Aktualności


Wielkanocny konkurs MOK-u PDF Drukuj Email
środa, 28 marca 2007 19:57
Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku organizuje  ”Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy”. Impreza cieszy się od lat bardzo dużą popularnością wśród twórców wywodzących się praktycznie z wszystkich gmin powiatu brzeskiego. Celem Konkursu jest podtrzymanie, kultywowanie i ochrona ludowej tradycji zdobienia pisanek oraz wytwarzania przedmiotów tradycyjnej i współczesnej plastyki wielkanocnej. Pracę można składać do 31 marca (sobota) w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku.
 
Lipnicki konkurs palm po raz 49 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2007 09:19

W niedzielę palmową, 1 kwietnia, w Lipnicy Murowanej odbędzie się 49 Konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Konkurs palm i rękodzieła wielkanocnego "O Lipnicką Palmę" jest organizowany, co roku na rynku w Lipnicy Murowanej. Spośród wielu palm jurorzy wybierają najpiękniejsza i najwyższą palmę.Konkurs jest organizowany nieprzerwanie od roku 1958 z okazji Świąt Wielkanocnych, które w tej okolicy są szczególnie uroczyście obchodzone.
 
Wiosenne zmagania z poezją PDF Drukuj Email
piątek, 23 marca 2007 09:36

W dniu 19 marca Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie przeprowadziła eliminacje gminne w ramach Konkursu Recytatorskiego poezji Księdza Jana Twardowskiego pod hasłem "Nieobecni są najbliżej", przeznaczonego dla uczniów gimnazjum. Konkurs to hołd złożony wspaniałemu poecie w I rocznicę śmierci. Celem konkursu było poznawanie utworów lirycznych poety, rozbudzenie wrażliwości na prawdę, dobro, piękno i miłość. W eliminacjach gminnych wzięło udział 9 recytatorów z Gimnazjum z Czchowa
 
Dwór Kępińskich po remoncie PDF Drukuj Email
wtorek, 20 marca 2007 09:20
Zakończono odbiorem technicznym przewidziane na rok budżetowy prace renowacyjne w zabytkowym dworze Kępińskich w Szczurowej. Podczas odbioru, 14 marca obecny był pełnomocnik konserwatora zabytków, który bez zastrzeżeń dokonał odbioru wykonanych prac dworskich. Za ponad 200 tys. zł ze środków budżetu gminy wykonana została elewacja zewnętrzna i uzupełnienia tynków wewnętrznych, ocieplenie stropu, położenie płytek ceramicznych i malowanie pomieszczeń. Ponadto wymieniono pozostałe okna, przeprowadzono renowację drzwi dworskich oraz wykonano drobne prace remontowo-wykończeniowe.
 
Zabytkowy Dworek sprzedany PDF Drukuj Email
czwartek, 15 marca 2007 19:08

Obiekt dworski znajdujący się w centrum Zaborowa, na trasie prowadzącej ze Szczurowej do Jadownik Mokrych, znalazł swojego nowego właściciela. O jego sprzedaży dyskutowano długi czas, aż ostatecznie gmina po zasięgnięciu opinii społecznej zdecydowała o jego sprzedaży. Zainteresowanie dworem było spore.
Ostatecznie w wyniku przetargu nieruchomość o powierzchni 1,05 ha została sprzedana obywatelce polskiej mieszkającej w USA.
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 następna > ostatnia >>

Strona 95 z 96

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .