Piłkarskie powitanie wiosny z BOSiR-em
SPORT - Aktualności
sobota, 14 marca 2015 22:35

Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na turniej piłkarski „Powitanie wiosny – ORLIK 2012”, który odbędzie się 21 marca na kompleksie sportowo rekreacyjnym obok krytej pływalni. Zapisy będą przyjmowane do 19 marca w biurze „ORLIK”. Już dzisiaj wiadomo, że turniej zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat; 14 - 16 lat oraz powyżej 16 lat. Rozpoczęcie turnieju: godz. 10.00.

 
Zumba z Miejskim Ośrodkiem Kultury
SPORT - Aktualności
sobota, 14 marca 2015 20:12

Coraz większą popularnością cieszy się Zumba Fitness. Zajęcia prowadzone są w Regionalnym Centrum Kulturalno –Bibliotecznym w Brzesku, w każdy poniedziałek o godzinie 20 (plac Targowy 10).Co daje Zumba Fitness. – To nie tylko doskonała zabaw, ale także porywająca muzyka, proste kroki i dynamiczne spalanie kalorii – zapewnia Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. 

 
Czarny koń na Ukrainie
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 02 marca 2015 20:58

Szachy, gra królewska na trwałe wpisała się w historię gmin Gnojnik. To tutaj, odbywa się najstarszy i bez wątpienia najbardziej prestiżowy konkurs szachowy Czarnego Konia i Źrebiątką. Pierwsze trofeum trafia zawsze do zwycięscy w kategorii senior, drugie – junior. –W tym roku zmagania były na bardzo wysokim poziomie. Zresztą sama organizacja imprezy przez Centrum Kultury w Gnojniku, może być wzorem dla innych – podkreśla Wiesław Kasperek, sędzia szachowy i jeden z organizatorów – koordynator zmagań szachowych. Zdaniem wójta Sławomira paterka, impreza na trwałe wpisała się w kalendarz imprez gminy Gnojnik.

W tym roku zmagania odbyły się już po raz XIX. Międzynarodowy Turniej Szachowy w Gnojniku zgromadził w sumie ponad stu graczy. Czarny Ko

 
Szczurowa z unihokejem
SPORT - Aktualności
czwartek, 05 lutego 2015 07:23

Trwa powiatowa rywalizacja w unihokeja. Po etapach szkolnych i gminnych przyszedł czas na konfrontację z drużynami z powiatu. Do tego wyjątkowego turnieju w dniu 15 stycznia 2015 roku na hali sportowej w Szczurowej przystąpiło: 5 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt. Turniej jak co roku został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Gminy i Szkołę Podstawową w Szczurowej oraz MKS „Olimpijczyk” Szczurowa. Walczono onagrody w postaci pucharów ufundowanych przez Andrzeja Potępę Starostę Powiatu Brzeskiego oraz medale i słodycze ufundowane przez Mariana Zalewskiego Wójta Gminy Szczurowa. Mecze zarówno wśródchłopców  i dziewcząt rozegrano systemem „każdy z każdym” a nad rozgrywaniem turnieju zgodnie z przepisami czuwał sędzia pan Paweł Płoskonka.

 
Gnojnik: Dwa weekendy z szachami
SPORT - Aktualności
wtorek, 03 lutego 2015 05:21

Już 7 lutego zostaną rozegrane Gminne Mistrzostwa Szachowe. Zawody rozpoczną się o godzinie 9. Pół godziny wcześniej zaplanowano zapisy Natomiast 21 i 22 lutego odbędzie się Międzynarodowy Turniej Szachowy Czarnego Konia i Źrebiątko. Patronat nad obydwoma imprezami sprawują: starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Po raz dziewiętnasty z rzędu w Gnojniku zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy w szachach szybkich P-15, oddzielnie dla juniorów jak i seniorów.

 
Grand Prix w kręglach klasycznych
SPORT - Aktualności
czwartek, 15 stycznia 2015 00:22

Za nami czwarty Turniej Kręglarski, który odbywa się w ramach grand prix Gminy Brzesko. Niedawno rozegrano Noworoczny Turniej Kręglarski . Cały cykl składał się z czterech imprez sportowych na kręgielni BOSiR w Brzesku i były to: III Mistrzostwa Gminy Brzesko (11.10.2014), XV Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w kręglach - Memoriał Czesława Klinika (29.11.2014), XXVIII Turniej Kręglarski im. Władysława Piotrowskiego (13.12.2014) oraz Noworoczny Turniej Kręglarski (10.01.2015).

 
Poręba Spytkowska: Królewskie zmagania
SPORT - Aktualności
wtorek, 13 stycznia 2015 22:02

Szachy, kiedyś królewska gra, przepustka do świata inteligencji, znowu przezywają renesans. Od kilkunastu lat, w wielu miejscach powiatu brzeskiego, niezależnie od siebie, organizowane są zawody, a niektóre szkoły prowadzą naukę gry – w ramach programu szkolnego. Na tej „szachowej mapie powiatu” poczesne miejsce zajmuje Szkoła w Porębie Spytkowskiej. W dużej mierze jest to zasługa dyrektora placówki, miłośnika królewskich zmagań, Piotra Toty.

 
Sobota z kręglami
SPORT - Aktualności
czwartek, 08 stycznia 2015 19:54

PTR 2057Już w najbliższą sobotę, 10 stycznia odbędzie się Noworoczny Turniej Kręglarski. Zawody zostaną przeprowadzone na Kręgielni BOSiR w Brzesku. Będzie to czwarty ostatni turniej eliminacyjny w ramach cyklu Grand Prix Gminy Brzesko w kręglach klasycznych. - Startujemy o godz. 9.00 od kategorii dzieci i młodzieży. Natomiast kategorie seniorów rozpoczniemy o godz. 14.00. Grand Prix objęte jest honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Organizatorami turnieju są: BOSiR Brzesko, TKKF Sokół Brzesko, UM Brzesko oraz Zarząd Osiedla OKOCIMSKIE – mówi naszej redakcji Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu Rekreacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 66

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .