Reklama
Radgoszcz. Gmina była prekursorem
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 08 czerwca 2020 23:25

Instalacje solarne, pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne – taki będzie skutek zrealizowania w gminie Radgoszcz programu związanego z ochroną środowiska naturalnego przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Tego typu urządzenia pojawią się w domach prywatnych oraz w obiektach użyteczności publicznej. Warto wspomnieć, że tutejsza gmina była prekursorem tego typu działań, nie tylko na Powiślu Dąbrowskim, ale w całym regionie tarnowskim. Ale po kolei.

 
Szczucin. Gmina dla powiatu
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 08 czerwca 2020 23:24

Współpraca z samorządem powiatowym układa się dobrze – ocenia burmistrz Szczucina Jan Sipior. Obydwa samorządy realizują pewne zadania wspólne: jak chociażby przy drogach powiatowych. Ostatnio gmina dwukrotnie wsparła powiat dąbrowski. Od jakiegoś czasu trwa budowa nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.  W nowym dwupiętrowym kompleksie przewidziano m. in.  część administracyjno-biurową,  garaże, pomieszczenia socjalne dla strażaków pracujących w systemie zmianowym jak również  magazyn sprzętu przeciwpowodziowego. Ponad to na zewnątrz zaplanowano plac manewrowy, boisko wielofunkcyjne, ściankę wspinaczkową i zbiornik z wodą do ćwiczeń – wspomina burmistrz Jan Sipior.

 
Gmina Radgoszcz. Komputery dla uczniów
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
sobota, 30 maja 2020 10:56

Dokładnie sto laptopów do zdalnego nauczania przekazał wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa dyrektorom szkół. Pierwsze przekazano przed kilkoma tygodniami. – Na ten cel pozyskaliśmy 60 tysięcy złotych od ministra cyfryzacji. Samorząd gminy postanowił „dorzucić” do tej kwoty, kolejnych 20 tysięcy złotych. Pozwoliło to na zakupienie aż czterdziestu zestawów – wylicza wójt Marek Lupa.

 
Szczucin. Gmina dla strażaków
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 19 maja 2020 12:32

Budowa nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej trwa w najlepsze. W nowym dwupiętrowym kompleksie przewidziano m. in. część administracyjno-biurową,  garaże, pomieszczenia socjalne dla strażaków pracujących w systemie zmianowym jak również  magazyn sprzętu przeciwpowodziowego. Ponad to na zewnątrz zaplanowano plac manewrowy, boisko wielofunkcyjne, ściankę wspinaczkową i zbiornik z wodą do ćwiczeń.

 
Dąbrowa Tarnowska. Koronawirus na Powiślu
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
sobota, 21 marca 2020 18:22

Został pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie Powiatu Dąbrowskiego. Stojąc w obliczu tej sytuacji, jaka dotknęła nasz kraj, Europę i świat, pragnę zapewnić, iż jako Starosta Dąbrowski wraz z podległymi mi służbami, czynię w miarę posiadanych możliwości wszystko, by zapewnić Wam bezpieczeństwo. Wszyscy wiemy z jak trudnym przeciwnikiem przyszło nam się zmierzyć i jak niesprawiedliwy jest w tej walce rozkład sił. Ten właśnie fakt stanowi dla nas dodatkową motywację, by uczynić wszystko, co może wpłynąć na zminimalizowanie ryzyka zarażenia i jak najlepiej przygotować powiat do tej nierównej walki.
W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej podjęła decyzję o przeprofilowaniu oddziału pulmonologicznego na oddział obserwacyjno – zakaźny, co realnie wpłynie na możliwość udzielenia pomocy medycznej większej ilości ewentualnych pacjentów.

 
Szczucin. Gigantyczna dotacja
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
niedziela, 16 lutego 2020 11:45

Plac targowy w Szczucinie odgrywa bardzo ważną rolę społeczno-ekonomiczną. W każdą środę i sobotę na placu targowym pojawiają się tłumy kupujących i sprzedających. Niezadawalający i ciągle pogarszający się stan nawierzchni ul. Targowej  powodował dyskomfort użytkowania przedmiotowej ulicy wśród mieszkańców Gminy Szczucin, jak również wszystkich korzystających z placu targowego. Dlatego też z punktu widzenia dalszego rozwoju i gwarancji świadczenia najwyższej jakości usług, niezbędnym stało się podjęcie przez władze Gminy decyzji o przebudowie ul. Targowej, która jest głównym ciągiem komunikacyjnym przy placu targowym.

 
Szczucin. Stypendia premiera
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 06 stycznia 2020 17:16

W auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów małopolskim stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej. W tym zaszczytnym gronie znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły w Szczucinie.  Tomasz Marszałek z klasy III „A” Liceum Ogólnokształcącego oraz Wojciech Zysk z klasy IV Technikum. Nagrodzeni uczniowie posiadają najwyższa średnią ocen w swoich typach szkół oraz wyróżniają się szczególnymi uzdolnieniami. W imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyła dyplomy i złożyła gratulacje  Kurator Oświaty Barbara Nowak.


 
Szczucin. Będzie bezpieczniej
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
piątek, 27 grudnia 2019 23:56

Uzyskane dofinansowanie pozwoliło na to, że Gmina Szczucin zawarła umowę w ramach której część układu komunikacyjnego zostanie gruntownie przebudowana. Dodatkowo sprzyjające warunki atmosferyczne pozwalają na  intensywne prowadzenie prac w ramach zadania pn. "Przebudowa drogi gminnej nr 180364K – ul. Batalionów Chłopskich w km 0+009 do km 0+444 w miejscowości Szczucin, Gmina Szczucin”. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę istniejącego odwodnienia ulicy, wykonanie nowej nawierzchni na całej długości ulicy, budowę chodników wraz budową przejść dla pieszych (typu wyniesionego) oraz przebudowę wszystkich zjazdów do poszczególnych działek i posesji; zarówno zjazdów publicznych z nawierzchnią bitumiczna oraz zjazdów indywidualnych z nawierzchnią z kostki brukowej. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .