Radnosna Szkoła w gminie Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 10 marca 2010 19:20

rszczOd września 2009 roku dzieci z klas młodszych Publicznej Szkoły podstawowej w Niedzieliskach  mogą korzystać z sali zabaw - miejsca zabaw wyposażonego w ramach programu rządowego RADOSNA SZKOŁA. Sala została wyposażona w piłki, gry, zestawy pionkowe, tunele, tory przeszkód, mini teatrzyk, itp.  Dzieci  bardzo lubią bawić się w tej sali, zaspakajają przez to swoją naturalną potrzebę ruchu i zabawy.

 
Przekazali zabawki dla przedszkolaków
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 22 lutego 2010 12:28
strzelce12 lutego 2010 odbyło się w Szkole Filialnej we Wrzępi spotkanie z okazji przekazania zabawek i pomocy dydaktycznych dla dzieci z klas 0-I. W spotkaniu wzięli udział wójt gminy Szczurowa Marian Zalewski, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz  Tyrcha, dyrektor PSP w Strzelcach Wielkich Dorota Jaszczowska,  rodzice, którzy włączyli się w przygotowanie inscenizacji baśni pt.”Kopciuszek”, nauczyciele oraz reprezentacja uczniów. Dzięki zaangażowaniu rodziców w pozyskanie środków finansowych i wsparciu wójta gminy Szczurowa  udało się zakupić wiele atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Piwowarczyk i Wójt gminy Szczurowa uroczyście przekazali zabawki przedstawicielom uczniów klas 0-I. W czasie spotkania zebrani goście mogli także obejrzeć projekcję inscenizacji „Kopciuszka”.
 
Czas na Pojawian
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 06 lutego 2010 15:59
pojawianieW ramach programu „Mecenat Małopolski” organizowanego przez Województwo Małopolskie Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej otrzymało dotację na doposażenie Zespołu Pieśni i Tańca „Pojawianie” i nowopowstałej młodzieżowej grupy tanecznej.
 
Wolontariusze z gimnazjum
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 28 stycznia 2010 02:54

wolontariuszeCóż takiego skłania wolontariusza do poświęcenia się dla innych? Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu — swemu bliźniemu. Jest to bez mała «prawo istnienia». Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał. Z tego właśnie powodu wolontariat jest szczególnym czynnikiem sprzyjającym postępowi na drodze humanizacji: dzięki różnym formom solidarności i służby, które promuje i konkretyzuje, uwrażliwia społeczeństwo na godność człowieka i na jego różne potrzeby. Działalność wolontariatu prowadzi do doświadczenia, że człowiek w pełni realizuje się wyłącznie wtedy, gdy kocha i daje siebie innym.

 
Koncert Muzyki Klasycznej w Muzeum w Dołędze
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 27 stycznia 2010 16:39

koncert_dolegaJuż po raz drugi w dołęskim dworze gościł Zespół Kameralny MAES-TRIO związany z Filharmonią Śląską. Zespół ten powstał w 2001 r. Występuje w składzie: – Marzena Mikuła-Drabek – założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka, autorka wszystkich aranżacji wykonywanych utworów. Autorka muzyki do ponad 50 przedstawień teatralnych. Za instrumentacje ballad Bułata Okudżawy otrzymała Złotą Maskę. W grudniu ubiegłego roku odznaczona została medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.  

 
Dla wciąż młodych duchem Seniorów
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 14 stycznia 2010 14:05

dzienseniora12 stycznia  na zaproszenie organizatorów spotkania do  Publicznej Szkoły Podstawowej w Uściu Solnym przybyli seniorzy a także dziadkowie i babcie uczniów. Prowadząca uroczystość Pani Agnieszka Słowik przywitała zebranych, po czym głos zabrali goście honorowi: Pan Marian Zalewski Wójt Gminy Szczurowa oraz Pan Kazimierz Tyrcha przewodniczący Rady Gminy. Przekazali oni  zgromadzonym wyrazy szacunku, podziękowania za pracę na rzecz Uścia Solnego i najlepsze życzenia z okazji ich święta. W części artystycznej jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas młodszych w zabawnym przedstawieniu pt. „ Czerwony Kapturek”, opracowanym pod kierunkiem Pani Marty Skrzyńskiej i Pani Renaty Dudziak-Mularz. Dalszą część uroczystości stanowił program przygotowany pod kierunkiem muzyków Państwa Vitaliny i Michała Pastuch oraz choreografa Pana Andrzeja Urbana. Gościom bardzo podobały się kolędy, pieśni, przyśpiewki i tańce ludowe prezentowane przez uczniów naszej szkoły, kapelę „Mali Uścianie” oraz kapelę „Pastuszkowe Granie” ze Szczurowej. Na zakończenie wszyscy seniorzy otrzymali od dzieci życzenia i kwiaty własnoręcznie wykonane na zajęciach plastycznych. Miłym dopełnieniem imprezy była dla zaproszonych rozmowa przy stole, gdzie mogli podzielić się wrażeniami i przyjemnie spędzić czas w większym gronie. Po szkolnym występie muzycy i młodzi artyści zaprezentowali swój repertuar po raz wtóry dla seniorów miejscowości Barczków i Popędzyna. Goście ciepło przyjęli występy taneczne, program muzyczny i wyrażali radość z uczestnictwa we wspólnym spotkaniu.

 
Betlejemskie Światło Pokoju
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 29 grudnia 2009 12:35

betlejemAkcja "Betlejemskie Światło Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

 
Dla osób samotnych w Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 29 grudnia 2009 00:49

W Gminie Szczurowa tradycyjnie, już po raz 24 -ty przygotowana została przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej "Wigilia dla Osób Samotnych. Na ten jedyny i szczególny dzień w roku przybyło 90 osób. Podczas wigilii uczestnicy mieli okazję do spotkania z przedstawicielami władzy samorządowej, służby zdrowia, oraz osobami duchownymi. Tegoroczna uroczystość odbyła się 23 grudnia br. o godz. 12.00 w Sali Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej, rozpoczynając się Mszą Św. odprawioną przez Księdza Proboszcza Wiesława Majkę z Parafii Szczurowa. W Koncelebrze udział wziął Ksiądz Jubilat Stanisław Ryczek z Woli Przemykowskiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 49

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .