Ostatnie urodzinowe akordy w dworku w Dołędze
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 04 stycznia 2017 00:29

Jędrzej Cierniak na trwałe odcisnął piętno na historii, kulturze, a przede wszystkim folklorze szczurowskim. Nie dziwi więc, że 130.rocznica urodzin tego znawcy tradycji ludowych i folkloru, była pielęgnowana w sposób szczególny. W dworze, w Dołędze odbył się koncert: „Tam kochanie moje”, który był ostatnim punktem obchodów 130 rocznicy urodzin Jędrzeja Cierniaka – Patrona Publicznego Gimnazjum w Zaborowie. Zaproszeni goście mieli okazję posłuchać wokalistek Akademii Muzycznej w Krakowie: Zuzanny Mądrzyk i Karoliny Rajczyk. Akompaniowała im prof. Elżbieta Konopczak. Studentki pracują pod okiem prof. Marii Seretem – Dziewięckiej. Wokalistki zaprezentowały utwory polskiej liryki wokalnej, między innymi: Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Feliksa Nowowiejskiego, Franciszka Maklakiewicza, Stanisława Moniuszki. Punktem kulminacyjny wieczoru był utwór rodzimego kompozytora, obecnego na sali, Grzegorza Majki do słów Jędrzeja Cierniaka: ”Tam kochanie moje”. Utwór ten zaprezentowała Zuzanna Mądrzyk, absolwentka zaborowskiego gimnazjum. Całość prowadziły: Ewa Jasińska, Kustosz Muzeum w Dołędze i Teodozja Turaczy, nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Zaborowie.

 
Obwodnica Szczurowej i Tuchowa
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 02 stycznia 2017 01:00

Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego zebrani radni uchwalili Budżet Województwa na rok 2017. – Po wieloma względami będzie to rekordowy budżet - planowane wydatki wyniosą 1 854 399 809 zł. Warto podkreślić, że przyszłoroczny budżet zakłada rekordową sumę przeznaczoną na inwestycje – 989,6 miliona zł, co stanowi 53,4% struktury wszystkich wydatków. Lwią część wydatków inwestycyjnych pochłonie transport: aż 817 miliona  złotych. Kolejne pozycje w wielkości środków inwestycyjnych zajmują obszary: rolnictwa i łowiectwa, nauki, kultury i ochrony dziedzictwa czy oświata – podkreśla radny Wojciech Skruch.

 
Policjanci przerwali handel nielegalnym alkoholem i papierosami
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 23 grudnia 2016 20:31

Brzescy policjanci po raz kolejny podejmują działania przeciwko przestępczości związanej z nielegalną produkcją wyrobów nie posiadających polskich znaków akcyzy. Tym razem ukrócili proceder wytwarzania i rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Szczurowa.

 
Szczurowa. O prymat w gminie
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 26 listopada 2016 01:39

W Zaborowie odbył się Gminny Indywidualny i Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w ramach Gminnej Gimnazjady Gminy Szczurowa o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Zaborowie- Joanny Ozorka-Krawczyk.  Na starcie turnieju stanęli tenisiści stołowi z terenu całej gminy. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem każdy z każdym. Tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, biorąc pod uwagę liczbę zawodników uprawiających ten sport.

 
Srebro dla Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 23 listopada 2016 14:53

W Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość podsumowania wyników XXII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin- Małopolska 2016. W tegorocznej edycji turnieju Gmina Szczurowa w grupie III tj. od 7,5- 15 tysięcy mieszkańców zajęła II miejsce, a w klasyfikacji ogólnopolskiej wysokie 9 miejsce.

 
Zaborów. 90 lat klubu z Chicago
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 02 listopada 2016 22:54
 
Niedzielska gościły uczniów z całej gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 20 października 2016 14:27

Zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej tradycyjnie rozpoczęły się w Niedzieliskach od biegów z tym, że w tym roku szkolnym zamiast rywalizacji indywidualnej odbyła się rywalizacja zespołowa.  Do zawodów gminnych przystąpiło 8 drużyn:  3 dziewcząt i 5 chłopców. W każdej reprezentacji szkoły startowało 10 zawodników z rocznika 2004 i młodsi,  którzy mieli do pokonania trasę przełajową o dystansie 800 m. dziewczęta i 1000 m chłopcy. Na dobrze przygotowanej trasie i w sprzyjających warunkach pogodowych najlepiej poradziły sobie drużyny ze Szczurowej, które wygrały biegi w swoich kategoriach. Skład drużyny dziewcząt: Oliwia Fugiel, Edyta Kopacz, Julia Bylica, Julia Nosal, Anna Mikuś, Emilia Maj, Zuzanna Klimaj, Nikola Kapa, Magdalena Wojnicka, Dominika Czuchra. Przedstawiamy końcową klasyfikację – Dziewczęta: SP  Szczurowa; SP Zaborów; SP Wola Przemykowska. Chłopcy: SP Szczurowa; SP Strzelce Wielkie; SP Zaborów; SP Uście Solne oraz SP Niedzieliska .

 
Gmina Szczurowa: Wymień piec
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 09 października 2016 01:00

Uwaga. Urząd Gminy w Szczurowej informuje, że przystępuje do realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020, w zakresie którego istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na wymianę starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych na paliwa stałe (węgiel, drewno, ekogroszek) lub biomasę i paliwa gazowe wraz z wykonaniem wewnętrznych instalacji w budynku niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania nowego sytemu ogrzewania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 49

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .