Reklama
Mistrzowie Szczurowej
SPORT - Aktualności
sobota, 07 stycznia 2017 21:15

Badminton podbija szkoły. Niedawno, w szczurowskiej hali rozegrano  zawody  gminne szkół podstawowych w badmintonie drużynowym. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn:  trzy dziewczęce i trzy chłopięce (Szczurowa, Zaborów, Wola Przemykowska). W turnieju gdzie grano systemem „każdy z każdym” najlepiej wypadły  dziewczęta z Woli Przemykowskiej i chłopcy ze Szczurowej, którzy zdobyli komplet punktów, wygrywając wszystkie swoje mecze. Skład drużyn: Konrad Florek, Jakub Mika opiekun: Robert Dzień oraz  Aleksandra Drytko, Anastazja Kamysz, Emilia Pawlik opiekun: Beata Komorowicz. Ostateczna kolejność w turnieju. Dziewczęta: SP Wola Przemykowska, SP Zaborów, SP Szczurowa. Chłopcy: SP Szczurowa, SP Zaborów, SP Wola Przemykowska. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy  oraz medale.Udany występ zanotowali reprezentanci naszej gminy w zawodach powiatowych, które odbyły się w Woli Dębińskiej. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej zajęli II miejsce a dziewczęta  z Woli Przemykowskiej zajęły III  miejsce.

 
Udany rok pływaka
SPORT - Aktualności
środa, 04 stycznia 2017 00:27

To był dobry rok dla Wojtka Wojdaka. Pochodzący z Maszkienic odniósł w ubiegły weekend ogromny sukces sportowy. 20‑latek zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Pływaniu na krótkim basenie, które odbywały się w kanadyjskim Windsor. Jest to pierwszy medal zawodnika w seniorskiej imprezie międzynarodowej. Próbkę swoich możliwości Wojtek pokazał już w ubiegłym tygodniu, podczas wyścigu na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Polak zajął wtedy czwarte miejsce, a do medalu zabrakło mu zaledwie 0,25 sekundy. Wynik ten udało się zawodnikowi jeszcze poprawić na swoim ulubionym dystansie 1500 metrów (stylem dowolnym), gdzie zdobył trzecie miejsce. Czasem 14.25,37 sportowiec ustanowił rekord życiowy. Oprócz Wojciecha Wojdaka, medal do kraju przywiózł również Radosław Kawęcki, który był bezkonkurencyjny na dystansie 200 m grzbietem. Naszym medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. – Naszemu Rodaki serdecznie gratuluje sukcesów, dziękuję za to, że jest doskonałym ambasadorem naszej gminy i powiatu – mówi Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

 
Sportowe podsumowanie roku
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 02 stycznia 2017 01:00

Ostatnio w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku odbyło się piłkarskie zakończenie roku 2016 – Okocimskiego Klubu Sportowego. Zarząd podsumował sezon spotkaniem, które odbyło się z udziałem wszystkich zespołów sekcji piłkarskich.

 
Sukcesy brzeskich sportowców
SPORT - Aktualności
sobota, 10 grudnia 2016 15:41

Wojciech Wojdak  najbardziej utytułowany sportowiec, wychowanek Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został czwartym kraulistą świata na dystansie 400 metrów. Do brązowego medalu zabrakło mu jedynie 0,25 sekundy. Mimo to nasz pierwszy w historii olimpijczyk osiągnął największy sukces w swojej karierze. Sukces o tyle miły sercom brzeskich kibiców, że Wojtek od pewnego czasu trenuje pod okiem swojego pierwszego szkoleniowca, związanego nadal z BOSiR-em Brzesko Marcinem Kacerem.
W rajdach samochodowych  w  zespole “Race National Team Poland”  startował  Łukasz Niemiec z Brzeska.W Mistrzostwach Europy FIA CEZ International Hillclimb Czampionschip, w grupie  N, pan Łukasz ,startujący po raz pierwszy w  rajdach tej rangi   zdobył tytul II V-ce Mistrza Europy.

 
Boks. Srebro dla Mateusza Ptasińskiego
SPORT - Aktualności
piątek, 25 listopada 2016 01:00

Srebrny medal wywalczył w boksie zawodnik Brzeskiego Klubu Bokserskiego Magic Boxing. – Do tej tej pory to największy sukcesu  naszego zawodnika, w stosunkowo krótkiej historii klubu. Podczas 87. Mistrzostw Polski w boksie seniorów rozgrywanych w Sokółce (województwo podlaskie) Mateusz Ptasiński sięgnął po srebrny medal – mówi Czesław Kubisiak. Świeżo upieczony wicemistrz kraju, którego trenerem jest Edmund Kubisiak, był w oczach komentatorów największym objawieniem tego turnieju, a sympatię kibiców i szkoleniowców zyskał ze względu na ofensywny, widowiskowy styl walki. Mateusz Ptasiński znany jest już w środowisku pięściarskim z tego, że podczas każdej walki forsuje szybkie tempo, nie odpuszczając żadnemu rywalowi przez pełne trzy rundy. Fachowcy komentujący tegoroczne mistrzostwa podkreślali jego znakomite przygotowanie fizyczne i kondycyjne. Duże wrażenie wywiera również jego technika i łatwość wyprowadzania ciosów na każdej płaszczyźnie.

 
Niepodległościowe pływanie
SPORT - Aktualności
niedziela, 30 października 2016 21:38

Zapraszamy wszystkich miłośników pływania na zawody pływackie, które odbędą się 10 listopada 2016  (czwartek) na Krytej Pływalni w Brzesku. Startujemy o godz. 16.00, zapisy do 15.30. Patronat honorowy objął Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Gościem honorowym będzie wielokrotny reprezentant Polski, wielokrotny rekordzista Polski, uczestnik ME i MŚ, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016, wychowanek BOSiR Brzesko, doskonały pływak – WOJCIECH WOJDAK.

 
Brzesko. Edmund Kubisiak z medalem
SPORT - Aktualności
środa, 12 października 2016 21:55

Edmund Kubisiak, propagator boksu odebrał  Brązowy Krzyż Zasługi. W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta RP osobom zasłużonym w działalności na rzecz sportu. Wyróżnieni otrzymali odznaczenia z rąk ministra sportu i turystyki Witolda Bańki za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw młodego pokolenia, krzewieniu ducha sportu następnych pokoleń oraz działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. Dla wyróżnionych działalność na rzecz sportu to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja i cel życia.

 
Kręglarski weekend
SPORT - Aktualności
piątek, 07 października 2016 19:57

W sobotę wczesnym rankiem zawodnicy z Brzeska udali się na 1 turniej do Wronek w ramach rozgrywek Ligi Międzyokręgowej gr. B, w której od tego sezonu uczestniczą. W brzeskiej kręgielni taki turniej odbędzie się 5 listopada. Nasi młodzi kręglarze dzielnie walczyli i ostatecznie zajęli 2 miejsce. To bardzo dobre 2 miejsce zdobyli: Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Jakub Tomczyk, Damian Czernecki, Marcel Kociołek oraz Natalia Cebula. Gratulujemy bardzo dobrej gry i doskonałego wyniku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 69

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .