Reklama
Brzesko. Niedzielne zmagania wokalne
KULTURA - Aktualności
czwartek, 07 maja 2015 22:04

Przed nami II Ogólnopolski Konkurs Wokalny dla dzieci i młodzieży im. Z. Noskowskiego w Brzesku. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży do 18 lat kształcących się w śpiewie klasycznym bez ograniczeń instytucjonalnych. Konkurs składa się z I etapu i finału. Cele konkursu: propagowanie prawidłowej emisji i higieny głosu wśród dzieci i młodzieży. Popularyzacja klasycznej muzyki wokalnej. Zmagania zaplanowano na 10 maja 2015, najbliższa niedziela, godz. 9.00, w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku, Plac Targowy 10. Organizatorami konkursu są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Człowiek Człowiekowi” - Szkoła Wokalna w Zabierzowie, Urząd Miejski w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Partner: Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku. Patronat honorowy przyjął Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

 
Czchów. Talenty Małopolski 2015
KULTURA - Aktualności
wtorek, 28 kwietnia 2015 01:00

30 kwietnia 2015 r. w hali sportowej przy ul. Sądeckiej 187 odbędą się powiatowe eliminacje do XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2015”. Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 21 lat. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach: soliści, duety oraz zespoły dla dwóch form: muzycznych i tanecznych. Termin zgłoszenia upływa 24 kwietnia 2015 r. (decyduje data wpływu). Wypełnioną kartę zgłoszenia proszę wysłać drogą e-mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Brzesku; Wydział Rozwoju Powiatu, Inwestycji i Promocji; ul. Głowackiego 51; 32-800 Brzesko.

 
Piotr Tracz z trzema nagrodami w konkursie BZ WBK PRESS FOTO 2015
KULTURA - Aktualności
piątek, 24 kwietnia 2015 00:55

Prace naszego redakcyjnego kolegi Piotra Tracza zostały trzykrotnie nagrodzone w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu BZ WBK Press Foto. Piotr Tracz zdobył I i III miejsce  za fotoreportaże w kategorii Portret oraz I miejsce za zdjęcie pojędyncze w kategorii Portret.

 
Czchów. Gmina z kalendarzem imprez
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 21:20

Znamy kalendarz imprez organizowanych w tym roku na terenie Czchowa i całej gminy. Trzeba przyznać, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści na nudę narzekać nie powinno. - Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, organizowanych na terenie naszej gminy. Planując tegoroczne imprezy, dołożyliśmy wszelkich starań, aby oferta trafiła do szerokiego grona odbiorców. Zabawy, konkursy z nagrodami, rywalizacja sportowa, strefa wypoczynku, gry terenowe, występy wokalno-muzyczne, to zaledwie kilka spośród wielu atrakcji specjalnie przygotowanych dla Państwa.  Zachęcamy wszystkich do skorzystania z proponowanej oferty, w której zapewnimy świetną zabawę i aktywny wypoczynek – podkreśla Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

 
Brzesko. Koncert życzeń z Wiednia
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 00:09

Koncert życzeń z Wiednia to hasło przewodnie koncertu, który 24 kwietnia odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. – Na to spotkanie zapraszam nie tylko mieszkańców miasta, ale także całego powiatu. To nie lada gratka dla miłośników muzyki klasycznej, ale w nieco lżejszym jej wydaniu. Koncert rozpocznie się o godzinie 19, w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Bilety w cenie 25 złotych do nabycia w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku, ul. Plac Targowy 10. Serdecznie zapraszam, spotkajmy się 24 kwietnia na koncercie – zachęca Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.    

 
Szczurowa. Ruszyły zapisy do majowego konkursu
KULTURA - Aktualności
wtorek, 07 kwietnia 2015 15:46

Już po raz 33 odbędzie się Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK. Od lat gospodarzem tego wyjątkowego święta folkloru jest gmina Szczurowa. I trudno się dziwić, wszak tutaj zwyczaje i tradycje ludowe, są kultywowane jak nigdzie indziej w regionie tarnowskim. – MY z kultury, folklory i tradycji zrobiliśmy atut gminy, to element nie tylko rozwoju Szczurowej i okolicy, ale także element wykorzystywany we wszelkiego rodzaju kampaniach promocyjnych. Moim zdaniem sposób bardzo skuteczny – ocenia Marian Zalewski, wójt gminy Szczurowa.

 
Czchów. Już 30 kwietnia Małopolskie Talenty
KULTURA - Aktualności
wtorek, 07 kwietnia 2015 15:36

Czchów promuje młode talenty. Tutaj, 30 kwietnia 2015 r. w hali sportowej przy ul. Sądeckiej 187 odbędą się powiatowe eliminacje do XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2015”. Festiwal o formule konkursu adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 21 lat. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach: soliści, duety oraz zespoły dla dwóch form: muzycznych i tanecznych. Termin zgłoszenia upływa 24 kwietnia 2015 r. (decyduje data wpływu). Wypełnioną kartę zgłoszenia proszę wysłać drogą e-mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Brzesku; Wydział Rozwoju Powiatu, Inwestycji i Promocji; ul. Głowackiego 51; 32-800 Brzesko.
Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, natomiast opiekę merytoryczną sprawuje Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 67

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .