Strzelce Wielkie. Pół miliona dolarów od Polonii
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 18 lutego 2016 00:36

W sumie pół miliona dolarów przekazała chicagowska Polonia na rzecz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich, w gminie Szczurowa. To efekt dziesięcioletniej akcji prowadzonej przez Fundację Parafii Strzelce Wielkie. Pieniądze trafiły na wyposażenie kościoła, który został wzniesiony i konsekrowany przed jedenastoma laty – w 2005 roku. – Nasza lokalna społeczność wiele razy mogła liczyć na wsparcie rodaków za Oceanem. Wspierali nas chociażby w momencie bardzo trudnym dla nas i mieszkańców, czyli powodzi przed kilkoma laty – wspomina wójt Marian Zalewski.

 
Bochnia. Biuro poselskie już działa
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 16 lutego 2016 22:13

biubopisTroje parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości postanowiło otworzyć swoje biuro poselskie w Bochni. Miejsce wybrali idealne: centrum miasta, kamienica przy Rynku 9. Tutaj na wyborców, samorządowców, mieszkańców powiatu bocheńskiego będą czekali pracownicy i sami posłowie: Józefa Szczurek – Żelazko, Urszula Rusecka i profesor Włodzimierz Bernacki. Dzisiaj biuro zostało oficjalnie otwarte. Historyczny moment uświetnili swoją obecnością politycy prawicy, samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej. W tym gronie zauważyliśmy między innymi wicewojewodę małopolskiego Józefa Gawrona, radnego województwa małopolskiego Wojciecha Skrucha, szefa struktur powiatowych PiS w Bochni, a zarazem wicestarostę bocheńskiego Józefa Mroczka, wójta Lipnicy Murowanej Tomasza Gromalę, zastępcę wójta gminy Drwinia, Mateusza Kracika, wójta Żegociny Jerzego Błoniarza, wójta Trzcianej Józefa Nowaka, członka zarządu powiatu wielickiego Romana Wcisłę, wójta gminy Bochnia Marka Bzdeka, wójta gminy Rzezawa, Mariusza Paleja, burmistrza Nowego Wiśnicza, Małgorzatę Więckowską oraz radnych, działaczy PiS.

 
Poseł Urszula Rusecka: 500 złotych na dziecko
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 09 lutego 2016 22:52

pruseckaPoseł Urszula Rusecka, w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości, broniła dzisiaj w Sejmie założeń programu Rodzina 500 plus.  Podkreślała, że w kampanii wyborczej PiS mówił o tym, że pieniądze będą należały się na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Jej zdaniem to pierwszy realny instrument wsparcia kilku milionów polskich rodzin. Dziwi, że przez tyle lat koalicja nie wniosła podobnych rozwiązań: dzisiaj je kontestuje, składa własne projekty. Gdzie byli posłowie Po i PSL przez te lata? – To program na który czekają Polacy - mówi naszej redakcji poseł Urszula Rusecka.

 
Edward Czesak w gronie najaktywniejszych parlamentarzystów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 11 stycznia 2016 23:42

Poseł Edward Czesak to jeden z najaktywniejszych polskich posłów do Parlamentu Europejskiego wynika z rankingu opublikowanego przez instytucje Unii Europejskiej. To spory sukces zważywszy na fakt, że nasz parlamentarzysta dopiero od pół roku zasiada w PE. W sumie uzyskał 306 punktów, co dało mu 274 miejsce na 751 członków Parlamentu Europejskiego. O wiele gorzej wypadło wielu znanych polskich polityków jak chociażby Janusz Korwin – Mikke, który otrzymał 204 punkty; Róża Gräfin von THUN UND HOHENSTEIN 249 punktów; Beata Gosiewska 277; Czesław Siekierski 241 punktów; Bogdan Wenta 333; profesor Ryszard Legutko 240; były komisarz unijny Janusz Lewandowski 231. W rankingu pod uwagę branych jest kilka czynników: udział w głosowaniach na sesji plenarnej oraz w pracach komisji, wystąpienia na forum ogólnym PE oraz podczas komisji, przygotowanie dokumentów – sprawozdań, aktywność na forum instytucji unijnych.

 
Otwarcie biura poselskiego w Dąbrowie Tarnowskiej
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 12 grudnia 2015 22:18

6TR 5161To historyczna chwila: po raz pierwszy w dziejach Dąbrowy Tarnowskiej, po raz pierwszy w dziejach powiatu, zostało otwarte biuro poselsko – senatorskie, w którym swoje lokum będzie miało aż troje parlamentarzystów: Wiesław Krajewski, poseł na Sejm RP (biuro główne); Edward Czesak, poseł Parlamentu Europejskiego (filia krakowskiego biura, mieszkaniec Brzeska) oraz profesor Kazimierz Wiatr, senator RP (filia biura tarnowskiego). Poseł Edward Czesak, oprócz biura w Krakowie, będzie miał swoje biuro w Brzesku (wspólnie poseł Józefą Szczurek – Żelazko (na ulicy Okocimskiej) oraz w Tarnowie przy ulicy Rybnej (skrzyżowanie z Wałową).

 
Józef Gawron wicewojewodą małopolskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 08 grudnia 2015 14:26

Józef Pilch został wojewoda małopolskim. Już dzisiaj wiadomo, że nasze województwo będzie miało dwóch wicewojewodów. Jeden z nich, przez wiele lat pracował w szpitalu w Brzesku, jako zastępca dyrektora ds. logistyki. Mowa o Józefie Gawronie. Drugim wicewojewodą zostanie Piotr Ćwik ze Skawiny. Podczas konferencji prasowej w Tarnowie, pełnomocnik partii w regionie, poseł do Parlamentu Europejskiego podkreślał, że wszystko wskazuje na to, iż cała trójka jutro odbierze nominacje.

 
Staż w Parlamencie Europejskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 04 grudnia 2015 22:35

To dobra wiadomość dla młodych ludzi. Mogą zdobyć doświadczenie zawodowe podczas stażu w Brukseli. A wszystko za sprawa posła Edwarda Czesaka (deputowanego do Parlamentu  Europejskiego), który organizuje staż dla studentów. – Deklarowałem to przed półtora rokiem, kiedy startowałem w wyborach na posła do PE. Od kilku miesięcy zasiadam w tym gremium i mogę zrealizować ten pomysł. Zapraszam wszystkich młodych ludzi, którzy spełniają kryterium, do złożenia wniosku o staż. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie zawodowe, a także szansa na podszlifowanie języka, oczywiście typowo technicznego – mówi naszej redakcji poseł Edward Czesak.

 
Posłowie złożyli ślubowanie
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 12 listopada 2015 22:22

sejm2015aWszyscy tarnowscy posłowie i senatorowie złożyli właśnie ślubowanie. Od dzisiaj są pełnoprawnymi parlamentarzystami. Rozpoczęła się właśnie VIII kadencja Sejmu RP. Jeśli Sejm nie zostanie wcześniej rozwiązany, potrwa do października 2019 roku. Obrady Sejmu rozpoczął najstarszy poseł Kornel Morawiecki z Ruchu Kukiz 15. Zaraz po otwarciu wystąpił prezydent Andrzej Duda. - Wybory są najważniejszym elementem demokracji; szeroki udział w wyborach umacnia demokrację. (…) Dziękuję tym, którzy poszli do głosowania - dodał. Duda zasygnalizował, że chce być jak najbliżej prac sejmowych, dlatego zapowiedział specjalne "dyżury prezydenckie", na których ministrowie kancelarii prezydenckiej będą obecni na posiedzeniach Sejmu. Dziękuję za to, ponieważ jako prezydent apelowałem o udział w wyborach. Apelowała pani premier, apelowali prawie wszyscy politycy, bo wybory są tym najważniejszym elementem demokracji, a szeroki udział w wyborach demokrację umacnia - powiedział prezydent. To, że te wybory przyniosły tak zdecydowaną zmianę na polskiej scenie politycznej, jest ważnym świadectwem, zwłaszcza w kontekście wyborów samorządowych, co do których mieliśmy i mamy wiele wątpliwości – mówił do posłów prezydent Andrzej Duda.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 27

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .