Fotokronika


Brzesko: Dla wszystkich Pań… PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2013 23:12
PTR_9741Wypełniona prawie po brzegi sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku jest najlepszym dowodem na to, że z jednej strony zorganizowane święto kobiet nie jest jednak reliktem socjalizmu, ale także dowodem na to, że zainicjowana przed kilkoma laty akcja, organizowania imprez kulturalno rozrywkowych, związanych z 8 marca, ma sens.
 
Wyklęci powracają do łask PDF Drukuj Email
piątek, 01 marca 2013 22:01

PTR_8989Po raz trzeci w tym roku obchodzony był Dzień Żołnierzy Wyklętych. – Inicjatywa zrodziła się w czasach prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Grono działaczy niepodległościowych, ofiary systemu komunistycznego, żołnierze podziemia zwrócili się do głowy państwa o ustanowienie takiego dnia. Już po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego, Sejm RP ustanowił dzień 1 marca – Dniem Żołnierzy Wyklętych – mówi nam poseł Edward Czesak, szef struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie.

 
O straży wiedzą prawie wszystko PDF Drukuj Email
czwartek, 28 lutego 2013 22:30

PTR_8765Filip Rosa w kategorii szkół podstawowych oraz Patrycja Warmuz w gronie gimnazjalistów – to laureaci gminnego konkursu wiedzy pożarniczej, który został zorganizowany przez Zarząd Gminy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzesku. Gościny uczestnikom turnieju udzieliła Szkoła Podstawowa w Porębie Spytkowskiej. Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych. 18 uczestników, z kilku szkół w gminie, rywalizowało w kategorii uczniów szkół podstawowych. Wygrał Filip Rosa, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. O miejscu drugim zdecydowała dogrywka. Wygrał ją i ostatecznie zajął drugie miejsce, Wiktor Warmuz ze Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach, a trzecie Mateusz Rajski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Aż pięciu uczestników znalazło się tuż za podium, zajmując równorzędne, czwarte miejsce. Są to: Wiktoria Mirska, Jakub Bąk, Weronika Podleś, Tomasz Bakalarz i Anna Zaleśna. Dodajmy, że udział w konkursie wzięły udział następujące szkoły podstawowe z gminy Brzesko: SP nr 3 Brzesko, SP Mokrzyska, SP Poręba Spytkowska, SP nr 1 Jadowniki, SP Bucze, SP Sterkowiec.

 
Medale za synów w wojsku PDF Drukuj Email
wtorek, 05 lutego 2013 22:55

PTR_7425Złotymi i srebrnymi medalami za zasługi dla obronności kraju nagrodzono ponad dwudziestu mieszkańców powiatu brzeskiego. Odznaczenia, w asyście starosty, burmistrzów i wójtów z tego terenu, wręczył komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, pułkownik Zbigniew Skurnowicz. Złoty Medal Za Zasługi Dla Obronności Kraju należy się rodzicom, których co najmniej pięcioro dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową albo co najmniej troje pełniło (pełni) zawodową służbę wojskową. Natomiast Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju nagradzani są rodzice, jeżeli troje lub czworo dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową.

 
Spotkanie parlamentarzystów Solidarnej Polski PDF Drukuj Email
sobota, 02 lutego 2013 22:10

jrojekbrzeskoO pakiecie klimatycznym, korupcji, oświacie i ekologii, ustawie śmieciowej dyskutowali uczestnicy spotkania z parlamentarzystami Solidarnej Polski. W Brzesku pojawili się senator Maciej Klima oraz posłowie Jan Ziobro oraz Józef Rojek. Poseł Jan Ziobro podkreślał, że w czasach kiedy resortem sprawiedliwości kierował minister Zbigniew Ziobro, w Polsce zjawisko korupcji zostało niemal całkowicie wyplenione. Jego zdaniem gdyby dzisiejszy lider Solidarnej Polski przez kolejnych kilka lat kierował tym ministerstwem, nasz kraj byłby krajem transparentnym, wolnym od korupcji, łapownictwa. – Z korupcją trzeba walczyć prawnie i mentalnie. Tylko w ten sposób uda się naprawić państwo. Korupcja jest jedna z największych chorób naszego kraju: gospodarki, polityki, samorządu – oceniał poseł Jan Ziobro. Jego zdaniem bezpieczna i uczciwa Polska to warunek rozwoju. – Naszej formacji, Solidarnej Polsce nie braknie energii, by wprowadzić ją w życie. Po prostu należy podjąć szereg działań, aby Polska stała się „uczciwym i bezpiecznym krajem. Solidarna Polska postuluje m.in. podjęcie działań na rzecz likwidacji umów śmieciowych, a przy tym obniżenia składek na ubezpieczenie społeczne płaconych przez małe firmy za nowo zatrudnionych pracowników. To sprawy priorytetowe – mówił poseł Ziobro.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 38

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .