Reklama
Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka
ROZRYWKA - Aktualności
poniedziałek, 02 czerwca 2008 23:58

 31 maja na łowisku "Trzy Stawy" w Brzesku odbyły się coroczne zawody wędkarske z okazji Dnia Dziecka. Blisko 50 młodych pasjonatów wędkarstwa rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii dzieci do lat 10 najlepszy okazał się Kacper Węgrzyn, który wyprzedził Sandrę Grzelak oraz Kamila Skrzypka. W kategorii dzieci (od 11 do 15 lat) rywalizowało 23 zawodników, najlepszy w tej kategorii okazał się Mirosław Jawień, drugie miejsce wywalczył Michał Kukiełka, a trzecie Piotr Rabiasz. Organizator zawodów którym był Zarząd Koła Wędkarskiego PZW Brzesko-Miasto zapewnił wszystkim uczestnikom wędkowania słodkie upominki oraz nagrody rzeczowe. Dodajmy, iż sposnorem zawodów był Urząd Miejski w Brzesku, a także: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Brzeskich, Firma Błysk, Firma Koba oraz Pan Marek Gnyla.
 
Dzień Dziecka na Placu Kazimierza
ROZRYWKA - Aktualności
poniedziałek, 02 czerwca 2008 21:49

Festyny, gry, zabawy, przedstawienia, konkursy, zajęcia plastyczne - to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski z okazji Dnia Dziecka. W Brzesku Dzień Dziecka obchodzono tradycyjnie na Placu Kazimierza. Wszystkie te atrakcje pozwoliły na stworzenie miłej i radosnej atmosfery.
1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. W Polsce święto to obchodzone jest tego dnia od 1952 roku.  Dzień Dziecka to dzień szczególny, który przypomina o tym jak ważne są dzieci, o tym, że mają one swoje prawa i że tak naprawdę każdy dzień powinien być Dniem Dziecka. Poniżej prezentujemy mini galerię z niedzielnej imprezy na Placu Kazimierza w Brzesku.
 
Małopolski Zlot Młodzieży w Brzesku
ROZRYWKA - Aktualności
sobota, 31 maja 2008 21:04

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku gościło uczestników XXXII Małopolskiego Zlotu Młodzieży Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. W tegorocznym rajdzie wzięło udział sześć drużyn z Krakowa i okolic. - To była już trzecia nasza wizyta w niezwykle gościnnym Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku - mówi Katarzyna Głowicka, komandor rajdu. Podczas pobytu w Brzesku młodzież uczestnicząca w rajdzie mogła zwiedzić piękne zabytki Ziemi Brzeskiej. - Najpierw zobaczyliśmy Pałac Goetzów, który zawsze budzi nasz podziw. Następnie ruszyliśmy czerwonym szlakiem w stronę Bocheńca. W Okocimiu zwiedziliśmy kościół parafialny p.w. Świętej Trójcy, którego historię przybliżył nam pan Kazimierz Brzyk. Mieliśmy także okazję zajrzeć do najstarszego z dworów znajdujących się na terenie powiatu brzeskiego - opowiada K. Głowicka.
 
Dzień Dziecka na Placu Kazimierza
ROZRYWKA - Aktualności
piątek, 30 maja 2008 01:49

W najbliższą niedzielę Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Brzesku zapraszają wszystkie dzieci na brzeskie obchody Dnia Dziecka. Przez cały czas trwania imprezy organizowane będą konkursy i zabawy dla dzieci. W tym dniu dzieci będą mogły skorzystać między innymi ze zjeżdżalni, przejażdżki konnej. Wezmą udział w zawodach rowerowych przeprowadzonych przez Policję. Na Placu Kazimierza prowadzona będzie przez MOK sprzedaż książek, są to: "Brzesko. Dzieje miasta i regionu", "Jesteś blisko" Zbigniewa Ważydrąga, "Historyczno - artystyczny przewodnik po Brzesku", "Teka Brzeska. Zabytki miasta i gminy w opisach i akwarelach", "Brzesko. Z najdawniejszych dziejów miasta i regionu", "Towarzystwo gimnastyczne "Sokół" w Brzesku (1892-2003)", "Kwiat paproci".
 
Zawody pływackie
ROZRYWKA - Aktualności
czwartek, 15 maja 2008 14:29

9 maja o godzinie 16.00 na pływalni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się trzecie zawody Pływackie z okazji Święta Flagi Narodowej RP. Na starcie pojawiło się blisko 50 zawodników, którzy rywalizowali w 12stu kategoriach wiekowych i takich stylach pływackich jak styl klasyczny i dowolny. W grupie tej znaleźli się reprezentanci klubu w Myślenicach oraz z Gorlic. Impreza została objęta patronatem ze strony Pana Starosty Brzeskiego Ryszarda Ożóga, który osobiście dekorował zwycięzców. Fundatorem nagród dla zwycięzców w postaci medali, dyplomów było Starostwo Powiatowe w Brzesku. Dla najmłodszego uczestnika zawodów - Wojtka Zachary (6 lat) został wręczony puchar.

 
Muzyczna majówka
ROZRYWKA - Aktualności
piątek, 02 maja 2008 14:56

Pomimo niekorzystnej pogody, majowa inauguracja imprez plenerowych w Brzesku wypadła bardzo okazale. Tłumy spragnionych rozrywki mieszkańców Brzeska pojawiły się na Ranczo Pasja, aby bawić się przy dźwiękach muzyki rockowej. Na estradzie zaprezentowały się zespoły Caffe, RH+ oraz Cameron Vegas. Szczególnie do gustu publiczności przypadł pierwszy z wymienionych zespołów, w składzie którego występują znakomici tarnowscy muzycy. Imprezę mozna uznać za bardzo udana, chociaż pijani nastolatkowie przed scena burzyli kulturalny charakter koncertów.

 
Czwartkowa majówka na Rancho Pasja
ROZRYWKA - Aktualności
środa, 30 kwietnia 2008 21:54

pasjaSezon letnich imprez plenerowych w Brzesku rozpoczyna się od muzycznego spotkania na Rancho Pasja. Muzyczne czwartkowe popołudnie i wieczór zostaną wypełnione różnorodnymi dźwiękami. Koncerty rozpoczną się o godzinie 18.00. Jako pierwszy na scenie wystąpi tarnowski zespół RH+. Na scenie zaprezentują się również zespół Cafe, a także Cameron Vegas. Wstęp wolny.

 
5. urodziny brzeskiej pływalni
ROZRYWKA - Aktualności
wtorek, 22 kwietnia 2008 12:17

W dniu dzisiejszym przypada 5 rocznica otwarcia brzeskiej Pływalni. Z tej okazji BOSIR szykuje szereg atrakcji, które mają uświetnić to wydarzenie. Kryta Pływalnia w skali powiatu brzeskiego jest obiektem sportowym bezsprzecznie przyjmującym największą liczbę klientów aktywnie uprawiających sport. W tym okresie czasu przez jej mury przewinęło się ponad pół miliona mieszkańców, aktywnie uprawiających sport. Powszechnie wiadomo, że jest to najcieplejsze miejsce na naszym terenie. Nawet w najchłodniejsze dni temperatura w ośrodku bez ustanku wynosi około 30 na plusie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 14

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .