Brzesko. Zmagania biegaczy
SPORT - Aktualności
wtorek, 21 kwietnia 2015 22:35

Kilkudziesięciu zawodników z gminy Brzesko brało udział w zawodach sportowych – bieganiu. Tym razem reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyły w gminnych zawodach, sztafetowychbiegach przełajowych. Drużyny ze szkół podstawowych składały się z 9 osób, po 3 uczniów z klas IV, V i VI. Dziewczęta rywalizowały na trasie o długości 800 m, a chłopcy 1000 m. Dziesięcioosobowe drużyny dziewcząt z gimnazjów startowały na dystansie 1000 m, chłopcy 1500 m. Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem MSZS i wyłoniły sztafety (po dwie z każdej kategorii), które będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych.  Wśród szkół podstawowych zwyciężyły ekipy z PSP Nr 3 Brzesko (dziewczęta), PSP Nr 2 Brzesko (chłopcy), a gimnazja reprezentować będą dziewczyny i chłopcy z PG Nr 2 w Brzesku.

 
Mistrzowskie zmagania na kręgielni
SPORT - Aktualności
środa, 15 kwietnia 2015 17:25

Przez trzy dni na Kręgielni BOSiR w Brzesku mieliśmy przyjemność gościć najlepszych kręglarzy naszego kraju wśród osób niewidomych i słabowidzących. W tych dniach odbyły się XVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w kręglach klasycznych pod honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki oraz Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy. Dodajmy, że organizatorem mistrzostw byli: Polski Związek Kręglarski z przedstawicielką Panią Czesławą Konieczną  (v-ce prezes), Tarnowskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Pogórze" z przedstawicielem Panem Kazimierzem Curyło (prezes) oraz BOSiR Brzesko.

 
Kręgle. Sukcesy na Mistrzostwach Polski
SPORT - Aktualności
czwartek, 09 kwietnia 2015 22:03

sukcesach brzeskich kręglarzy pisaliśmy już wiele razy. Tym razem, z Mistrzostw Polski, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim, juniorzy występujący na co dzień w barwach Brzeskiego Ośrodka Sportu  Rekreacji, wrócili z tarczą. – Reprezentanci naszego miasta wywalczyli kilka bardzo dobrych miejsc. To wielki sukces, warto bowiem podkreślić, że konkurencja była naprawdę spora – podkreśla Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 
Brzesko. Kręgielnia dla… niewidomych
SPORT - Aktualności
środa, 08 kwietnia 2015 20:03

Po raz kolejny w Brzesku zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Kręglach Klasycznych. Organizatorem tego przedsięwzięcia są: Polski Związek Kręglarski, Klub POGÓRZE Tarnów oraz Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody zaplanowano w dniach 9 – 11 kwietnia. – Nie wyobraża sobie byśmy nie włączyli się w organizacje tej imprezy. To nie tylko doskonały sposób na spędzanie czasu przez osoby niepełnosprawne, ale także element terapii i integracji tego środowiska – mówi naszej redakcji Mare Dadej, dyrektor BOSiR.

 
Sukces tenisistek
SPORT - Aktualności
niedziela, 05 kwietnia 2015 00:00

 To kolejny sukces uczennic z Jadownik. Jak się okazuje, dwie  reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach Aleksandra Pytel i Eliza Milewska odniosły kolejne zwycięstwo. Dziewczęta dobyły 1. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski w tenisie stołowym. W rozgrywkach finałowych pokonały wszystkie rywalki bez straty seta, potwierdzając swoją dominację w Małopolsce. Opiekunem drużyny był nauczyciel WF Jan Chrabąszcz. Turniej odbył się w Zakliczynie, a organizatorem był Małopolski Szkolny Związek Sportowy. W półfinałowych grach swoje spotkania wygrały kolejno z: PSP nr 4 Tarnów   3-0; PSP Skrzyszów   3-0; PSP Łysa Góra  3-0; PSP Zawada  3-0.

 
Szczurowa. Królewskie zmagania
SPORT - Aktualności
piątek, 03 kwietnia 2015 23:00

Po raz XVII do Szczurowej zjada najlepsi małopolscy szachiści. Przez dwa dni: 18 i 19 kwietnia, będą tutaj odbywały się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30. Dodajmy, że organizatorem zmagań jest Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, a patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawuje wójt Marian Zalewski. Mistrzostwa rozegrane zostaną systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 11 rund. Kojarzenie będzie komputerowe. Czas gry wynosi na rozegranie jednej partii 60 minut.

 
Dębno. Kwietniowe bieganie
SPORT - Aktualności
czwartek, 02 kwietnia 2015 22:58

Na 25 kwietnia 2015 roku zaplanowano I edycję Dębińskiego Biegu Przełajowego „Cztery pory roku” odsłona wiosenna. Zmagania odbędą się na obiektach sportowych: Orlik Dębno przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie (początek godzina 11). Organizatorami są: Wójt Gminy Dębno –Wiesław Kozłowski Pani Katarzyna Szczupak – Animatorka obiektu sportowego Orlik 2012 w Dębnie. Bieg rozegrany będzie na dystansach, w kategoriach bieg przedszkolaków, klas I-III, IV-VI, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz open.

 
Jadowniki. Sukces zawodniczek z „Dwójki”
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 16 marca 2015 23:45

Aleksandra Pytel, uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach wywalczyła brązowy medal podczas mistrzostw małopolskich w tenisie stołowym. Jej szkolna koleżanka Eliza Milewska uplasowała się na piątym miejscu. Niedawno rozstrzygnięto Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w tenisie stołowym szkół podstawowych. W zorganizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy rozgrywkach wystartowało 36 zawodniczek  w tym dwie uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach:  Eliza Milewska i Aleksandra Pytel. Podopieczne Jana Chrabąszcza zanotowały bardzo dobry wynik, zajmując 3 i 5 lokatę w Małopolsce. Wyniki końcowe: Zuzanna  Kozioł – Skrzyszów; Zuzanna Kowalczyk – Nowy Targ; Aleksandra Pytel – Jadowniki; Zuzanna Staszczak – Piotrowice; Eliza Milewska – Jadowniki oraz Weronika Żydowska – Tarnów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 66

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .