Reklama
Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 22 grudnia 2009 12:19
niedzieliskaoplatek17 grudnia w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci naszej szkoły, nauczyciele, pani Dyrektor oraz zaproszeni goście: mgr Jolanta Serwa, mgr Anna Gofron i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia na sali gimnastycznej, które zostało przygotowane przez dzieci pod kierownictwem katechety, ks. Józefa Masłonia. Teksty nawiązujące do Świąt i do dnia wigilii były przeplatane śpiewanymi wspólnie kolędami. Swoje przedstawienie młodzi artyści przedstawili bardzo subtelnie i z wielką wrażliwością. Wszyscy byli głęboko poruszeni, każdy mógł odnaleźć jakąś cząstkę siebie; wszyscy stali się poniekąd nie tylko widzami, ale uczestnikami i świadkami Bożego Narodzenia. Całość ubogaciła piękna dekoracja przygotowana na tę okoliczność. Na zakończenie zaśpiewano kolędę: Bóg się rodzi. Pani Dyrektor mgr inż. Katarzyna Mach złożyła wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej, rodzicom i wszystkim gościom wiele miłości i radości z okazji zbliżających się Świąt. W imieniu rodziców i dzieci przemówiła pani Barbara Wróbel, przewodnicząca Rady Rodziców.
 
Jubileusz Dyrektora
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 11 grudnia 2009 14:06

10 grudnia 2009 roku, 80 lat kończy wieloletni kierownik i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie, Pan Franciszek Jurkowski. Urodził się w miejscowości Szczawa k. Limanowej. Swą karierę nauczycielską rozpoczął w Biesiadkach, skąd w sierpniu 1952 roku został przeniesiony do Zaborowa na stanowisko kierownika szkoły. Funkcję tę pełnił do roku 1990, a więc przez 38 lat, tj. najdłużej w historii szkoły zaborowskiej.

 
Wyjątkowa zabawa andrzejkowa
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 08 grudnia 2009 14:49

andrzejki1Do tradycji Zespołu Szkół w Szczurowej przeszedł udział uczniów i wychowawców w zabawie andrzejkowej organizowanej dla dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Rehabilitacyjno – Opiekuńczego w Jadownikach Mokrych. W tym roku zabawa odbyła się 25 listopada. W spotkaniu wzięło udział 12 osób z I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego wraz z trójką nauczycieli. Każdego roku młodzież chętnie i z dużym zaangażowaniem bawi się z wychowankami ośrodka oraz uczestnikami turnusów rehabilitacyjnych. Organizowanie wspólnych zabaw przynosi zawsze wiele radości i miłych wspomnień, a także uczy tolerancji i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

 
Projekt edukacyjny w Zaborowie
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 03 grudnia 2009 16:16

zaborowJuż drugi rok w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie realizowany jest projekt pod nazwą ,,Nauka szansą na lepszą przyszłość”, finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Europejskiego Funduszu Społecznego. Wniosek o dofinansowanie został sporządzony w miesiącu kwietniu 2008 roku i złożony w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, gdzie przeszedł pomyślnie weryfikację, co umożliwiło podpisanie umowy. Głównym celem projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej w Zaborowie poprzez ukierunkowanie jej na rozwój kluczowych kompetencji oraz zwiększenie zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia.

 
Znów usłyszeli Marsz Meldensona
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 20 listopada 2009 23:54

godynowPamiątkowe zdjęcia, lampka szampana i wzruszające wspomnienia towarzyszyły uroczystości jubileuszowej 50-lecia pożycia małżeńskiego w Szczurowej. 26 par małżeńskich z Gminy Szczurowa świętowało rocznicę ponad półwiecza wspólnego życia. Uroczyste obchody tej niezwykłej rocznicy odbyły się dnia 19 listopada 2009 roku na Sali Tańca w Szczurowej. Jubilatom zagrano Marsz Mendelsona, a oni sami w gronie rodziny i przyjaciół zostali udekorowani medalami przyznanymi przez Prezydenta RP. Dekoracji  Jubilatów dokonał Wójt Gminy Pan Marian Zalewski. Listy gratulacyjne i okolicznościowe adresy wręczył Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa Pan Kazimierz Tyrcha.

 
Gminne Centrum Kultury do odnowy
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 04 listopada 2009 19:07
W gminie Szczurowa mieszkańcy i urzędnicy mają powody do zadowolenia. Niedawno Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wnioski złożone w przez Gminę w celu pozyskania blisko 2 milionów złotych na odnowę pięciu centrów wsi (w Strzelcach Małych, Strzelcach Wielkich, Woli Przemykowskiej, Rudy Rysiu i Wrzępi) z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a już w ubiegłym tygodniu ukazała się lista pozytywnie rozpatrzonych wniosków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na działanie "Odnowa i rozwój wsi", gdzie prawie 1 mln 800 tysięcy złotych kosztować będzie realizacja kolejnych dwóch projektów gminnych. Można powiedzieć, że Szczurowa maksymalnie wykorzystała możliwość ubiegania się o unijne dotacje i złożyła do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dwa wnioski z pozytywnym efektem (zgodnie z procedurami konkursowymi gmina była wnioskodawcą jednego wniosku, a GCK drugiego).

Pierwsze z zadań przewiduje przebudowę i odnowienie trzech centrów wsi w Niedzieliskach, w Dołędze i Barczkowie oraz dalsze prace przy odnowie rynku w Uściu Solnym. W zakresie prac przewidziano między innymi wyłożenie placów różnokolorową kostką brukową wraz z wykonaniem alejek spacerowych i dojść oraz parkingów. Pojawią się również altany i drewniane studnie, ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, ozdobne lampy, tablice ogłoszeń i place zabaw. Wszystko to zostanie ozdobione nasadzoną zielenią i kwiatami.

W ramach drugiego zadania wykonany zostanie remont sali widowiskowej z zapleczem sanitarno-socjalnym w budynku Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

[bm]
 
III miejsce dla Gminy Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 13 października 2009 17:56
W dniach 26 maja - 1 czerwca 2009 roku na terenie całego kraju, w tym także w miastach i gminach województwa małopolskiego z inicjatywy Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, po raz pierwszy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - przeprowadzony został Sportowy Turniej Miast i Gmin.
 
Remont OSP w Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 24 września 2009 15:16
Od początku września trwają prace remontowe w budynku remizy OSP w Szczurowej z pieniędzy otrzymanych dzięki zabiegom władz Gminy i wyjątkowo trafnej decyzji Samorządu Województwa o przeznaczeniu środków na remonty remiz w Małopolsce. Za dotację otrzymaną z Samorządu Województwa i środków budżetu Gminy Szczurowa wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, wykonana modernizacja kotłowni, wymiana pieca centralnego ogrzewania z podgrzewaczem, remont zaplecza kuchennego wraz z położeniem płytek ceramicznych, malowanie wszystkich pomieszczeń oraz cyklinowanie parkietu.
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 48

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .