Parlament: Sztorc wiceprzewodniczącym komisji do Spraw UE
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 21 listopada 2011 19:21

ptr_5422W sobotę podczas obrad plenarnych posłowie ustalili, kto będzie zasiadał w komisji do Spraw Unii Europejskiej. Na inauguracyjnym posiedzeniu zostali wyłonieni członkowie prezydium. Wiceprzewodniczącym komisji został wybrany Andrzej Sztorc z PSL. W komisji zasiada również Edward Czesak z PiS.

 
Region: Budzanowski zastąpił Grada
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 17 listopada 2011 13:12
agradrzadPremier Donald Tusk przedstawił skład nowego rządu. Zaprzysiężenie gabinetu odbędzie się jutro rano w Pałacu Prezydenckim. Potem w Sejmie premier wygłosi expose. Po debacie posłowie będą głosować nad wotum zaufania dla rządu. Posady zachowało 8 ministrów z 18. Ministrem Skarbu nie jest już Aleksander Grad, którego na stanowisku zastąpił Mikołaj Budzanowski. Sam Grad jeszcze przed wyborami publicznie informował, iż nie będzie zabiegał o fotel ministra na nastepną kadencję. Jednak w ostatnich dniach pojawiły się informacje, iż Aleksander Grad nadal będzie kierował resortem skarbu. Ministrem pracy i polityki społecznej został Władysaw Kosiniak - Kamsz, którego ojciec pochodzi z Powiśla.
 
Kto Ziobrystą ? Kto Kaczystą ?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 16 listopada 2011 23:00

Polityczna arena została w ostatnich dniach zdominowana przez wydarzenia związane z rozłamem w szeregach PiS. Okazało się, że po stronie Tadeusza Cymańskiego, Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobry stanęło trzech parlamentarzystów z okręgu nr 15. Czy tarnowskim strukturom PiS grozi konflikt na miarę tego, jaki ma miejsce w „centrali”? Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od tego, kiedy z PiS zostali wykluczeni trzej europarlamentarzyści. 14 listopada rzecznik polityczny PiS Adam Hofman poinformował o wykluczeniu z szeregów Prawa i Sprawiedliwości tych parlamentarzystów, którzy wstąpili do klubu Solidarna Polska. Podjęta w tej sprawie miała wejść w życie kilka dni później, konkretnie 18 listopada. Hofman jednocześnie dał do zrozumienia, że jeśli ktoś zechce powrócić do klubu PiS, to nikt nie będzie mu drogi zamykać.

 
Edward Czesak nie zamierza opuszczać PiS
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 14 listopada 2011 16:40

Nie zamierzam opuścić Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, a tym bardziej partii- deklaruje poseł Edward Czesak. Brzeski parlamentarzysta w Sejmie zasiadł po raz trzeci. Zmienił za to fotel w którym siedzi w budynku przy Wiejskiej w Warszawie. Edward Czesak  zajmuje teraz miejsce w trzeciej sejmowej ławie, tuż za Jarosławem Kaczyńskim, prezesem PiS-u. Poseł Czesak w szeregi Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2002 roku. Brzeski parlamentarzysta jest  szefem tarnowskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości.

 
Dziewięcioro wspaniałych
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 13 listopada 2011 23:19
8 listopada rozpoczęła się kolejna VII kadencja Sejmu RP. Okręg tarnowski reprezentuje dziewięcioro parlamentarzystów. Jedna kobieta i ośmiu mężczyzn. Siedmioro doświadczonych posłów i dwóch debiutantów. Najstarszego od najmłodszego dzieli różnica 43 lat. Dlaczego Włodzimierz Bernacki zdecydował się kandydować? W jakiej sprawie interpelowała Urszula Augustyn? Jak Aleksander Grad definiuje swoje nazwisko? Jaki jest ulubiony dowcip Edwarda Czesaka? Na czyim weselu grał syn Józefa Rojka? W jaki sposób Robert Wardzała (nie swoim zdaniem) dostał się do Sejmu? Jakie motocykle posiada Michał Wojtkiewicz? Kto jest politycznym autorytetem Andrzeja Sztorca? Czy Jan Ziobro spokrewniony jest z europarlamentarzystą o takimi samym nazwisku? Odpowiedzi na te pytania zawarte są w najbliższym wydaniu Przeglądu Regionalnego (w nowym dodatku Przegląd Paralemtarny). Przedstawiamy w nim także stan majątkowy posłów poprzednich kadencji, ich dokonania oraz zainteresowania.
 
Kosiniak - Kamysz ministrem zdrowia?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 09 listopada 2011 19:04
Władysław Kosiniak-Kamysz, 30-letni sekretarz Naczelny Komitetu Wykonawczego PSL i absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ma zostać nowym ministrem zdrowia w rządzie PO-PSL - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez TVN. Dotychczasowa szefowa resortu zdrowia, Ewa Kopacz, została 8 listopada wybrana na stanowisko marszałka Sejmu. Rada Naczelna PSL ma dziś zatwierdzić koalicję rządową z Platformą Obywatelską. Ludowcy powtarzają, że chcą zachowania resortów, którymi dotychczas kierowali - są to resorty gospodarki, rolnictwa i pracy.
 
1. posiedzenie Sejmu VII kadencji
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 08 listopada 2011 23:48

slubowanie08- Naród Polski chce mieć swoich przedstawicieli w najważniejszym organie ustawodawczym państwa, jako posłów uczciwych o sercach żarliwych i czułych na sprawy społeczne, stawiających zawsze i we wszystkich okolicznościach dobro wspólne ponad osobiste interesy polityczne i ideologiczne– powiedział Marszałek Senior Józef Zych, otwierając pierwsze posiedzenie Sejmu VII kadencji. Przed wystąpieniem Marszałka Seniora został odegrany hymn narodowy. Marszałek Senior oddał także hołd ś.p. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i posłom, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Wspomniał również ś.p. Zbigniewa Religę, Marszałka Seniora minionej kadencji Sejmu.

 
'Ziobryści' utworzyli własny klub parlamentarny
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 07 listopada 2011 22:08

PTR_9946W poniedziałek około godziny 18.30 powołano klub parlamentarny "Solidarna Polska" - znaleźli się w nim ludzie związani z wykluczonymi z Prawa i Sprawiedliwości europosłami Zbigniewem Ziobro, Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim. W piątek Komitet Polityczny PiS wykluczył z partii europosłów Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego m.in. w związku z ich krytycznymi wypowiedziami na temat sytuacji w partii. Według informacji TVN24, wykluczeni z PiS napisali list intencyjny do Jarosława Kaczyńskiego. - 16 posłów podpisało deklarację, w której solidaryzujemy się z naszymi kolegami i składamy do marszałka Sejmu wniosek o utworzenie klubu „Solidarna Polska” - powiedział na konferencji prasowej Mularczyk. Posłowie, jak powiedział, zostają członkami Prawa i Sprawiedliwości i liczą na porozumienie wewnątrz partii oraz Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenia z wykluczonymi politykami.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 następna > ostatnia >>

Strona 27 z 28

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .