Edward Czesak w gronie najaktywniejszych parlamentarzystów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 12 stycznia 2016 00:42

Poseł Edward Czesak to jeden z najaktywniejszych polskich posłów do Parlamentu Europejskiego wynika z rankingu opublikowanego przez instytucje Unii Europejskiej. To spory sukces zważywszy na fakt, że nasz parlamentarzysta dopiero od pół roku zasiada w PE. W sumie uzyskał 306 punktów, co dało mu 274 miejsce na 751 członków Parlamentu Europejskiego. O wiele gorzej wypadło wielu znanych polskich polityków jak chociażby Janusz Korwin – Mikke, który otrzymał 204 punkty; Róża Gräfin von THUN UND HOHENSTEIN 249 punktów; Beata Gosiewska 277; Czesław Siekierski 241 punktów; Bogdan Wenta 333; profesor Ryszard Legutko 240; były komisarz unijny Janusz Lewandowski 231. W rankingu pod uwagę branych jest kilka czynników: udział w głosowaniach na sesji plenarnej oraz w pracach komisji, wystąpienia na forum ogólnym PE oraz podczas komisji, przygotowanie dokumentów – sprawozdań, aktywność na forum instytucji unijnych.

 
Otwarcie biura poselskiego w Dąbrowie Tarnowskiej
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 12 grudnia 2015 23:18

6TR 5161To historyczna chwila: po raz pierwszy w dziejach Dąbrowy Tarnowskiej, po raz pierwszy w dziejach powiatu, zostało otwarte biuro poselsko – senatorskie, w którym swoje lokum będzie miało aż troje parlamentarzystów: Wiesław Krajewski, poseł na Sejm RP (biuro główne); Edward Czesak, poseł Parlamentu Europejskiego (filia krakowskiego biura, mieszkaniec Brzeska) oraz profesor Kazimierz Wiatr, senator RP (filia biura tarnowskiego). Poseł Edward Czesak, oprócz biura w Krakowie, będzie miał swoje biuro w Brzesku (wspólnie poseł Józefą Szczurek – Żelazko (na ulicy Okocimskiej) oraz w Tarnowie przy ulicy Rybnej (skrzyżowanie z Wałową).

 
Józef Gawron wicewojewodą małopolskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 08 grudnia 2015 15:26

Józef Pilch został wojewoda małopolskim. Już dzisiaj wiadomo, że nasze województwo będzie miało dwóch wicewojewodów. Jeden z nich, przez wiele lat pracował w szpitalu w Brzesku, jako zastępca dyrektora ds. logistyki. Mowa o Józefie Gawronie. Drugim wicewojewodą zostanie Piotr Ćwik ze Skawiny. Podczas konferencji prasowej w Tarnowie, pełnomocnik partii w regionie, poseł do Parlamentu Europejskiego podkreślał, że wszystko wskazuje na to, iż cała trójka jutro odbierze nominacje.

 
Staż w Parlamencie Europejskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 04 grudnia 2015 23:35

To dobra wiadomość dla młodych ludzi. Mogą zdobyć doświadczenie zawodowe podczas stażu w Brukseli. A wszystko za sprawa posła Edwarda Czesaka (deputowanego do Parlamentu  Europejskiego), który organizuje staż dla studentów. – Deklarowałem to przed półtora rokiem, kiedy startowałem w wyborach na posła do PE. Od kilku miesięcy zasiadam w tym gremium i mogę zrealizować ten pomysł. Zapraszam wszystkich młodych ludzi, którzy spełniają kryterium, do złożenia wniosku o staż. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie zawodowe, a także szansa na podszlifowanie języka, oczywiście typowo technicznego – mówi naszej redakcji poseł Edward Czesak.

 
Posłowie złożyli ślubowanie
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 12 listopada 2015 23:22

sejm2015aWszyscy tarnowscy posłowie i senatorowie złożyli właśnie ślubowanie. Od dzisiaj są pełnoprawnymi parlamentarzystami. Rozpoczęła się właśnie VIII kadencja Sejmu RP. Jeśli Sejm nie zostanie wcześniej rozwiązany, potrwa do października 2019 roku. Obrady Sejmu rozpoczął najstarszy poseł Kornel Morawiecki z Ruchu Kukiz 15. Zaraz po otwarciu wystąpił prezydent Andrzej Duda. - Wybory są najważniejszym elementem demokracji; szeroki udział w wyborach umacnia demokrację. (…) Dziękuję tym, którzy poszli do głosowania - dodał. Duda zasygnalizował, że chce być jak najbliżej prac sejmowych, dlatego zapowiedział specjalne "dyżury prezydenckie", na których ministrowie kancelarii prezydenckiej będą obecni na posiedzeniach Sejmu. Dziękuję za to, ponieważ jako prezydent apelowałem o udział w wyborach. Apelowała pani premier, apelowali prawie wszyscy politycy, bo wybory są tym najważniejszym elementem demokracji, a szeroki udział w wyborach demokrację umacnia - powiedział prezydent. To, że te wybory przyniosły tak zdecydowaną zmianę na polskiej scenie politycznej, jest ważnym świadectwem, zwłaszcza w kontekście wyborów samorządowych, co do których mieliśmy i mamy wiele wątpliwości – mówił do posłów prezydent Andrzej Duda.

 
Brzesko. Poseł bez pensji
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 22:41

Poseł Jozefa Szczurek – Żelazko nie będzie pobierała pensji z Kancelarii Sejmu RP. Postanowiła zostać na etacie szpitala powiatowego w Brzesku, jako dyrektor placówki. Co to oznacza w praktyce? Tyle, że z Sejmu otrzyma dietę w kwocie około 2,5 tysiąca złotych oraz pieniądze na prowadzenie biura poselskiego. Jej zdaniem pogodzenie pracy dyrektora szpitala z funkcją posła jest możliwe. – Podjęłam także decyzje, że moje macierzyste biuro poleskie będzie mieściło się w Brzesku, najprawdopodobniej w biurze, które przez wiele lat zajmował Edward Czesak. Chce także, by powstały filie mojego biura: w Tarnowie, może w Bochni i nie wykluczone, ze jeszcze w jakiejś innej gminie naszego regionu – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Dziewięciu posłów i dwóch senatorów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 20:27

I wszystko jasne. Znamy nazwiska wszystkich parlamentarzystów z tarnowskiego okręgu wyborczego. Dzisiaj Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów. W przypadku Senatu: mamy dwóch senatorów wybranych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Są nimi: mecenas Zbigniew Cichoń (powiat brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki) oraz profesor Kazimierz Wiatr (Tarnów oraz powiaty dąbrowski i tarnowski). Posłami zostali: profesor Włodzimierz Bernacki; Urszula Rusecka, Józefa Szczurek – Żelazko, Michał Wojtkiewicz, Wiesław Krajewski oraz Anna Czech (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość) oraz Urszula Augustyn (PO), Władysław Kosiniak – Kamysz (Polskie stronnictwo Ludowe) i Norbert Kaczmarczyk (Ruch Kukiz 15). Przedstawimy krótkie sylwetki: biogramy nowych posłów i senatorów.

 
Brzesko. Nowy poseł z powiatu
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 20:25

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim mieszkańcom regionu tarnowskiego, w tym powiatu brzeskiego, którzy podczas niedzielnych wyborów oddali na mnie głos. Dziękuję wszystkim tym, którzy oddali głos na Prawo i Sprawiedliwość - mówi naszej redakcji Józefa Szczurek – Żelazko. – Jestem zaszczycona, że będę mogła reprezentować powiat brzeski i region tarnowski. Zapewniam, że uczynię wszystko, by godnie sprawować funkcję posła i sprostać Państwa oczekiwaniom – dodaje poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Za naszym pośrednictwem chce także podziękować wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w kampanię wyborczą. – Słowa uznania i podziękowania kieruję w stronę członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, tych wszystkich którzy pomagali mi w kampanii – mówi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 28

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .