Szczurowa. Projekty wystartowały
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 02 października 2017 13:16

To dobra informacja dla gmin i mieszkańców regionu. Niedawno Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” ogłosiła nabór wniosków na projekty grantowe, realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, z których mogą skorzystać w szczególności osoby fizyczne i organizacje pozarządowe.

 
Strzelce Wielkie. Tradycja to siła, która łączy
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 26 września 2017 13:11

W świetlicy wiejskiej w Strzelcach Wielkich odbyło się uroczyste rozpoczęcie projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos”. Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku. Łączącą siłą tego projektu są osoby pochodzące z różnych stron naszego powiatu oraz różnej rozpiętości wiekowej. W tym zadaniu publicznym mamy uczestników z powiatu brzeskiego. Pierwsze spotkanie zaowocowało nawiązaniem kontaktów i wymianą poglądów.

 
Szczurowa. Dotacja dla oświaty
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 13 września 2017 01:00

Przed kilkoma miesiącami gmina Szczurowa przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej 10. Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne, pod nazwą: „Kompetencje przyszłości- rozwój i doposażenie szkół Gminy Szczurowa”, na który pozyskała blisko 1.9 miliona złotych. – Projekt jest realizowany w szkołach gminy Szczurowa: Szkole Podstawowej w Zaborowie, Strzelcach Wielkich, Woli Przemykowskiej, Szczurowej, w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Uściu Solnym oraz w klasach gimnazjalnych w Szczurowej i Zaborowie, przez okres 19 miesięcy. Ukierunkowany jest on na dzieci i młodzież, a nie trzeba nikomu udowadniać, że One są właśnie najlepszą inwestycją – podkreśla wójt Marian Zalewski.

 
Szczurowa. Za nami dożynki
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 29 sierpnia 2017 01:00

W gminie Szczurowa odbyły się gminne Dożynki połączone z konkursem kulinarnym pn. „Skarby Naszych Pól”. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaborowie odprawiona przez Proboszcza ks. Józefa Oleksego, któremu towarzyszyli ks. Paweł Kurzeja, ks. Piotr Ścipień i ks. Misjonarz Maciej Fleszar. Po uroczystej Mszy św. uczestnicy korowodem udali się na teren imprezy, sołtys wsi Zaborów, Franciszek Babło oraz Starostowie Dożynek:  Barbara Kowalczyk i Tadeusz Dobosz powitali wszystkich zebranych gości rozpoczynając obrzędy dożynkowe. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m. in. Wójt Gminy Szczurowa, Marian Zalewski,  Przewodniczący Rady Gminy,  Kazimierz Tyrcha, Radny Powiatu Brzeskiego oraz redaktor naczelny kwartalnika ,,W Zakolu Raby i Wisły”, Marek Antosz oraz Proboszcz Parafii ks. Józef Oleksy.

 
Strzelce Małe. Piknik lotniczy z atrakcjami
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 22 sierpnia 2017 19:14

Już 3 września wielki piknik lotniczy. Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej zapraszają na VI Piknik Lotniczy, który odbędzie się 3 września 2017 roku na Lądowisku w Strzelcach Małych gmina Szczurowa. Gwiazdy pikniku:
Cellfast Flying Team; Małopolski Klub Paralotniowy; Prezentacja samolotu z Fundacji Wiedeńczyk AN-2; gość pikniku: pilot akrobacyjny Uwe Zimmermann za sterami samolotu extra 300.

 
Szczurowa. Strefa z dotacją
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 22 lipca 2017 10:44

Tylko pięć gmin z Małopolski, w tym dwie z regionu tarnowskiego, otrzymało dotację na utworzenie strefy aktywności gospodarczej. Z 12 wniosków Gmin z terenu województwa Małopolskiego tylko 5 przeszło pozytywną ocenę formalną, finansową oraz merytoryczną, co jest równoznaczne z przyznaniem dotacji ze środków europejskich na budowę Strefy Aktywności Gospodarczej. - Jednym z najlepiej ocenionych wniosków jest projekt z gminy Szczurowa, który otrzymał dotację w wysokości 3 miliony 184 tysiące złotych – cieszy się wójt Marian Zalewski.

 
Z Tarnowa do Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 10 lipca 2017 18:27

Po raz kolejny z Tarnowa, przez gminę Żabno i Borzęcin, do Szczurowej dotrze Romski Tabor Pamięci. W ten sposób romska społeczność odda hołd ofiarom II wojny światowej. Porojamos (zakłada Romów podczas II wojny światowej – podobnie jak holokaustu Żydów) pochłonął setki tysięcy przedstawicieli tej nacji. Romowie, podobnie jak Żydzi, uznani zostali przez niemieckich faszystów za „podludzi”. Przed II wojną światową w opilcach Szczurowej było duże skupisko romskie. W lipcu 1943 roku zostali oni w bestialski sposób pomordowani. Rozstrzelani, spoczęli we wspólnej mogile w Szczurowej. Wielu Romów z naszego regionu trafiło do niemieckich obozów koncentracyjnych. – Podczas Taboru chcemy oddac hołd ofiarom niemieckich zbrodni na narodzie romskim - mói wójt Szczurowej Marian Zalewski.

 
Dwie Seniorki z Gminy Szczurowa nominowane do tytułu
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 27 czerwca 2017 01:00

Za nami uroczysta Gala XI Małopolskiego Plebiscytu „Poza Stereotypem – Senior Roku 2016”, która odbyła się w trakcie III Kongresu „Srebrna Małopolska”, w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Plebiscyt „Poza Stereotypem- Senior Roku” zorganizowany został przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie już po raz jedenasty. Jak co roku Gala zgromadziła wyjątkowe osoby, które dosłownie rozumieją hasło, że „młodość to stan ducha”. Seniorzy, którzy zostali zgłoszeni do plebiscytu są osobami aktywnymi życiowo, mają swoje talenty, zainteresowania i pasje, którymi dzielą się z innymi seniorami, w ramach swojej działalności w UTW, dziennych domów seniora, czy organizacjach pozarządowych. Swą charyzmą pobudzają lokalne społeczności, organizują grupy artystyczne, oraz biorą udział w akcjach o charakterze charytatywnym czy wolontaryjnym. Działają także w lokalnych samorządach, pomagają osobiście potrzebującym. Mają realny wpływ na rozwój współpracy międzypokoleniowej. Stanowią wzór do naśladowania dla wszystkich, a szczególnie dla młodych ludzi. Statuetki oraz dyplomy nagrodzonym osobom wręczali Wojciech Kozak, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Wioletta Wilińska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz prof. Krzysztof Nitsch, artysta rzeźbiarz, profesor krakowskiej ASP, autor unikatowych statuetek przyznawanych, jak co roku, niestandardowym seniorom. Do nagrody nominowane były też Zofia Solak ze Strzelec Wielkich oraz Władysława Wierdanek z Rudy Rysia. W części artystycznej Gali wystąpili artyści Opery Krakowskiej wykonując głównie polskie utwory z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz zagraniczne klasyczne pozycje. Warto dodać, że śpiewakom towarzyszyły dzieci, dzięki którym występ nabrał szczególnego charakteru. Publiczność nagrodziła artystów oklaskami domagając się występu na bis. Tegoroczna Gala odbyła się pod honorowym patronatem Elżbiety Rafalskiej- Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaś patronat nad Plebiscytem objął  Jacek Krupa-Marszałek Województwa Małopolskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 49

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .