Reklama
Rekordowe zainteresowanie poetyckim Źródłem
KULTURA - Aktualności
czwartek, 24 września 2020 00:00

Już po raz czwarty „Źródło” przyciągnęło poetów rozsianych po całym świecie by pochwalić się swoją twórczością w ramach Małopolskiej Nagrody Poetyckiej. Rekordowa ilość 343 zgłoszeń która przełożyła się na około półtora tysiąca wierszy była dla organizatorów nie lada zaskoczeniem, ale tym pozytywnym, w czasie, w którym kultura ma „pod dużą górkę” przez koronawirusa SARS-CoV-2. Pod dużym znakiem zapytania w czasie pandemii stała też gala podsumowująca konkurs. Udało się ją przeprowadzić, oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym, choć nie - jak dotychczas - w przepięknych i poetyckich salach tarnowskiego ratusza, a jednej z sal Centrum Sztuki Mościce, które wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie od początku organizują to poetyckie przedsięwzięcie.

 
Czwarta edycja konkursu literackiego
KULTURA - Aktualności
środa, 01 kwietnia 2020 01:01

Przed nami czwarta edycja konkursu literackiego pn. Małopolska Nagroda Poetycka ŹRÓDŁO. Jest to wspólna inicjatywa Centrum Sztuki Mościce i Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. Organizatorzy zapraszają do udziału poetów z kraju i zagranicy. Czteroosobowemu jury będzie przewodniczył Józef Baran, znany poeta, prozaik, dziennikarz, krytyk literacki. Autor pochodzi z Borzęcina i – zdaniem wielu – jego nazwisko od kilku lat wymieniane jest na giełdzie nazwisk, kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla. Prace konkursowe powinny być przesłane do 26 czerwca 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego)

 
Zmarł profesor Krzysztof Penderecki
KULTURA - Aktualności
niedziela, 29 marca 2020 09:53

Dzisiaj nad ranem zmarł profesor Krzysztof Penderecki, światowej sławy kompozytor, dyrygent od lat mieszkał w Lusławicach koło Zakliczyna, gdzie w połowie lat 70. tamtego wieku nabył zniszczony dworek poszlachecki. O śmierci wybitnego kompozytora, powołując się na jego rodzinę, poinformowało rano Radio Kraków. Profesor miał 86 lat.

 
Brzeski fotograf znów wśród najlepszych w Polsce
KULTURA - Aktualności
sobota, 08 lutego 2020 22:51

Pochodzący z Brzeska fotoreporter Piotr Tracz został nominowany w dorocznym konkursie Stowarzyszenia Fotoreporterów. Piotr Tracz, to zeszłoroczny laureat tego konkursu w kategorii na najlepszy reportaż w Polsce. W tym roku brzeszczanin został nominowany w kategorii najlepsze zdjęcie sportowe, jego zdjęcie znalazło się wśród 4 najlepszych zdjęć o tematyce sportowej w Polsce, które zostały zrealizowane w 2019 roku. Finałowa gala odbędzie się 15 lutego w Warszawie. Oprócz Tracza, do nagrody za najlepsze zdjęcie roku, zostali nominowani: Piotr Dymus, Rafał Oleksiewicz, Aleksandra Szmigiel.

 
Brzeski fotograf nagrodzony w prestiżowym konkursie
KULTURA - Aktualności
środa, 04 grudnia 2019 08:15

kmillerBrzeski fotograf, Piotr Tracz, został nagrodzony w prestiżowym konkursie im. Krzysztofa Millera, którego organizatorem była Gazeta Wyborcza. Nagrodę główną otrzynał włoski fotograf Alessio Paduano. W tym roku jury po raz pierwszy przyznało nagrodę w kategorii #PositiveImpact ufundowaną przez Deutsche Bank Polska za materiał fotograficzny ilustrujący pozytywny wpływ, jaki może mieć działanie jednostki, firmy czy społeczności. Otrzymał ją Piotr Tracz za fotoreportaż o niepełnosprawnym kulturyście Mariuszu Kupczaku.

 
Daria Reczek w finale The Voice of Poland?
KULTURA - Aktualności
czwartek, 28 listopada 2019 23:24

Czy Daria Reczek, ze Szczepanowa,  uczestniczka jubileuszowej  X już edycji programu The Voice of Poland trafi do finału. W sobotę zmierzy się półfinale tego najpopularniejszego w Polsce show muzycznego (TVP2 sobota, godzina 20). Warto wspomnieć, że w drodze do programu artystka spod Brzeska, pokonała blisko  2 tysięcy uczestników. Jurorów urzekła nie tylko wielkim talentem, ale też urodą i osobowością.  Aryjska nie może zdradzić co zaśpiewa w półfinale. Zaśpiewam dwie piosenki. Jedna z nich to mój utwór, druga cover zagranicznego artysty. Oba wykonania będą dość żywiołowe. Pracuję nad nimi cały czas, mam nadzieję, że się spodobają – mówiła dziennikarzom piosenkarka.

 
Brzeski fotograf znów wśród najlepszych w Polsce
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 18 listopada 2019 12:50

Pochodzący z Brzeska fotograf, znów wśród najlepszych w Polsce. Piotr Tracz znalazł się w gronie 7 finalistów, autorów najlepszych materiałów fotograficznych w 2019 roku. "Gazeta Wyborcza" otrzymała ponad 4,5 tysiąca zdjęć do drugiej edycji konkursu Nagrody im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia. Wybrano siedmioro finalistów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 69

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .