk były starosta bocheński. Struktury partii w powiecie bocheńskim mają jeszcze w odwodzie dwa nazwiska: Krzysztofa Ziębę, dyrektora Kopalni w Bochni (prominenta PO) lub Jana Wójcika, dyrektora ZSP w Łapanowie. Natomiast w Brzesku do „dyspozycji” jest były poseł Jan Musiał.

 
Wyniki wyborów w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 25 maja 2015 21:30

Andrzej Duda został prezydentem Polski. Według wyników podanych przez PKW Duda w II turze otrzymał 51,55 proc. głosów, a jego kontrkandydat Bronisław Komorowski - 48,45 proc. Frekwencja wyniosła 55,34 proc. Andrzej Duda otrzymał w sumie 8 630 627 głosów, Bronisław Komorowski - 8 112 311. Oddano 16 993 169 głosów, w tym ważnych było 16 742 938 (98,53 proc.), a nieważnych 250 231 (1,47 proc.). A jak głosowano w Brzesku i powiecie. 

 
Edward Czesak zastąpi Andrzeja Dudę w Parlamencie Europejskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 25 maja 2015 18:31

Edward Czesak został posłem do Parlamentu Europejskiego. Zastąpi Andrzeja Dudę, który od kilkudziesięciu minut jest oficjalnym już prezydentem – elektem. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznych wyborów lider tarnowskich struktur Prawa Sprawiedliwości miał czwarty wynik na liście tej formacji – pierwszy nie mandatowy.  Zgodnie z polskim Kodeksem Wyborczym oraz prawem unijnym, w przypadku wygaśnięcia mandatu posła do PE, a to ma miejsce w momencie wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta, jego miejsce zajmuje kolejny na liście (z kolejnym wynikiem).

 
Sondaż: Andrzej Duda nowym prezydentem Polski
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 24 maja 2015 23:25

5TR 0993Wszystko wskazuje na to, że mamy nowego prezydenta. Jeśli wyniki sondaży exit polls potwierdzą się, nową głową Państwa Polskiego został Andrzej Duda. Głosowało na niego 53 procent wyborców, a na prezydenta Bronisława Komorowskiego – 47 procent. Sondażowe wyniki mają ogromne znaczenie także dla naszego regionu. Jeśli się potwierdzą, to mandat posła do Parlamentu Europejskiego zdobędzie Edward Czesak (poseł na Sejm RP). Bo to on, miał w maju tamtego roku, pierwszy nie mandatowy wynik i zgodnie z Kodeksem Wyborczym, zajmie miejsce w PE, po Andrzej Dudzie.

 
Wybory: Frekwencja w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 24 maja 2015 15:37

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane dotyczące frekwencji w wyborach prezydenckich na godz. 12. Do tej godziny swoje głosy w skali kraju oddało 17.40 % uprawnionych Polaków. Wydano 5219534 kart wyborczych. W powiecie brzeskim frekwencja wyniosła 22,26 %. Wydano 16077 z 72558 kart do głosowania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 27

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .