Reklama
"Życie masz nie tylko dla siebie. Zakład o dobro"
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 30 grudnia 2017 23:10

Wielkie kolędowanie w Brzesku, w okresie świąteczno – noworocznym, na trwałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych i religijnych miasta oraz powiatu brzeskiego. Gromadzi tłumy, nie inaczej było dzisiaj. Warto dodać, że koncerty organizowane są nie tylko w Regionalnym Centrum Kulturalno -Bibliotecznym , ale także w domach parafialnych, w domach ludowych, w szkołach. Kilka spektakli wystawi grupa teatralna, która działa przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Jeden z nich odbył się dzisiaj, w Regionalnym Centrum Kulturalno –Bibliotecznym w Brzesku. Spotkanie w RCKB zorganizowano we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. – Wspaniały spektakl, warto polecić go innym – to najczęstsze komentarze tych, którzy dzisiejsze popołudnie postanowili spędzić w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.   

 
Uszwianie na drugim miejscu w Polsce
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 08 lutego 2015 21:42

Grupa kolędnicza z Uszwi zajęła drugie miejsce podczas 43 Ogólnopolskiego Karnawału Góralskiego, który przez kilka dni odbywał się w Bukowinie Tatrzańskiej. W sumie program artystyczny, związany z tradycjami bożonarodzeniowymi i widowiskiem jasełkowym, zaprezentowało 48 grup z całej Polski.

 
RCK-B: Simply Sound oraz Kinga Gurgul
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 17 stycznia 2015 00:54

3TR 2245To była prawdziwa uczta dla miłośników największych polskich i światowych przebojów związanych z okresem bożonarodzeniowym. Ten jedyny w swoim rodzaju koncert, podczas którego zaprezentował się zespól Simply Sound oraz Kinga Gurgul został zorganizowany przez Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Dodajmy, że honorowy patronat nad koncertem sprawował Andrzej Potępa – starosta brzeski oraz Grzegorz Wawryka – burmistrz Brzeska.

 
Spektakl bożonarodzeniowy „Nic nas to nie obchodzi”
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 04 stycznia 2015 22:48

3TR 1731Wielkie kolędowanie w Brzesku, w okresie świąteczno – noworocznym, na trwałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych i religijnych miasta oraz powiatu brzeskiego. Gromadzi tłumy, nie inaczej było dzisiaj. Warto dodać, że koncerty organizowane są nie tylko w Regionalnym Centrum Kulturalno -Bibliotecznym , ale także w domach parafialnych, w domach ludowych, w szkołach. Kilka spektakli wystawi grupa teatralna, która działa przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Jeden z nich odbył się dzisiaj, w Regionalnym Centrum Kulturalno –Bibliotecznym w Brzesku. Kolejne zaplanowano na 11, 18 i 25 stycznia. Spotkanie w RCKB zorganizowano we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. – Wspaniały spektakl, warto polecić go innym – to najczęstsze komentarze tych, którzy dzisiejsze popołudnie postanowili spędzić w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.   

 
XIII Diecezjalne Święto Chleba
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 07 września 2014 19:48

PT2 5079Chleb, symbol życia, ale także jeden z symboli chrześcijaństwa jest nierozłącznym elementem naszego istnienia. Nie dziwi więc, że od kilkunastu już lat, w Brzesku obchodzone jest Diecezjalne Święto Chleba. To swego rodzaju dożynki, w których obok rolników, uczestniczą rzemieślnicy, w tym piekarze, cukiernicy, właściciele firm rolno – spożywczych czy gastronomicznych. – W ten sposób dziękujemy Bogu za udane i – jak się okazuje – obfite w tym roku plony, ale także składamy wyrazy uznania tym wszystkim grupom zawodowym, a więc rolnikom i rzemieślnikom, dzięki którym chleb powszedni trafia na nasze stoły. Nie zapominamy przy okazji o potrawie duchowej, eucharystii - mówi naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Oldtimery zjechały do Brzeska
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 05 lipca 2014 20:42

PT1 9783Któż z nas nie chciałby przejechać się: jako kierowca lub pasażer, zabytkowym Citroenem z połowy lat 20. XX stulecia czy niewiele starszym fordem. Albo fiatem z lat 30. ubiegłego stulecia. Dzisiaj te – i nie tylko te pojazdy – mogli podziwiać mieszkańcy Brzeska. Na trasie 40. rajdu Kraka, znalazło się miasto barona Goetza – Okocimskiego. Fani motoryzacji nie mieli złudzeń: maszyny z lat 20 i 30. czy nieco młodsze z drugiej połowy XX wieku, prezentowały się nienagannie. – Jest na co popatrzeć. Wspaniałe maszyny, doskonale utrzymane, mają duszę, mają szyk. Mam wrażenie, że znacznie większy niż nawet najbardziej wyszukane pojazdy współczesne – oceniali mieszkańcy Brzeska.

 
Dni Brzeska 2014 - FOTO
WYDARZENIA - Fotokronika
poniedziałek, 23 czerwca 2014 02:27

 

PT0 8245aOrganizatorzy tegorocznego święta Brzeska na pewno zdali egzamin. Koncerty oraz liczne imprezy towarzyszące zgromadziły wielotysięczną publiczność. – Cieszy mnie, że tylu mieszkańców miasta i gminy, ale także z gmin sąsiednich skorzystało z naszego zaproszenia– mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Leszek Miller w Brzesku
WYDARZENIA - Fotokronika
poniedziałek, 05 maja 2014 23:27

PTR 0937Bochnia, Brzesko i Tarnów, a na koniec stolica województwa Kraków to kolejne przystanki na trasie Czerwonego Autobusu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wczoraj w tych miastach pojawili się kandydaci lewicy w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, pod wodza samego lider SLD, byłego premiera Leszka Millera. Ekipie towarzyszyła grupa działaczy lewicy m.in. Joanna Senyszyn czy tarnowski kandydat do PE, Franciszek Bernat.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 24

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .