Reklama
Szczucin. Centrum jak marzenie
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 20 lipca 2021 16:50

Niedawno w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin została podpisana umowa na realizację zadania „Budowa siedziby Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek pod działalność kulturalną i czytelniczą. Budowa budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczucinie.” Wykonawcą inwestycji wyłonionym w przetargu jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne „ADMA”  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz „ADMA” Zakład Remontowo – Budowlany Marian Adamczyk.

 
Panie docenione przez wicepremiera
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 01 czerwca 2021 12:00

Koło Gospodyń Wiejskich w Skrzynce rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „Wiejska Akademia Rzemiosła” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. Kwota dofinansowania wynosi 13 tyś złotych. Projekt realizowany będzie w okresie od 14.05.2021r do 15.102021, we wsi Skrzynka. Dedykowany będzie wszystkim mieszkańcom wsi ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

 
Szczucin. Wojewoda w gminie
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 31 maja 2021 00:00

Niedawno Gminę Szczucin odwiedził z wizytą Wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W spotkaniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Radłowski, Z-ca Burmistrza Tomasz Bełzowski, Barbara Łuszcz, Aneta Krawczyk Dyrektor GZOZ w Szczucinie. Wojewoda rozpoczął swoją wizytę od spotkania z ratownikami medycznymi stacjonującymi w remizie OSP w Szczucinie.

 
Szczucin. Modelowa walka z pozostałościami po azbeście
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
czwartek, 20 maja 2021 10:37

Niedawno w Szczucinie odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt „Kompleksowe unieszkodliwienie wyrobów azbestowych w gminach subregionu tarnowskiego”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 13 gmin partnerskich: Bolesław, Borzęcin, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Dębno, Lisia Góra, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz, Radłów, Szczucin, Zakliczyn, Żabno.  Gmina Szczucinie jest liderem tego Projektu.

 
Szczucin. Dotacje na sport
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
środa, 14 kwietnia 2021 00:00

W sumie dwieście piętnaście tysięcy złotych otrzymają w tym roku stowarzyszenia działające w gminie Szczucin w zakresie sportu. Końcem marca Burmistrz Szczucina Jan Sipior podpisał umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego z organizacjami pozarządowymi. Przyznane środki finansowe w formie dotacji to efekt rozstrzygnięcia otwartego konkursu na realizację zadania publicznego w zakresie „Upowszechniania kultury fizycznej i sportu".

 
Powiat Tarnowski. Liczy na rząd
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
piątek, 08 stycznia 2021 18:35

Most w Ostrowie – to temat, który w ostatnim czasie wzbudza największe emocje. - Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Zdemontowana została stara konstrukcja i wykonana najtrudniejsza operacja – przełożenia potężnej rury kanalizacyjnej gminy Wierzchosławice. Po starym moście zostały już w zasadzie jedynie betonowe podpory, które posłużą nowej konstrukcji – mówi naszej redakcji starosta tarnowski Roman Łucarz. Warto dodać, że na ten cel powiat otrzymał pomoc rządową w ramach rezerwy budżetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 
Gmina Szczucin z budżetem
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
czwartek, 07 stycznia 2021 00:00

30 grudnia 2020 roku w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Szczucin odbyła się XXIX Sesja Rady Miejskiej w Szczucinie. Obradom przewodniczył Roman Korczak Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szczucinie. Na sesji, radni uchwalili budżet Gminy Szczucin na rok 2021.
Uchwalenie budżetu na rok 2021 poprzedziło odczytanie projektu budżetu, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie – Zespół w Tarnowie w sprawie zaopiniowania projektu Uchwały Budżetowej Gminy Szczucin na rok 2021, opinii o możliwości sfinansowania deficytu przedstawionego w projekcie Uchwały Budżetowej Gminy Szczucin na 2021 rok oraz opinii do projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szczucin.

 
Radgoszcz. Konkurs pomimo pandemii
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 05 stycznia 2021 07:06

Tradycja jest kultywowana pomimo trudnego czasu pandemii. Po raz pierwszy w historii gminny konkurs na stroik świąteczny został zorganizowany online. Zainteresowanie było bardzo duże, zdjęcia prac przesłało ponad 90 uczestników. Jury stanęło przed niezwykle trudnym wyborem z uwagi na wysoki poziom wykonanych ozdób. Chciałoby się nagrodzić wszystkich, ale niestety nie jest to możliwe. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w konkursie, jednocześnie organizator oraz jurorzy składają serdeczne, świąteczne życzenia dla uczestników konkursu, ich rodzin oraz dla wszystkich mieszkańców.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .