Szczurowa


Szczurowa. Przedszkolakom będzie lepiej PDF Drukuj Email
środa, 16 października 2019 20:15

Niedawno w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się uroczyste wręczenie listów intencyjnych gwarantujących przyznanie dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020 za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości. Deklarację wsparcia dla Gminy Szczurowa na ręce Wójta Zbigniewa Moskala przekazali Anna Pieczarka, członek zarządu Województwa Małopolskiego oraz Rafał Solecki, Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie.

 
Szczurowa. Dostojnym Jubilatom PDF Drukuj Email
wtorek, 08 października 2019 19:46

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku. Wydarzenie to jest ważne dla jubilatów i ich rodzin, jak również dla całej gminnej społeczności. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał 35 parom małżeńskim z terenu gminy Szczurowa medale za długoletnie Pożycie Małżeńskie. Niestety, nie wszystkie pary odznaczone mogły wziąć udział w uroczystości przygotowanej dla Ich uhonorowania. Władze Gminy złożyły im serdeczne życzenia, życząc dużo zdrowia i pomyślności w dalszym życiu.

 
Szczurowa. Profilaktyczne programy PDF Drukuj Email
niedziela, 29 września 2019 20:44

Fundacja Rozwoju Regionów, pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego środki na przeprowadzenie u dzieci i młodzieży badań w celu wykrycia ewentualnych wad postawy, wad słuchu, wad wzroku. Badania prowadzić będą w okresie kolejnych dwóch lat wyłonieni z poszczególnych dziedzin specjaliści : ekarze, rehabilitanci i fizjoterapeuci. Żeby to wspólne starania zakończyły się sukcesem konieczne jest zaangażowanie dyrektorów szkół i rodziców. Wówczas możliwe będzie zorganizowanie w szkołach i przedszkolach badań przesiewowych.

 
Uście Solne. Remiza w remoncie PDF Drukuj Email
piątek, 27 września 2019 19:10

Ponad czterysta tysięcy złotych będzie kosztował remont remizy w Uściu Solnym. - Częśc tej kwoty to dotacja pozyskana od marszałka Małopolski – cieszy się wójt Zbigniew Moskal. Niedawno wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal i Skarbnik Gminy Maria Czesak w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Szczurowa Marka Biernata oraz Prezesa OSP Uście Solne Jana Misiorowskiego podpisali z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą: Zakładem Budowlano- Remontowym Andrzej Pudełko z Żabna umowę na realizację przedmiotowego zadania.

 
Dentobus w Szczurowej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 września 2019 20:54

6D0A0840Dentysta nie jest „straszny”. Częste mycie zębów – to najlepsza forma profilaktyki. Trzeba myć także „mleczaki”. Oczywiście to nie jedyne sugestie płynące z dzisiejszego spotkania dzieci z lekarzem – stomatologiem, który do Szczurowej, podjechał dentobusem. - Zainteresowanie dzieci i młodzieży to najlepszy dowód na to, że właściwie wykorzystaliśmy środki Ministerstwa Zdrowia – mówi naszej redakcji wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. Warto dodać, że sam pomysł leczenia dzieci w Dentobusie wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem próchnicy występuje u 90 procent najmłodszych Pacjentów w Polsce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 94

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .