Staż w Parlamencie Europejskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 04 grudnia 2015 22:35

To dobra wiadomość dla młodych ludzi. Mogą zdobyć doświadczenie zawodowe podczas stażu w Brukseli. A wszystko za sprawa posła Edwarda Czesaka (deputowanego do Parlamentu  Europejskiego), który organizuje staż dla studentów. – Deklarowałem to przed półtora rokiem, kiedy startowałem w wyborach na posła do PE. Od kilku miesięcy zasiadam w tym gremium i mogę zrealizować ten pomysł. Zapraszam wszystkich młodych ludzi, którzy spełniają kryterium, do złożenia wniosku o staż. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie zawodowe, a także szansa na podszlifowanie języka, oczywiście typowo technicznego – mówi naszej redakcji poseł Edward Czesak.

 
Posłowie złożyli ślubowanie
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 12 listopada 2015 22:22

sejm2015aWszyscy tarnowscy posłowie i senatorowie złożyli właśnie ślubowanie. Od dzisiaj są pełnoprawnymi parlamentarzystami. Rozpoczęła się właśnie VIII kadencja Sejmu RP. Jeśli Sejm nie zostanie wcześniej rozwiązany, potrwa do października 2019 roku. Obrady Sejmu rozpoczął najstarszy poseł Kornel Morawiecki z Ruchu Kukiz 15. Zaraz po otwarciu wystąpił prezydent Andrzej Duda. - Wybory są najważniejszym elementem demokracji; szeroki udział w wyborach umacnia demokrację. (…) Dziękuję tym, którzy poszli do głosowania - dodał. Duda zasygnalizował, że chce być jak najbliżej prac sejmowych, dlatego zapowiedział specjalne "dyżury prezydenckie", na których ministrowie kancelarii prezydenckiej będą obecni na posiedzeniach Sejmu. Dziękuję za to, ponieważ jako prezydent apelowałem o udział w wyborach. Apelowała pani premier, apelowali prawie wszyscy politycy, bo wybory są tym najważniejszym elementem demokracji, a szeroki udział w wyborach demokrację umacnia - powiedział prezydent. To, że te wybory przyniosły tak zdecydowaną zmianę na polskiej scenie politycznej, jest ważnym świadectwem, zwłaszcza w kontekście wyborów samorządowych, co do których mieliśmy i mamy wiele wątpliwości – mówił do posłów prezydent Andrzej Duda.

 
Brzesko. Poseł bez pensji
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 21:41

Poseł Jozefa Szczurek – Żelazko nie będzie pobierała pensji z Kancelarii Sejmu RP. Postanowiła zostać na etacie szpitala powiatowego w Brzesku, jako dyrektor placówki. Co to oznacza w praktyce? Tyle, że z Sejmu otrzyma dietę w kwocie około 2,5 tysiąca złotych oraz pieniądze na prowadzenie biura poselskiego. Jej zdaniem pogodzenie pracy dyrektora szpitala z funkcją posła jest możliwe. – Podjęłam także decyzje, że moje macierzyste biuro poleskie będzie mieściło się w Brzesku, najprawdopodobniej w biurze, które przez wiele lat zajmował Edward Czesak. Chce także, by powstały filie mojego biura: w Tarnowie, może w Bochni i nie wykluczone, ze jeszcze w jakiejś innej gminie naszego regionu – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Dziewięciu posłów i dwóch senatorów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 19:27

I wszystko jasne. Znamy nazwiska wszystkich parlamentarzystów z tarnowskiego okręgu wyborczego. Dzisiaj Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów. W przypadku Senatu: mamy dwóch senatorów wybranych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Są nimi: mecenas Zbigniew Cichoń (powiat brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki) oraz profesor Kazimierz Wiatr (Tarnów oraz powiaty dąbrowski i tarnowski). Posłami zostali: profesor Włodzimierz Bernacki; Urszula Rusecka, Józefa Szczurek – Żelazko, Michał Wojtkiewicz, Wiesław Krajewski oraz Anna Czech (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość) oraz Urszula Augustyn (PO), Władysław Kosiniak – Kamysz (Polskie stronnictwo Ludowe) i Norbert Kaczmarczyk (Ruch Kukiz 15). Przedstawimy krótkie sylwetki: biogramy nowych posłów i senatorów.

 
Brzesko. Nowy poseł z powiatu
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 19:25

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim mieszkańcom regionu tarnowskiego, w tym powiatu brzeskiego, którzy podczas niedzielnych wyborów oddali na mnie głos. Dziękuję wszystkim tym, którzy oddali głos na Prawo i Sprawiedliwość - mówi naszej redakcji Józefa Szczurek – Żelazko. – Jestem zaszczycona, że będę mogła reprezentować powiat brzeski i region tarnowski. Zapewniam, że uczynię wszystko, by godnie sprawować funkcję posła i sprostać Państwa oczekiwaniom – dodaje poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Za naszym pośrednictwem chce także podziękować wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w kampanię wyborczą. – Słowa uznania i podziękowania kieruję w stronę członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, tych wszystkich którzy pomagali mi w kampanii – mówi.

 
Zmiany w Polskim Stronnictwie Ludowym
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 19:25

Wiele wskazuje na to, że już za dwa tygodnie na czele struktur krajowych Polskiego Stronnictwa Ludowego stanie Władysław Kosiniak – Kamysz, od dzisiaj oficjalnie poseł (elekt) z tarnowskiego okręgu wyborczego. I tak historia zatoczyłaby koło i po 70 latach na czele ludowców, stanąłby znowu ktoś z naszych stron. Do jesieni 1945 roku liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego był Wincenty Witos. – To jeden z bardzo realnych scenariuszy. Po porażce Janusza Piechocińskiego i Waldemara Pawlaka (pierwszy nie został posłem drugi senatorem), to właśnie junior rodu Kosiniaków – Kamyszów, powinien stanąć na czele ludowców, zostać prezesem PSL – uważa jeden z nowych posłów, wybranych z list PSL.

 
Kto ile dostał głosów? Mamy wyniki
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 26 października 2015 13:51

Znamy wyniki do Sejmu i Senatu.  Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. Wygrał Pi, przed PO – mowa  tarnowskim okręgu wyborczym. Na PiS głosowało – 151.623 wyborców, na PO – 42.887, na PS L – 23.552 osoby. Dobry wynik miał ruch Kukiza – 28.005; Korwin – 13.766, Partia Razem -  7. 082; Zjednoczona Lewica – 9.933. Nowoczesna R. Petru  - 13.233; KW Grzegorza Brauna – 906; Kongres Nowej Prawicy – 654.

 
Znamy nazwiska nowych parlamentarzystów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 26 października 2015 11:19

Znamy wyniki wyborów. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w sumie 151 tysięcy głosów. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, która zdobyła 42 886 głosów, natomiast trzecie miejsce PSL 23 552. Kolejne Ruch Kukiza.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 27

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .