Edward Czesak nie zamierza opuszczać PiS
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 14 listopada 2011 15:40

Nie zamierzam opuścić Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, a tym bardziej partii- deklaruje poseł Edward Czesak. Brzeski parlamentarzysta w Sejmie zasiadł po raz trzeci. Zmienił za to fotel w którym siedzi w budynku przy Wiejskiej w Warszawie. Edward Czesak  zajmuje teraz miejsce w trzeciej sejmowej ławie, tuż za Jarosławem Kaczyńskim, prezesem PiS-u. Poseł Czesak w szeregi Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2002 roku. Brzeski parlamentarzysta jest  szefem tarnowskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości.

 
Dziewięcioro wspaniałych
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 13 listopada 2011 22:19
8 listopada rozpoczęła się kolejna VII kadencja Sejmu RP. Okręg tarnowski reprezentuje dziewięcioro parlamentarzystów. Jedna kobieta i ośmiu mężczyzn. Siedmioro doświadczonych posłów i dwóch debiutantów. Najstarszego od najmłodszego dzieli różnica 43 lat. Dlaczego Włodzimierz Bernacki zdecydował się kandydować? W jakiej sprawie interpelowała Urszula Augustyn? Jak Aleksander Grad definiuje swoje nazwisko? Jaki jest ulubiony dowcip Edwarda Czesaka? Na czyim weselu grał syn Józefa Rojka? W jaki sposób Robert Wardzała (nie swoim zdaniem) dostał się do Sejmu? Jakie motocykle posiada Michał Wojtkiewicz? Kto jest politycznym autorytetem Andrzeja Sztorca? Czy Jan Ziobro spokrewniony jest z europarlamentarzystą o takimi samym nazwisku? Odpowiedzi na te pytania zawarte są w najbliższym wydaniu Przeglądu Regionalnego (w nowym dodatku Przegląd Paralemtarny). Przedstawiamy w nim także stan majątkowy posłów poprzednich kadencji, ich dokonania oraz zainteresowania.
 
Kosiniak - Kamysz ministrem zdrowia?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 09 listopada 2011 18:04
Władysław Kosiniak-Kamysz, 30-letni sekretarz Naczelny Komitetu Wykonawczego PSL i absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ma zostać nowym ministrem zdrowia w rządzie PO-PSL - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez TVN. Dotychczasowa szefowa resortu zdrowia, Ewa Kopacz, została 8 listopada wybrana na stanowisko marszałka Sejmu. Rada Naczelna PSL ma dziś zatwierdzić koalicję rządową z Platformą Obywatelską. Ludowcy powtarzają, że chcą zachowania resortów, którymi dotychczas kierowali - są to resorty gospodarki, rolnictwa i pracy.
 
1. posiedzenie Sejmu VII kadencji
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 08 listopada 2011 22:48

slubowanie08- Naród Polski chce mieć swoich przedstawicieli w najważniejszym organie ustawodawczym państwa, jako posłów uczciwych o sercach żarliwych i czułych na sprawy społeczne, stawiających zawsze i we wszystkich okolicznościach dobro wspólne ponad osobiste interesy polityczne i ideologiczne– powiedział Marszałek Senior Józef Zych, otwierając pierwsze posiedzenie Sejmu VII kadencji. Przed wystąpieniem Marszałka Seniora został odegrany hymn narodowy. Marszałek Senior oddał także hołd ś.p. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i posłom, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Wspomniał również ś.p. Zbigniewa Religę, Marszałka Seniora minionej kadencji Sejmu.

 
'Ziobryści' utworzyli własny klub parlamentarny
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 07 listopada 2011 21:08

PTR_9946W poniedziałek około godziny 18.30 powołano klub parlamentarny "Solidarna Polska" - znaleźli się w nim ludzie związani z wykluczonymi z Prawa i Sprawiedliwości europosłami Zbigniewem Ziobro, Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim. W piątek Komitet Polityczny PiS wykluczył z partii europosłów Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego m.in. w związku z ich krytycznymi wypowiedziami na temat sytuacji w partii. Według informacji TVN24, wykluczeni z PiS napisali list intencyjny do Jarosława Kaczyńskiego. - 16 posłów podpisało deklarację, w której solidaryzujemy się z naszymi kolegami i składamy do marszałka Sejmu wniosek o utworzenie klubu „Solidarna Polska” - powiedział na konferencji prasowej Mularczyk. Posłowie, jak powiedział, zostają członkami Prawa i Sprawiedliwości i liczą na porozumienie wewnątrz partii oraz Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenia z wykluczonymi politykami.

 
We wtorek pierwsze posiedzenie Sejmu VII kadencji
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 04 listopada 2011 22:21

Ślubowanie poselskie, złożenie dymisji rządu przez premiera Donalda Tuska, wybór marszałka i wicemarszałków Sejmu, a także orędzie prezydenta Bronisława Komorowskiego to główne punkty pierwszego posiedzenia Sejmu VII kadencji. Inauguracyjna sesja plenarna rozpocznie się we wtorek, 8 listopada o godz. 11.00. Zgodnie z Konstytucją RP pierwsze posiedzenie nowo wybranego Sejmu zwołuje prezydent na dzień przypadający w ciągu 30 dni od wyborów parlamentarnych. Oprócz 460 nowych posłów w otwarciu pierwszego posiedzenia wezmą również udział m.in. marszałkowie Sejmu ubiegłych kadencji, korpus dyplomatyczny oraz przedstawiciele organów państwowych powoływanych przez Sejm. W uroczystości uczestniczyć będą także reprezentanci władzy sądowniczej, wojska, kościołów i związków wyznaniowych oraz samorządów.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 następna > ostatnia >>

Strona 27 z 27

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .