Kukiz ogłosił listy
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 27 sierpnia 2015 23:14

Norbert Kaczmarczyk, Wojciech Kocik i Krzysztof Stec – tak wygląda czołówka listy kandydatów z listy Pawła Kukiza, którzy będą ubiegali się o poselski mandat, w zaplanowanych na 25 października tego roku, wyborach parlamentarnych. Lista na pewno jest gigantycznym  zaskoczeniem: bo zabrakło na niej zarówno Marka Ciesielczyka, jak też innych działaczy ruchu JOWoskiego w Tarnowie: Pawła Augustyna, Jana Sipiora, Jerzego Lysego. Nie mniejszym zaskoczeniem jest brak na liście któregoś z braci Kwaśniaków: Janusz, wieloletniego wójta gminy Borzęcin lub Czesława, byłego, także wieloletniego radnego wojewódzkiego.  Gwoli prawdy, obaj, jakiś czas temu deklarowali publicznie, że jednak start do parlamentu ich nie interesuje. Nie da się ukryć, że tak skonstruowana lista raczej o mandat nie powalczy. Zabrakło bowiem na niej „dobrych  nazwisk”, które by pociągły listę. Nie mam wątpliwości, że zarówno Marek Ciesielczyk, jak i Paweł Augustyn i któryś z braci Kwaśniaków – byliby atutami ruchy Kukiza.

 
Poseł rezygnuje z kandydowania?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 13 sierpnia 2015 19:18

asztorcWiele wskazuje na to, że poseł Andrzej Sztorc, lider tarnowskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego zrezygnuje z kandydowania w zaplanowanych na 25 października tego roku, wyborach parlamentarnych. Podczas konwencji wojewódzkiej, władze partii zdecydowały, że nie on, ale minister pracy Władysław Kosiniak – Kamysz, będzie liderem listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdania ludowców są w tej kwestii podzielone. Jedni twierdzą, że wewnętrzne dokumenty partyjne stanowią o kolejności na liście: otwierają ją aktualni ministrowie, potem są posłowie; drudzy podkreślają, że nawet jeśli tak jest, to minister, który mieszka w Krakowie, powinien tam startować a nie w okręgu tarnowskim. Sam poseł Andrzej Sztorc sprawy nie chce na razie komentować. – Rozważam rezygnację, na razie przyglądam się sytuacji z boku. Czekam na rozmowę z liderem naszej partii, prezesem Januszem Piechocińskim – szybko ucina rozmowę na ten temat. Jeśli, by potrzymał swoja decyzję, numerem dwa na liście PSL zostanie starosta bocheński Ludwik Węgrzyn. Z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego chce zrezygnować także Izabela Zwoleń, doradca wójta Wierzchosławic, a zarazem radna Rady Miejskiej w Wojniczu. – Wojnicz na liście PSL,  będzie reprezentowała zastępca burmistrza, myślę, że do dobra kandydatura, nie ma potrzeby rozbijania głosów – mówiła naszej redakcji Izabela Zwoleń, w dniu wizyty rezydenta Polski w Dąbrowie Tarnowskiej.

 
Prezydent Andrzej Duda gościł w Dąbrowie Tarnowskiej
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 09 sierpnia 2015 16:39

Nie do Berlina, Brukseli, Waszyngtonu, ale do Dąbrowy Tarnowskiej przyjechał z pierwszą wizytą prezydent Polski Andrzej Duda – mówił pół żartem, pół serio burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztof Kaczmarski witając go przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Prezydent  przyjechał do Dąbrowy Tarnowskiej na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Edwarda Czesaka oraz szefa struktur powiatowych Prawa Sprawiedliwości, a zarazem radnego powiatowego, Wiesława Krajewskiego. – Pan prezydent miał być u nas wiosna tego roku, ale pilne sprawy spowodowały, że w ostatnim momencie odwołał wizytę, zapowiedział, że przyjedzie, słowa dotrzymał - mówią Edward Czesak i Wiesław Krajewski. Przed spotkaniem z jej mieszkańcami na parafialnym cmentarzu Andrzej Duda złożył kwiaty przy pomniku ku czci poległych lotników bombowca Halifax JP-276 A.

 
Sport nauczył mnie siły i pokory
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 07 sierpnia 2015 21:14

Rozmowa z posłem Robertem Wardzałą, szefem tarnowskich struktur Platformy Obywatelskiej.

 
Proboszcz z Lipnicy Murowanej Kapelanem prezydenta
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 06 sierpnia 2015 16:38

krasasKsiądz Zbigniew Kras zostanie kapelanem prezydenta RP. Jak dowiedziała się nasza redakcja: „propozycję” objęcia tego zaszczytnego wyróżnienia otrzymał już kilka tygodni temu Miała to być jedna z pierwszych „decyzji kadrowych” prezydenta Andrzeja Dudy. Sam zainteresowany przed kilkoma dniami poinformował o tym radę parafialną. Nowy kapelan jeszcze wróci do parafii, by pozamykać sprawy, przekazać ją innemu duchownemu no i pożegnać się z parafianami Ma to nastąpić podczas specjalnego nabożeństwa zaplanowanego na 16 sierpnia tego roku. Andrzej Duda poznał księdza Krasa przed kilkoma laty, kiedy przygotowywał wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obecny prezydent pracował wówczas u prezydenta Kaczyńskiego jako minister. Potem kilka razy gościł w Lipnicy, ostatnio w tym roku na Niedzielo \Palmowej. Czy pojawi się teraz w miasteczku jako prezydent? – Myślę, że tak, może w przyszłym roku, na Niedzieli Palmowej - mówi nam jedna z osób, z otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy.

 
Prezydent Andrzej Duda w Dąbrowie Tarnowskiej
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 06 sierpnia 2015 12:34

asAndrzej Duda prezydent Rzeczpospolitej Polski spotka się w najbliższą sobotę 8 sierpnia z mieszkańcami Dąbrowy Tarnowskiej. Przyjedzie na zaproszenie szefa okręgu tarnowskiego Prawa  Sprawiedliwości posła Edwarda Czesaka oraz lidera struktur powiatowych tej formacji politycznej, Wiesława Krajewskiego. – Pan prezydent miał pojawić się w Dąbrowie Tarnowskiej podczas kampanii wyborczej. Z przyczyn od siebie niezależnych, w ostatnim momencie musiał odwołać spotkanie. Cieszy nas, że na trasie prezydenckiej podróży po kraju, Dabrowa Tarnowska znalazła się w gronie miejsc, które w pierwszej kolejności odwiedzi prezydent – mówią zgodnie Edward Czesak i Wiesław Krajewski. Spotkanie z mieszkańcami zaplanowano o godzinie 18.30. Prezydent ma zwiedzić miasto, złoży także kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym lotników, którzy zginęli podczas II wojny światowej, w sierpniu 1944 roku. W tym roku przypada 71 rocznica tragicznego lotu Halifaxa JP 276 A, który spiesząc z pomocą powstańcom warszawskim, został zestrzelony nad Dąbrową Tarnowską w nocy 4 na 5 sierpnia 1944 r. Zginęła cała załoga samolotu: Arnold R. BLYNN, George A. CHAPMAN, Harold L. BROWN, Charles B. WYLIE, Arthur G. W. LIDDELL, Frederick G. WENHAM, Keneth J. ASHMORE (pięciu Kanadyjczyków, jeden Brytyjczyk i jeden Irlandczyk).Około 0.04 samolot został trafiony przez niemieckiego pilota z dywizjonu myśliwców nocnych.

 
Wybory: Kto na liście Platformy Obywatelskiej?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 30 lipca 2015 23:13

Poseł Robert Wardzała będzie liderem listy Platformy Obywatelskiej w tarnowskim okręgu wyborczym w zaplanowanych na jesień tego roku wyborach do Sejmu i Senatu. - Listy musi jeszcze zatwierdzić Zarząd i Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, która spotka się w przyszłym tygodniu. Nasza lista jest bardzo mocna. Plan minimum to trzy mandaty poselskie w naszym okręgu wyborczym. Moim zdaniem zadanie wykonalne – podkreślał w rozmowie z nasza redakcją lider tarnowskiej PO, poseł Wardzała. Na liście może jeszcze dojść do niewielkich korekt, ale rewolucji spodziewać się raczej nie ma co. –Mam nadzieję, że teraz cała nasza formacja przystąpi do odrabiania strat do PiS. Co bardzo cieszy to zgoda na radzie Regionu. Propozycje układu listy zostały przyjęte przez aklamację, jednomyślnie, bez dyskusji. Teraz potrzebujemy jedności: w tym nasz siła  – zapowiada poseł Wardzała.

 
PSL z listą do Sejmu
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 25 lipca 2015 22:50

Doktor nauk medycznych Władysław Kosiniak – Kamysz, minister pracy i polityki socjalnej będzie liderem listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w zaplanowanych na 25 października tego roku wyborach parlamentarnych. To ustalenia z dzisiejszej wojewódzkiej konwencji wyborczej ludowców, która odbyła się w Krakowie. Tarnowski okręg wyborczy obejmuje powiaty: dąbrowski, tarnowski, brzeski, bocheński, wielicki, proszowicki oraz miasto Tarnów.  Na liście znalazło się osiemnaście osób. Na razie wystawiono tylko jednego kandydata na senatora: z okręgu obejmującego powiat brzeski, bocheński, proszowicki i wielicki wystartuje Jan Pająk, wójt gminy Drwinia. Na razie PSL ma wakat na stanowisko kandydata na senatora w okręgu: Tarnów, powiat tarnowski i dąbrowski. Wersja oficjalna brzmi: chcemy dogadać się z PO i wystawić po jednym kandydacie. Nieoficjalna jest inna. Ludowcy namawiają do startu w wyborach Krzysztofa Witkowskiego, właściciela BRUK –BETU.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 28

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .