Ruch Kukiza zarejestrował listę
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 14 września 2015 23:57

Ruch Kukiza zarejestrował listę kandydatów na posłów w tarnowskim okręgu wyborczym. Znajdziemy na niej osiemnaście nazwisk. Listę otwiera Norbert Kaczmarczyk  z powiatu proszowickiego. W tarnowskim okręgu wyborczym, który swoim zasięgiem obejmuje miasto Tarnów oraz powiaty: proszowicki, wielicki, brzeski, bocheński, dąbrowski i tarnowski legendarny lider zespołu Piersi liczy na dwa mandaty poselskie.  Na ostatnim, osiemnastym miejscu znalazł się doktor Marek Ciesielczyk. – Na naszej liście są ludzie młodzi: my kampanie bedziemt prowadzili w mniej tradycyjny, a bardziej nowoczesny sposób. Jestem przekonany, że to zadziała – relacjonował dzisiaj naszej redakcji lider listy, Norbert Kaczmarczyk.

 
Region. Maciej Klima w partii KORWIN
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 11 września 2015 18:34

Tarnowska scena polityczna zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze przed tygodniem Maciej Klima miał być kandydatem na senatora z Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy w piątek okazało się, że władze partii zmieniły zdanie i rekomendację otrzyma ktoś inny, senator znalazł się w orbicie zainteresowania Ruchu Kukiza. Jeszcze do teraz jego nazwisko (wraz z numerem telefonu) można odnaleźć na oficjalnej stronie ruchu politycznego stworzonego przez byłego wokalistę zespołu Piersi. Dzisiaj oficjalnie senator Klima zgodził się kandydować z „jedynki” do Sejmu z listy partii Korwin (partii stworzonej przez kontrowersyjnego bądź co bądź polityka Janusza Korwin – Mikke. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja: kandydatem na senatora od KORWINA, w okręgu obejmującym powiaty brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki, ma być Grzegorz Przybyło. To kolejny polityk, tym razem Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka, który nie znalazł się na liście do Sejmu, zarejestrowanej wczoraj przez PiS. Trwa „ostre” zbieranie podpisów, w poniedziałek lista zostanie zarejestrowana.

 
PiS zarejestrował kandydatów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 10 września 2015 22:07

Osiemnastu kandydatów do Sejmu i dwóch do Senatu zarejestrował dzisiaj,  pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości (w tarnowskim okręgu wyborczym). Zdaniem wiceprezes partii Beaty Szydło (kandydata PiS na premiera RP ) jest to bardzo silnai spójna lista, na której znaleźli się przedstawiciele różnych zawodów, osoby w różnym wieku. Poseł Edward Czesak, pełnomocnik partii w tarnowskim okręgu wyborczym, nie ukrywa, że celem partii jest siedem mandatów poselskich i dwa senatorskie. – Zadnie trudne, ale wykonalne. Wszystko będzie zależało od determinacji kandydatów i struktur naszej partii. Ostatnie wybory prezydenckie pokazały, że region tarnowski potrafi się zmobilizować, w efekcie nasz kandydat na prezydenta Andrzej Duda, otrzymał około 70 procentowe poparcie. Wierze, że niewiele mniejsze będzie w wyborach parlamentarnych – mówi poseł Edward Czesak. Przypomnijmy, że okręg tarnowski składa się z Tarnowa oraz powiatów: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, proszowickiego, tarnowskiego i wielickiego.

 
Powiat. Referendalna klapa
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 07 września 2015 22:40

Takiego obrotu sprawy ani Paweł Kukiz, ani jego WOJownicy, ani politycy, ani komentatorzy sceny politycznej nie przewidzieli. Niemal pewnym było, że referendum nie będzie ważne, bo uzyskanie 50 procentowej frekwencji graniczyłoby z cudem, ale takiej klaspy nie przewidział chyba nikt. W Polsce niecałe osiem procent poszło wczoraj do urn wyborczych. Jeszcze gorzej było na terenie powiatu brzeskiego. Tutaj głosowało 5352 osoby z blisko 74 tysięcy uprawnionych. Dało to 7.24 procenta frekwencji. A jak wyglądało to w terenie.

 
Klima i Ciesielczyk u Kukiza
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 06 września 2015 22:33

Maciej Klima, senator niezależny, który jeszcze w piątek miał kandydować z listy Prawa i Sprawiedliwości, do Senatu RP, będzie kandydował z listy Pawła Kukiza. Na liście znanego polskiego rockmana jest także Marek Ciesielczyk, radny tarnowskiej Rady Miejskiej. Lista Ruchu Kukiza przedstawia się następująco: Norbert Kaczmarczyk, Wojciech Kocik,  Monika Kusek, Krzysztof Stec, Marzena Gajda, Joanna Michoń, Jakub Włodarczyk,  Grzegorz Pol, Ireneusz Dudek, Katarzyna Strykowiec,  Mariola Mierzawska, Krzysztof Wzorek, Aneta Bałabuch,  Barbara Szot oraz Marek Ciesielczyk. W sumie jest na niej 15 osób. 

 
Maciej Klima nie będzie kandydatem PiS na senatora
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 06 września 2015 20:00

Mecenas Zbigniew Cichoń, a nie senator Maciej Klima, jak się wydawało jeszcze do tego weekendu, będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na senatora RP. Mowa o okręgu wyborczym do Senatu, który obejmuje powiaty: brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki. Maciej Klima otrzymał co prawda rekomendacje Komitetu Politycznego PiS, ale ostatecznie władze partii uznały, że kandydatem zjednoczonej prawicy, na senatora RP, będzie Mecenas Zbigniew Cichoń. Dodajmy, że sprawował on już mandat senacki w latach 2007 – 2011, był wtedy wybrany z listy PiS.

 
Senat. PO i PSL: wspólni kandydaci
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 03 września 2015 22:29

Łukasz Węgrzyn i Jan Pająk to wspólni kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Platformy Obywatelskiej na senatorów RP, w zaplanowanych na 25 października tego roku, wyborach. Pierwszy będzie reprezentował obóz władzy w okręgu obejmującym powiat dąbrowski, tarnowski i miasto Tarnów; drugi w okręgu składającym się z powiatów: brzeskiego, bocheńskiego, wielickiego i proszowickiego. Podczas spotkania władz wojewódzkich PO i PSL ustalono, że w Małopolsce ta pierwsza formacja wystawi pięciu kandydatów na senatorów, druga trzech. – Jesteśmy przekonani, że ten „pomysł wypali” i nasi wspólni kandydaci pokonają najpoważniejszych rywali, których wystawi Prawo i Sprawiedliwość – mówią zgodnie poseł Robert Wardzała oraz starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski.

 
Platforma Obywatelska z listą do Sejmu
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 01 września 2015 18:04

Znamy kandydatów Platformy Obywatelskiej, którzy jesienią będą „walczyli” o poselskie mandaty w tarnowskim okręgu wyborczym (obejmuje on miasto Tarnów oraz powiaty dąbrowski, tarnowski, brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki). – Na jutro (środa) zaplanowano spotkanie władz krajowych partii. Wtedy zapadnie ostateczna decyzja, ale nie sądzę, by coś z naszą listą miało się podziać. Ewentualne zmiany będą miały charakter kosmetyczny. Myślę, że jednak, że lista zostanie zatwierdzona w tym kształcie, który został zatwierdzony przez władze regionalne w Krakowie - mówi naszej redakcji poseł Robert Wardzała, szef struktur miejskich tarnowskiej PO. Na razie sprawa kandydatów na senatorów jest otwarta. – Dopinamy ostatnie szczegóły – ucina szybko rozmowę na ten temat poseł Wardzała.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 28

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .