Reklama
Szczucin. Dezynfekcja w centrum
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:07

To była wielka akcja. W trosce o zdrowie mieszkańców naszej gminy w dniu 24 października w godzinach południowych jednostka OSP Szczucin przeprowadziła dezynfekcję przestrzeni publicznej w gminie Szczucin. Zdezynfekowano m. in. przystanek autobusowy w rynku oraz przy DK nr 73 w okolicach Muzeum Drogownictwa, ławki na płycie rynku, poręcze w okolicy przedszkola, szkoły oraz przy Urzędzie Miasta i Gminy, sprzęt sportowym i ławki przy Orliku a także przy toalecie publicznej.

 
Dąbrowa Tarnowska. Dwa lata drugiej kadencji
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
piątek, 16 października 2020 18:55

Mija dwa lata od wyborów samorządowych 2018 roku, w których kolejny raz zostałem obdarzony zaufaniem mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej pozostając na stanowisku burmistrza na kadencję samorządową 2018-2023. Uważam, że dobra komunikacja 
z mieszkańcami, rozumienie ich dążeń i oczekiwań oraz słuchanie ich propozycji to właściwa i sprawdzona strategia współpracy w środowisku lokalnym. Pragnę ją kontynuować. Ważne jest także rzetelne przekazywanie informacji za pomocą strony internetowej i publikacji samorządowych przygotowanych w bardziej tradycyjnych formach. Moja druga kadencja rozpoczęła się od finalizacji prac remontowych w budynku Dąbrowskiego Domu Kultury w ramach zadania realizowanego w Programie Operacyjnym „Infrastruktura domów kultury” na 2018 r. W toku prac wykonano drenaż wokół budynku, również wykonano izolację poziomą i pionową, poprawiono estetykę wokół budowli, odbudowując chodnik i poprawiając najbliższe otoczenie. Prace te usunęły skutki zalewania budynku przez powodzie od kilkunastu lat. Kolejnym, ważnym etapem prac była rewitalizacja piwnic, poprawa funkcjonalności holu oraz gruntowny remont klatki schodowej z wymianą instalacji elektrycznej i rozdzielni obsługującej pierwsze piętro. Przeprowadzono remont klatki schodowej, a także pomieszczeń biurowych i toalet. Remont od podstaw przeszła scena kina wraz z zapleczem. Zadania te zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Lokalnej Grupy Działania PROWENT oraz ze środków własnych naszej gminy. W sumie wydatkowano kwotę prawie 700 tysięcy zł.

 
Inwestycyjne przyspieszenie Gręboszowa
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
środa, 23 września 2020 00:00

Czy koronawirus pokrzyżował plany samorządu gminy Gręboszów? Jaki wpływ na stan finansów ma pandemia? - Tak na dobrą sprawę nie wiemy, jak na koniec roku będzie wyglądał budżet naszej gminy. Sytuacja jest bowiem bardzo dynamiczna. Póki co otrzymaliśmy ponad siedemset tysięcy w ramach tak zwanej Tarczy Antykryzysowej dla samorządu – mówi wójt Krzysztof Gil.

 
Bolesław. Zrównoważony rozwój
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 21 września 2020 00:00

Rozbudowa budynku Zespołu Szkół w Bolesławiu oraz rozwój infrastruktury komunalnej, drogowej, inwestycje proekologiczne – to największe wyzwania samorządu gminy Bolesław. - Mamy stosowna dokumentacje, chociażby na rozbudowę obiektu dla oświaty – tłumaczy Kazimierz Olearczyk, wójt Bolesławia.

 
Szczucin. Gmina z komputerami
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 23 czerwca 2020 23:04

Gmina Szczucin  po raz drugi uzyskała dofinansowanie na wsparcie zdalnej nauki, tym razem w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła+”. Zdalna szkoła +” jest drugą odsłoną programu Zdalna szkoła, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji kontynuująca wsparcie dla samorządów na zakup wyposażenia służącego do nauki zdalnej. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Z-ca burmistrza Tomasz Bełzowski  wręczył dyrektorom szkół łącznie 42 laptopy pozyskane w ramach programu „Zdalna szkoła+”. Nowe komputery wspomogą proces zdalnego nauczania w trakcie pandemii koronawirusa.

 
Radgoszcz. Gmina była prekursorem
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 08 czerwca 2020 23:25

Instalacje solarne, pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne – taki będzie skutek zrealizowania w gminie Radgoszcz programu związanego z ochroną środowiska naturalnego przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Tego typu urządzenia pojawią się w domach prywatnych oraz w obiektach użyteczności publicznej. Warto wspomnieć, że tutejsza gmina była prekursorem tego typu działań, nie tylko na Powiślu Dąbrowskim, ale w całym regionie tarnowskim. Ale po kolei.

 
Szczucin. Gmina dla powiatu
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 08 czerwca 2020 23:24

Współpraca z samorządem powiatowym układa się dobrze – ocenia burmistrz Szczucina Jan Sipior. Obydwa samorządy realizują pewne zadania wspólne: jak chociażby przy drogach powiatowych. Ostatnio gmina dwukrotnie wsparła powiat dąbrowski. Od jakiegoś czasu trwa budowa nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.  W nowym dwupiętrowym kompleksie przewidziano m. in.  część administracyjno-biurową,  garaże, pomieszczenia socjalne dla strażaków pracujących w systemie zmianowym jak również  magazyn sprzętu przeciwpowodziowego. Ponad to na zewnątrz zaplanowano plac manewrowy, boisko wielofunkcyjne, ściankę wspinaczkową i zbiornik z wodą do ćwiczeń – wspomina burmistrz Jan Sipior.

 
Gmina Radgoszcz. Komputery dla uczniów
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
sobota, 30 maja 2020 10:56

Dokładnie sto laptopów do zdalnego nauczania przekazał wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa dyrektorom szkół. Pierwsze przekazano przed kilkoma tygodniami. – Na ten cel pozyskaliśmy 60 tysięcy złotych od ministra cyfryzacji. Samorząd gminy postanowił „dorzucić” do tej kwoty, kolejnych 20 tysięcy złotych. Pozwoliło to na zakupienie aż czterdziestu zestawów – wylicza wójt Marek Lupa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .