Reklama
Wyborcze rekordy
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 30 września 2015 22:54

Wybory za pasem. Ale nie o tych, które zaplanowano na 25 października tego roku, ale o wyborach w ostatnim 25.leciu, będzie tutaj mowa. Wyborach pod kątem regionu tarnowskiego oczywiście. Gwoli kronikarskiej precyzji dodajmy, że w latach 1989 – 2015, granice okręgów wyborczych zmieniały się w tym czasie trzykrotnie do Sejmu i dwukrotnie do Senatu. Dzisiaj słów kilka o… rekordzistach: tych którzy uzyskiwali najlepsze wyniki w historii regionu.

 
Marek Sowa straci fotel marszałka. Jeżeli zostanie posłem
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 21 września 2015 22:36

W Krakowie wrze. Jeśli Marek Sowa, uzyska poselski mandat, z automatu straci fotel marszałka Małopolski. Czy zdawał sobie sprawę z tego w momencie, kiedy zgodził się kandydować, czy – podobnie jak w 2006 roku poseł Józef Rojek – wpadł w sidła założone przez… partyjnych kolegów? Tego nie wie nikt. Krakowscy politycy PO robią od kilku dni dobre miny do złej gry. W tym roku wszedł przepis, z którego wynika, że w momencie wyboru na posła, kandydat z automatu traci wszelkie, wybieralne funkcje w samorządzie. Ustawodawca chciał w ten sposób wyeliminować wszelkiego rodzaju „manipulacje” wyborcze: by nie byli oni lokomotywami wyborczymi. Wiele razy politycy, i to wszystkich opcji, startowali w wyborach, po to po pomóc swoim nazwiskiem liście, a w rzeczywistości, nie mieli wcale zamiaru obejmować mandatu.

 
Brzesko. Poseł zaprezentował kandydatkę
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 21 września 2015 21:36

DSC09753Józefa Szczurek – Żelazko jest kandydatem struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w Brzesku. – Od lat związana jest z naszym miastem i powiatem, jest jedyną kandydatka na liście naszej formacji politycznej, która ubiega się o poselski mandat, rekomendowana przez struktury powiatowe PiS. Wierzę, że mieszkańcy miasta i regionu docenią jej ogromne zaangażowanie, wielką pracę, która wykonała dla naszej lokalnej społeczności i wybiorą Józefę Szczurek – Żelazko na posła na Sejm RP. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że to doskonały kandydat na posła: pani dyrektor brzeskiego szpitala posiada ogromną wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną umiejętność zarządzania  duża firmą jaka jest szpital. To doskonały menadżer, dlatego rekomenduję ja jako kandydata na posła – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej, inaugurującej kampanie wyborcza Pis w powiecie brzeskim, poseł do Parlamentu Europejskiego, a zarazem pełnomocnik PiS w tarnowskim okręgu w wyborczym, Edward Czesak.

 
Wyborcza karuzela
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 16 września 2015 23:36

W sumie 162 osoby che być posłem z tarnowskiego okręgu wyborczego, a pięciu kandydatów widzi się w ławach wyższych parlamentu – w Senacie RP. Oczywiście „na razie”, bo oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie wydany najprawdopodobniej w piątek. Komisje okręgowe, jak i Państwowa Komisja Wyborcza nadal pracują, mogą być odwołania, trwa jeszcze weryfikowanie podpisów – usłyszeliśmy przed momentem w Biurze Prasowym Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie. Postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć kandydatom na posłów i senatorów (na razie pozytywnie zweryfikowanych i ostatecznie już zarejestrowanych.

 
Wybory: Kandydaci z powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 16 września 2015 23:14

Znamy nazwiska kandydatów na posłów i senatorów. Na pięciu kandydatów do izby wyższej parlamentu – Senatu, jeden mieszka na terenie powiatu brzeskiego. To Grzegorz Przybyło z Woli Dębińskiej, sołtys tej wsi – kandyduje z listy partii KORWIN. Ponadto na listach jest 23/24 osoby z regionu. Jeśli patrzeć na miejsce zameldowania to 23, jeśli weźmiemy pod uwagę miejsce pracy, to kandydatem numer 24 z naszego regionu jest Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku. A kto kandyduje z powiatu brzeskiego , przygotowaliśmy dla naszych czytelników małą ściągę…

 
Wybory: PSL z listą
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 15 września 2015 08:18

Minister Władysław Kosiniak – Kamysz, poseł Andrzej Sztorc oraz starosta bocheński Ludwik Węgrzyn tak przedstawia się czołówka listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w tarnowskim okręgu wyborczym (obejmuje on miasto Tarnów oraz powiaty tarnowski, dąbrowski, brzeski, wielicki, proszowicki, bocheński). Kandydatem na senatora w okręgu Tarnów, powiaty tarnowski i dąbrowski jest Łukasz Węgrzyn, dyrektor szpitala powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a w drugim – Jan Pająk, wójt gminy Drwinia. – To bardzo mocna lista, nawet jeśli przy jej powstawaniu były pewne dyskusje, spory, dzisiaj jesteśmy razem, bo Polska potrzebuje naszej pozytywnej energii, naszego spojrzenia na sprawy wsi i rolnictwa, ale w szerszym kontekście całej gospodarki – mówił podczas konferencji prasowej poseł Andrzej Sztorc.

 
Ruch Kukiza zarejestrował listę
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 14 września 2015 23:57

Ruch Kukiza zarejestrował listę kandydatów na posłów w tarnowskim okręgu wyborczym. Znajdziemy na niej osiemnaście nazwisk. Listę otwiera Norbert Kaczmarczyk  z powiatu proszowickiego. W tarnowskim okręgu wyborczym, który swoim zasięgiem obejmuje miasto Tarnów oraz powiaty: proszowicki, wielicki, brzeski, bocheński, dąbrowski i tarnowski legendarny lider zespołu Piersi liczy na dwa mandaty poselskie.  Na ostatnim, osiemnastym miejscu znalazł się doktor Marek Ciesielczyk. – Na naszej liście są ludzie młodzi: my kampanie bedziemt prowadzili w mniej tradycyjny, a bardziej nowoczesny sposób. Jestem przekonany, że to zadziała – relacjonował dzisiaj naszej redakcji lider listy, Norbert Kaczmarczyk.

 
Region. Maciej Klima w partii KORWIN
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 11 września 2015 18:34

Tarnowska scena polityczna zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze przed tygodniem Maciej Klima miał być kandydatem na senatora z Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy w piątek okazało się, że władze partii zmieniły zdanie i rekomendację otrzyma ktoś inny, senator znalazł się w orbicie zainteresowania Ruchu Kukiza. Jeszcze do teraz jego nazwisko (wraz z numerem telefonu) można odnaleźć na oficjalnej stronie ruchu politycznego stworzonego przez byłego wokalistę zespołu Piersi. Dzisiaj oficjalnie senator Klima zgodził się kandydować z „jedynki” do Sejmu z listy partii Korwin (partii stworzonej przez kontrowersyjnego bądź co bądź polityka Janusza Korwin – Mikke. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja: kandydatem na senatora od KORWINA, w okręgu obejmującym powiaty brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki, ma być Grzegorz Przybyło. To kolejny polityk, tym razem Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka, który nie znalazł się na liście do Sejmu, zarejestrowanej wczoraj przez PiS. Trwa „ostre” zbieranie podpisów, w poniedziałek lista zostanie zarejestrowana.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 27

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .