Reklama
Szczurowa


Szczurowa. Trzy dni z folklorem PDF Drukuj Email
środa, 15 maja 2019 22:02

Przez trzy dni, 24 – 26 maja, gmina Szczurowa będzie stolicą małopolskiego folkloru. - Już dzisiaj zapraszam do naszej gminy.  Przygotowaliśmy wiele atrakcji – zapewnia wójt gminy Szczurowa, Zbigniew Moskal. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej serdecznie zaprasza działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego młodzieżowe i dorosłe zespoły folklorystyczne, grupy regionalne, kapele ludowe, instrumentalistów ludowych, grupy śpiewacze, śpiewaków ludowych oraz mistrzów muzyków i ich uczniów do udziału w 37. Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK.

 
Uście Solne. Kościół do renowacji PDF Drukuj Email
sobota, 04 maja 2019 21:16

Ponad 40 tysięcy złotych udało się pozyskać na renowację wyposażenia kościoła w Uściu Solnym.  Niedawno z rąk Pani Anny Pieczarki- członka Zarządu Województwa Małopolskiego Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal oraz przewodniczący Rady Gminy Szczurowa Marek Biernat, w imieniu Proboszcza Parafii ks. Alberta Urbasia odebrali symboliczny czek potwierdzający otrzymanie dotacji z budżetu województwa małopolskiego w wysokości 40 900 zł, dla Parafii Rzymsko- Katolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Uściu Solnym na realizację zadania pod nazwą- „Uście Solne, ołtarze i rzeźby z barokowego kościoła parafialnego wykonane przez miejscowego artystę Antoniego Wróbla, XVIII-XX w.” Dzięki przyznanym środkom możliwa będzie dalsza kontynuacja prac związanych z konserwacją ołtarza oraz zabytkowych rzeźb znajdujących się w miejscowym Kościele.

 
Uście Solne. Wicemistrz Polski PDF Drukuj Email
piątek, 26 kwietnia 2019 21:20

Emil Maj z Uścia Solnego wicemistrzem Polski w biegu górskim. Emil Maj jest uczniem czwartej klasy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Uściu Solnym. Swoje zdolności sportowe rozwijałpod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Michała Winczury na zajęciach Szkolnego Koła Sportowego. Jednak prawdziwa droga sportowa rozpoczęła siępod okiem trenera Ryszarda Jasicza, który zauważyłjego talent podczas Wojewódzkich Biegów Przełajowych w Nowym Targu.

 
Szczurowa. Strażackie zmagania PDF Drukuj Email
wtorek, 16 kwietnia 2019 20:41

W Szczurowej odbyły się Ćwiczenia Gminne Jednostek OSP z terenu gminy Szczurowa, mające na celu doskonalenie umiejętności z zakresu działań poszukiwawczo- ratowniczych i udzielania pierwszej pomocy u osób w stanie hipotermii. W ćwiczeniach wzięło udział 13 jednostek OSP z terenu gminy tj. OSP Szczurowa, OSP Zaborów, OSP Uście Solne, OSP Dołęga, OSP Pojawie, OSP Strzelce Wielkie, OSP Górka, OSP Kwików, OSP Niedzieliska, OSP Rajsko, OSP Strzelce Małe, OSP Wola Przemykowska- Natków i OSP Wrzępia.

 
Szczurowa. Niezłomnemu bohaterowi PDF Drukuj Email
wtorek, 19 marca 2019 09:01

W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum uczestniczyli w prelekcji dotyczącej dramatycznej historii pułkownika Łukasza Cieplińskiego, który został bestialsko zamordowany przez władze komunistyczne 1 Marca 1951 roku. To właśnie na pamiątkę tego tragicznego wydarzenia, co roku, wspominamy Niezłomnych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 87

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .