Region. Wyborczy kalendarz
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 22 lipca 2015 11:36

Na 25 października zaplanowano tegoroczne wybory parlamentarne. W tarnowskim okręgu wyborczym wybierzemy dziewięciu posłów i dwóch senatorów. W tym drugim przypadku trzeba jednak pamiętać, że tarnowski okręg wyborczy (numer 15) został podzielony na dwa, nazwijmy to roboczo „podokręgi” w wyborach senackich, w których wyłonimy po jednym senatorze. I tak Tarnów oraz powiat dąbrowski i tarnowski to jeden „podokręg” , a powiaty brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki – drugi. Wyznaczenie na ostatnią niedzielę października daty wyborów, zdefiniowało kalendarz wyborczy.

 
Andrzej Potępa nie zamierza startować wyborach do Sejmu RP
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 21 lipca 2015 12:43

Andrzej Potępa, starosta brzeski, nie zamierza ubiegać się o mandat posła do Sejmu RP w zaplanowanych na 25 października wyborach parlamentarnych. Nie ukrywa jednak, że miał takie propozycje, między innymi od tarnowskich i małopolskich struktur Platformy Obywatelskiej. – Startując w wyborach samorządowych zawarłem swego rodzaju kontrakt z wyborcami. Skoro obdarzyli mnie takim zaufaniem, wybrali radnym, a ci powołali na starostę, uznałem, że nie powinienem teraz ubiegać się o poselski mandat. Oczywiście nie wykluczam tego w przyszłości, ale tym razem mówię pass – mówi naszej redakcji starosta Potępa.

 
Region. PiS skompletował listę
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 17 lipca 2015 21:52

aPTR 7317Około 30 osób znalazło się na liście kandydatów na kandydata Prawa Sprawiedliwości w zaplanowanych na październik tego roku wyborach parlamentarnych. Mowa o tarnowskim okręgu wyborczym, który obejmuje Tarnów oraz powiaty brzeski, bocheński, dąbrowski, tarnowski, proszowicki i wielicki. - Chcemy ocenić potencjał naszej partii i potencjał poszczególnych kandydatów. Teraz lista, w układzie alfabetycznym, trafi do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Podobnie rzecz się ma we wszystkich okręgach w Polsce, myślę, że w drugiej połowie sierpnia poznamy ostateczny kształt naszej listy. Żeby dokonać zmian w Polsce, musimy wygrać wybory: dlatego trzeba zagrać zespołowo. O taka grę apeluje prezes Jarosław Kaczyński oraz kandydatka na premiera, Beata Szydło – mówi naszej redakcji poseł do Parlamentu Europejskiego, pełnomocnik partii w tarnowskim okręgu wyborczym, Edward Czesak.

 
Wybory Parlamentarne: Konwencja ludowców za nami
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 15 lipca 2015 20:04

Andrzej Sztorc, poseł na Sejm RP, szef struktur powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Tarnowie otrzymał dzisiaj rekomendację na lidera listy w zaplanowanych na październik tego roku wyborach parlamentarnych. Pojawiały się co prawda sugestie, by numer 1 otrzymał minister pracy i polityki socjalnej Władysław Kosiniak - Kamysz, ale ostatecznie władze partii w regionie tarnowskim, postawiły na obecnego parlamentarzystę. Według nich minister powinien zostać liderem partii w okręgu krakowskim (obejmuje on Kraków oraz powiaty krakowski, olkuski i miechowski). Ostateczny kształt listy  zostanie zatwierdzony już 31 lipca tego roku, podczas konwencji w Krakowie. Ma na niej być obecny wicepremier i szef PSL, Janusz Piechociński.. – Dziękuję kolegom za zaufanie, jestem przekonany, że powalczymy o dwa mandaty poselskie w tarnowskim okręgu wyborczym– mówi naszej redakcji poseł Andrzej Sztorc.

 
Niewiele ponad sto dni do wyborów parlamentarnych
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 08 lipca 2015 20:34

sesesaad18, albo najpóźniej 25 października pójdziemy ponownie do urn wyborczych. Wybierzemy dziewięciu posłów i dwóch senatorów.  Z tym, że podobnie jak przed czterema laty, senatorowie będą wybierani w okręgach jednomandatowych. Jeden okręg stanowi powiat tarnowski, dąbrowski oraz miasto Tarnów; drugi powiaty: brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki. Jakkolwiek termin rejestracji list minie dopiero na początku września, już dzisiaj w partiach trwa „szukanie” kandydatów na posłów i senatorów. Wszystkie, liczące się w sondażach stronnictwa, ostrzą sobie apetyty. PiS mówi o siedmiu mandatach poselskich i dwóch senackich, PO chciałaby utrzymać dorobek z 2011 roku (trzech posłów), ale przebąkuje także o walce o mandaty senatorskie; PSL liczy przynajmniej na dwa mandaty poselskie i jeden senacki, lewica na jeden w Sejmie, a ludzie Kukiza na dwa – trzy w izbie niższej parlamentu i na dwa w Senacie RP. Dzisiaj trudno wyrokować, kto ma jakie szanse. Pozostawimy to sobie na później - teraz słów kilka o lokalnej giełdzie nazwisk.

 
Rozmowa z posłem do Parlamentu Europejskiego, Edwardem Czesakiem
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 23 czerwca 2015 20:06

- Wszystkie sondaże wskazują, że to Prawo i Sprawiedliwość będzie jesienią, po wyborach parlamentarnych, „rozdawało” karty w Polsce…
- Sondaże, ale przede wszystkim wyniki ostatnich wyborów prezydenckich pokazują, że Polacy chcą zmiany. Prawo i Sprawiedliwość jest ugrupowaniem, które o tej zmianie konsekwentnie mówi, i które  taka dobrą zmianę gwarantuje.    Mamy ogromną determinacje, aby potrzebnych zmian dokonać, ale nie stanie się to bez poparcia wyborców i o to poparcie będziemy zabiegać. Musimy przekonać miliony Polek i Polaków, także tych, którzy do tej pory nie byli nam przychylni że wygrana Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach parlamentarnych jest najlepszym rozwiązaniem dla nich i dla Polski. Potrzebne jest bowiem uzdrowienie życia społecznego i politycznego. Niezbędne jest przyspieszenie gospodarcze i wprowadzenie reform, które doprowadzą do stworzenia kilku milionów nowych miejsc pracy. Na ostatniej konwencji wyborczej przyszła, w co głęboko wierzę, premier Beata Szydło powiedziała, że najważniejsze kwestie, które zostaną załatwione natychmiast po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości to obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie stopy wolnej od podatku oraz dotacje dla rodzin, po 500 złotych na każde dziecko. To realny program, potwierdzony opiniami ekspertów.

 
Niedziela w Łoniowej
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 05 czerwca 2015 20:54

Już po raz XXVI do Łoniowej, w gminie Dębno zjadą dziecięce zespoły folklorystyczne. 7 czerwca 2015 r. o godz. 11.00 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej rozpocznie się Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 14 dziecięcych zespołów regionalnych oraz 2 dziecięce kapele ludowe. Jest to duża impreza plenerowa obejmująca swym zasięgiem całe województwo małopolskie. – Zapraszam na to spotkanie> Przygotowaliśmy wiele dodatkowych atrakcji: jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie – zachwala wójt Wiesław Kozłowski. Do Łoniowej przyjeżdżają mali tancerze i muzycy, którzy pielęgnują najcenniejsze wartości i tradycje folkloru dziecięcego regionu krakowskiego. Poprzez swoje występy pragną zainteresować inne dzieci tradycyjnym muzykowaniem, śpiewaniem, tańcem ludowym oraz zaszczepić w nich szacunek i umiłowanie kultury ludowej swojej małej ojczyzny. Uczestnicy konkursu walczą nie tylko o nagrody, ale też o nominację do udziału w XXXIX Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, który jest przepustką do Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu.

 
Region Tarnowski. Edward Czesak nadal liderem
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 05 czerwca 2015 20:50

Wszystko wskazuje na to, że Edward Czesak nadal będzie szefem struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości. Najprawdopodobniej do wyboru nowych władz partii, ale ma to nastąpić dopiero po wyborach parlamentarnych. Co prawda statut partii stanowi, że poseł do Parlamentu Europejskiego, nie może prezesem zarządu okręgowego partii, ale sytuacja „prawna” posła Czeska jest inna. Trzyletnia kadencja władz skończyła się przed kilkoma miesiącami. Władze partii zdecydowały, że na razie, na czele struktur okręgowych, staną pełnomocnicy. Zakres posiadanego przez nich „prawa partyjnego”, jest nieco mniejszy niż prezesa i zarządu. Przede wszystkim pełnomocnicy nie mogą usuwać członków z partii: teraz decydują o tym władze krajowe.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 28

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .