Zapowiada się wyjątkowy rok pod względem imprez sportowych
SPORT - Aktualności
środa, 05 lutego 2020 21:38

Rok 2020 w Gminie Borzęcin pod względem ilości i jakości imprez sportowych zapowiada się bardzo ekscytująco! Wójt Janusz Kwaśniak podkreśla, że imprezy przygotowano nie tylko z myślą o mieszkańcach. - Zapraszam wszystkich miłośników rekreacji i dobrej zabawy do Borzęcina – mówi naszej redakcji.

 
Gnojnik. Gala boksu
SPORT - Aktualności
piątek, 18 października 2019 00:00

To będzie prawdziwa uczta dla miłośników boksu. Już w sobotę 19 października odbędzie się Gala Bosku w Gnojniku. O godzinie 12. rozpoczną się finały Międzynarodowego Grand Prix Małopolski w Boksie. Gościem honorowym będzie Mariusz Wach. W przerwach zaplanowano występy miejscowych zespołów artystycznych. Zawody będą otwierały zawodnikom przepustkę do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Dodajmy, że Mistrzostwa w Gnojniku zagościły na stałe w kalendarzu imprez sportowych odbywających się w gminie. – W tym roku po raz kolejny odbędą sie zawody – mówi wójt Sławomir Paterek. – Gwiazdą imprezy będzie w tym roku znakomity pięściarz wagi ciężkiej Mariusz Wach. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników pięściarstwa z naszego regionu na zawody.

 
Okocimski Brzesko wygrał Małopolska Cup
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 18:17
Finał dziecięcego turnieju piłkarskiego zakończył się bezbramkowym remisem. Rzuty karne lepiej (3:2) wykonywali młodzi brzeszczanie, pokonując Dunajca Nowy Sącz.
 
Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski - to już trzecia edycja
SPORT - Aktualności
wtorek, 19 marca 2019 08:54

Już 21 marca rusza kolejna odsłona akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski.
Spacerujesz? Biegasz? Uprawiasz nordic walking? A może jeździsz na rowerze? Zapraszamy Cię do wspólnego pokonywania kolejnych kilometrów. Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski to jedyna tego typu Akcja w regionie. Ta oryginalna forma aktywności przez pół roku mobilizuje Mieszkańców Powiatu Brzeskiego do wzięcia udziału w zdrowej rywalizacji z możliwością komentowania, porównywania wyników i podglądania osiągnięć innych zawodników. Każdy uczestnik posiada własny profil, na którym publikuje kilometry, czas oraz trasę, jaką przebył.

 
Alpejskie zmagania
SPORT - Aktualności
piątek, 15 marca 2019 23:30

Około 120 narciarzy z powiatu brzeskiego wzięło udział w XVII Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Narciarstwie Alpejskim. Zawody odbyły się w Kluszkowcach. Wart dodać, że organizatorami były brzeskie starostwo, gmina Brzesko oraz Okocimski Klub Narciarski. - Cieszy nas ta wysoka frekwencja, bo kiedy przed laty rozpoczynaliśmy przygodę z narciarstwem alpejskim było nas tylko kilkanaście osób – wspomina Kazimierz Brzyk.

 
Gmina Dębno. Królewskie zmagania
SPORT - Aktualności
środa, 13 marca 2019 01:26

Bartosz Pięta wygrał Indywidualny Trniej Szachów Szybkich P -15 pt. „Z szachami na Ty” o Puchar Wójta Gminy Dębno – Wiesława Kozłowskiego.  Organizatorem turnieju był UKS „ATLAS” Wola Dębińska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej i Urząd Gminy Dębno. Zwycięzca turnieju otrzymał Puchar Wójta Gminy Dębno, zawodnicy za miejsce I-III otrzymali statuetki szklane, medale, piłki do piłki nożnej Adidas Telstar, a wszyscy zawodnicy za miejsca I-VI otrzymali dyplomy, słodycze i kubki termiczne „Barcelona”. Nagrody wręczył Wójt Gminy Dębno – Wiesław Kozłowski i Dyrektor Publicznej Szkoły w Woli Dębińskiej – Agata Jankowska. Turniej przygotował i zorganizował opiekun UKS „ATLAS” – Jaromir Radzikowski. Nagrody ufundował Wójt Gminy Dębno – Wiesław Kozłowski i sponsorzy.

 
Czchów. Rosną następcy Andrzeja Grubby
SPORT - Aktualności
czwartek, 07 lutego 2019 20:21

W sumie 36 uczestników, walczyło w czterech kategoriach wiekowych: dziewczęta, rocznik 2007 i młodsi, 2004-2006, 2003 i starsi w tenisa stołowego w Czchowie. Nad sprawnym i właściwym przebiegiem turnieju czuwali Mateusz Malik i Franciszek Jasielski sędziowie z licencją Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Zawody przeprowadzono tzw. systemem "każdy z każdym", a wszystko tylko i wyłącznie dlatego, aby każdy z uczestników mógł zagrać jak największą ilość gier i zmierzyć się z każdym zawodnikiem biorącym udział w turnieju. Taki system spowodował, że rozegraliśmy ponad 200 spotkań w grze pojedynczej, co spowodowało, iż zawody trwały 6 godz. i można je nazwać maratonem tenisowym.Turniej był bardzo bogaty w nagrody dla uczestników. Warte podkreślenia jest to, że nikt nie mógł poczuć się przegrany, gdyż było losowanie nagród. Zawody odbyły się dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Czchowie, do którego kieruję słowa podziękowania za przygotowanie dyplomów, nagród,medali oraz poczęstunku dla uczestników.

 
Gnojnik. Królewskie zmagania tym razem w marcu
SPORT - Aktualności
niedziela, 03 lutego 2019 20:11

Nie w ostatnim weekendzie lutego, a w pierwszym weekendzie marca odbędzie się turniej szachowy w Gnojniku. – To już XXIII edycja Międzynarodowego Turnieju Szachowego w Gnojniku. Zapraszamy szachistów z całej Polski, jak również spoza naszych granic – zachęca wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek.  Turniej szachowy w Gnojniku ma wieloletnią tradycję. Zaczynało się bardzo skromnie, na szczeblu gminnym. Z uwagi na to, że miłośników tego sportu przybywało, przerodził się on w turniej międzygminny, a następnie w wojewódzki. Z roku na rok poziom uczestników był coraz wyższy i bardziej wyrównany. Do turnieju zaczęli się zgłaszać szachiści z całej Polski i tym samym ta królewska gra przyjęła charakter ogólnopolski, a od 2005 roku urosła do rangi międzynarodowej. Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim kontrolowanym, czas gry na partię wynosił 2 x 15 min. Juniorzy będą rywalizowali ze sobą na dystansie 9 rund. Natomiast turniej OPEN, tzn. dla wszystkich szachistów i grup wiekowych, będzie miał 11 rund. Młodzi szachiści zagrają 2 marca (początek godzina 10), natomiast starsi – 3 marca. 
Honorowy patronat nad turniejem objęli Jan Kusina prezes Małopolskiego Związku Szachowego w Krakowie, Andrzej Potępa Starosta Powiatu Brzeskiego i Sławomir Paterek Wójt Gminy Gnojnik. Uprawianie gry w szachy sprzyja wzmacnianiu zdolność koncentracji uwagi, umiejętność analizy i dedukcji złożo­nej sytuacji, pobudza wyobraźnię, uczy nawyku cierpliwości, samodzielność w podejmowaniu decyzji, sprawność w planowaniu i realizacji operacji wymagających stosowania strategii i taktyki. Należy koniecznie wciągnąć masowo uczniów do zajęć szachowych. – Moim zdaniem nauka gry w szachy powinna stać się obowiązkowa w szkole podstawowej – uważa wójt Paterek. Czarny Koń i Źrebiątko, które niezmiennie już od kilkudziesięciu lat wychodzi spod dłuta tutejszego artysty ludowego, rzeźbiarza Czesława Gazdy, to dodatkowa nagroda – cenna, upragniona przez szachistów. Juniorzy mogą liczyć na nagrody rzeczowe, seniorzy – finansowe. Turniej będzie sędziował Wiesław Kasperek, sędzia klasy „S”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 68

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .